شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان جنوبی
ساعت: 14:01 منتشر شده در مورخ: 1395/12/26 شناسه خبر: 1065899
گزارش/
انتصاب فرماندار فردوس؛ برخلاف قوانین خود استاندار / وقتی پرویزی برای عزل و نصب های سیاسی شرایط اعلامی خودش را هم دور می زند
در حالی که استاندار خراسان جنوبی برای انتصابات مدیران خود شرط و شروط گذاشته بود، اما برخی از این انتصابات نشان داد که استاندار در جهت پیاده کردن اهداف سیاسی و انتخاباتی خود به دوروئی متمسک شده و گویا ملاک های دیگری برای عزل و نصب های خود دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از خاورستان؛ استاندار خراسان جنوبی در همان روزهای بدو ورود به خراسان جنوبی؛ اقدام به عزل و نصب مدیران و فرمانداران کرد و در هفته دوم حضورش در استان 3 فرماندار و 5 بخشدار را به صورت پیامکی عزل کرد. بعد از مدتی هم فرماندار سربیشه و طبس و تعدادی دیگر از مدیران شهرستانی عزل و نصب شدند.

 

استاندار در عزل و نصب های خود؛ ساکن بودن مدیران در محل خدمت و صرفا کارمند وزارت کشور بودن را شرط کرده بود.

 

پرویزی 13 مردادماه 95 در گفتگو با یکی از روزنامه های محلی استان؛ درخصوص تغییر فرمانداران گفته بود: تغییر فرمانداران و برخی دیگر برای اجرای بخشنامه وزارت کشور انجام شد، حتی بعد از تغییرات دوباره برای اجرای بخشنامه نامه پیرو زده و گزارش خواسته اند، این بخشنامه در همه نقاط کشور اجرا می شود، اینجا حاشیه سازی های غیر منطقی انجام شد.

وی افزود: من بعد از انتصابم نامه ای محترمانه نوشتم که آقایان فرمانداران، بخشداران و معاونان ظرف ده روز در منطقه محل مدیریت مستقر شوند در غیر این صورت بر اساس بخشنامه وزارت کشور برکنار خواهند شد، کار اداری انجام داده ام که اصلا ماهیت سیاسی نداشته است.
استاندار خراسان جنوبی اظهارکرد: برخی از سازمان های دیگر در وزارت کشور مامور شده اند، بر اساس قانون برنامه پنجم توسعه، انتقال و مأموریت بیش از 6 ماه کارکنان مؤسسات و نهادهای عمومی غیردولتی به وزارتخانه ها، مؤسسات و شرکت های دولتی ممنوع است، این مهم توجه نشده بود اما قانون باید اجرا شود در خراسان شمالی هم می خواستم از تعدادی از نیروهای برخی مجموعه ها مثل جهاد دانشگاهی استفاده کنم اما این محدودیت وجود داشت و انتقال برای 6 ماه ممکن بود.

پرویزی همچنین در خصوص گلایه نمایندگان و ائمه جمعه از اینکه در جریان انتصابات قرار نگرفته بودند هم بیان کرد: از آنها پرسیدم:« اصل کار را قبول دارید که این مدیران باید ساکن باشند یا نه ؟ اگر قبول ندارید که حرف زدن فایده ای ندارد اما اگر می پذیرید حمایت کنید.» توقع دارم آقایان کارهای مثبت را حمایت کنند.

وی افزود: تمام تلاشم این است که اخلاق در این استان تقویت و نهادینه شود، باید تلاش کنیم صادق باشیم و راست و درست بگوییم. اگر ما صادقانه عمل و اصول اخلاقی را رعایت نکنیم نمی توانیم از جامعه توقع داشته باشیم که چنین کند.

گرچه همان زمان هم ، عده ای معتقد بودند که همین اظهارات استاندار هم توسط خود وی نقض شده است . چون فرماندار قاین و برخی مدیران دیگر با اینکه وزرات کشوری نبودند ولی همچنان مسئولیت مهمی در استان عهده دار بودند اما استاندار هیچ وقت در خصوص تناقضات ایجاد شده با سخنانش صحبت نکرد و ترجیح داد این موضوع همچنان مسکوت بماند . از طرفی دیگر بسیاری از مسئولان برخی شهرستانهای استان هنوز ساکن آن شهرستان نبودند ولی چون به جناح اصلاح طلب علقه بیشتری داشتند این قانون استاندار شامل آنها نشده بود .

علاوه بر این تناقضات موجود , پرویزی روی قوانین خود نماند و و تناقضات دیگری هم از این قانون خودش نمایان شد .  پس از مدتی بهاری؛ روابط عمومی فرهنگ و ارشاد را به عنوان روابط عمومی استانداری و حسینی معاون راه و شهرسازی را به عنوان مدیرکل جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری منصوب کرد و به شرط هایی که برای انتصابات خود گذاشته بود عمل نکرد.

 

وی همچنین در 24 اسفندماه، مهدی ابراهیمی را به عنوان فرماندار فردوس منصوب کرد که طبق بررسی های خاورستان؛ این فرد که پیش از این مدیرآموزش و پرورش شهرستان فردوس بوده؛ کارمند وزارت آموزش و پرورش  است که خانواده وی هم در شهرستان فردوس مستقر نیستند . وی همچنان که مدیر آموزش و پرورش شهرستان فردوس بوده معمولا پایان هر هفته یعنی چهارشنبه و پنجشنبه و جمعه را به مشهد می رفته است . بنابراین  استاندار در انتصاب این فرماندار؛ هر دو شرط خود را نقض کرده است.

 

در حالی که وی برای انتصابات مدیران خود شرط و شروط گذاشته بود، اما این انتصابات نشان داد که استاندار در جهت پیاده کردن اهداف سیاسی و انتخاباتی خود به دوروئی متمسک شده و گویا ملاک های دیگری برای عزل و نصب های خود دارد.

 

پرویزی که در مصاحبه های خود بر صداقت با مردم تاکید دارد، با انتصاب افرادی همچون بهاری، حسینی و ابراهیمی ثابت کرد که حرف و عمل دولت یازدهم بسیار متفاوت است و از صداقت لازم با مردم برخوردار نیست و همانطور که خودش هم گفته است؛ تا زمانی که با مردم صداقت نداشته باشد؛ نباید انتظار خاصی هم از مردم داشته باشد.

 

انتهای پیام/ط

 

http://dana.ir/1065899
ارسال نظر
نظرات
بنر جام جهانی کانال_دانا_داخلی سلام_صفحات_داخلی