شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان جنوبی
ساعت: 14:00 منتشر شده در مورخ: 1395/12/26 شناسه خبر: 1065967
کمک سه میلیارد تومانی مردم خراسان جنوبی به بازسازی عتبات عالیات
مسئول فرهنگی و روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان جنوبی، گفت:مردم ولایتمدار خراسان جنوبی درسال جاری مبلغ سه میلیاردتومان به بازسازی عتبات عالیات کمک کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا محمد محسنی، مسئول فرهنگی و روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان جنوبی، در گفتگو با خاورستان، اظهار کرد: مردم ولایتمدار خراسان جنوبی درسال جاری مبلغ  سه  میلیاردتومان به بازسازی عتبات عالیات کمک کردند.

 

 وی افززود: این کمک ها شامل وجوهات نقدی، مسکوکات طلا ونقره، بافت فرش توسط خواهران و اهدای املاک و مستقلات می باشد.

 

مسئول فرهنگی ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان جنوبی بیان کرد: از جمله کارهای خوبی که در این استان انجام می‌شود مشارکت خانم ها در بازسازی و توسعه حرمین شریفین ائمه  اطهار(ع) از طریق بافت فرش قالی است.
 

محسنی تصریح کرد: در حال حاضر تعداد 250 کارگاه فرش بافی در استان فعال بوده و حدود 15 هزار خواهر در این کارگاه ها دربافت فرش مشارکت دارند.

 

 وی اذعان کرد: این امر باعث شده تا صنعت فرش بافی در استان رونق بگیرد  وکارگاه های قالی بافی که اکثرا تعطیل شده بود دوباره فعال شود.

 

مسئول فرهنگی ستاد بازسازی عتبات عالیات در خراسان جنوبی،گفت: بر اساس تفاهم نامه منعقد شده بین ستاد بازسازی عتبات عالیات استان و شرکت فرش ایران فرش های بافته شده توسط خواهران محب اهل بیت(ع) توسط شرکت به فروش می‌ رسد.

 

 محسنی خاطر نشان کرد: وجه حاصل بعد از کسر هزینه تار و پود که توسط شرکت فرش ایران تامین می شود به حساب ستاد بازسازی عتبات عالیات واریز می شود.

 

وی با بیان اینکه استان خراسان جنوبی به برکت داشتن مردمی مومن ،لایت مدار و محب اهل بیت (ع)  در بازسازی و توسعه اعتاب مقدسه نمره قابل قبولی دارد، گفت: از جمله کارهای دیگر  بازسازی و توسعه حرمین شریفین امامین جوادین(ع) در شهر مقدس کاظمین به دست باکفایت مهندسان ، معماران ، استادان، و کارگران استان ما و مصالح ارسال شده از خراسان جنوبی می‌باشد.

 

 مسئول فرهنگی ستاد بازسازی عتبات عالیات  خراسان جنوبی اظهار کرد: در حال حاضر تعهد این استان ارسال یکصد هزار متر مربع سنگ از معادن غنی همین استان برای ساخت صحن و شبستان بانوی دو عالم حضرت فاطمه زهرا (س)  در طرح توسعه حرم مطهر امیرالمومنین (ع) در نجف اشرف می باشد.

محسنی تصریح کرد: وجوه حاصل از فروش فرش و سایر کمک های محبان اهل بیت (ع) برای خرید سنگ از معادن استان و فراوری و ارسال به عتبات مقدسه می شود و این امر باعث شده تا یک چرخه اقتصادی در استان راه اندازی شود؛ به این معنی که چندین معدن فعال شده و کارگران به کار برگشتند و چند کارخانه فراوری سنگ تعطیل شده دوباره فعال شده و شبانه روز مشغول فراوری سنگ برای عتبات عالیات می‌باشند.

وی خاطر نشان کرد: سنگ فراوری شده توسط کامیون های همین استان به کشور عراق ارسال می شود و ستاد بازسازی عتبات عالیات استان به تمام این فرایند اعم از خرید سنگ ، فراوری و هزینه ارسال به نرخ روز پول نقد پرداخت می نماید.

 

مسئول فرهنگی ستاد بازسازی عتبات عالیات در خراسان جنوبی تصریح کرد:  به جز مواردی که خود افراد بخواهند تبرعی انجام دهند و این موضوع دقیقا در راستای اقتصاد مقاومتی اعلام شده از طرف مقام معظم رهبری می‌باشد؛ به این معنی که هدایای مردم شهید پرور و ولایت مدار استان در داخل استان و کشور هزینه می‌شود و هیچ گونه ارزی از کشور ما خارج نمی‌شود.

 

محسنی خاطر نشان کرد: از بین 15 هزار بافنده فرش برای عتبات عالیات حدود 630 نفر به نمایندگی از بافنده ها برای سفر به عتبات عالیات اعزام شده اند که این تعداد در قالب هفت کاروان  و هر کاروان 90 نفر بوده است.

 

وی افزود: این کاروان ها از تاریخ 18 بهمن ما تا 15 اسفند ماه سال جاری از کل خراسان جنوبی به جز شهرستان بشرویه به زیارت ائمه معصومین اعزام شده اند.

 

انتهای پیام/ط

 

http://dana.ir/1065967
ارسال نظر
نظرات
بنر جام جهانی کانال_دانا_داخلی سلام_صفحات_داخلی
Page Generated in 0/0596 sec