شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 14:57 منتشر شده در مورخ: 1395/12/27 شناسه خبر: 1066509
وزارت دفاع عراق اعلام کرد، بخش اول جنگنده‌های مدل "T50" ساخت کره جنوبی وارد عراق شده است و به زودی به ناوگان هوایی این کشور ملحق خواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از پایگاه اینترنتی روسیا الیوم، انور حمه امین، فرمانده نیروی هوایی عراق در بیانیه‌ای گفت: بخش اول این جنگنده‌ها همراه با تجهیزات فنی و سلاح‌های ویژه آن و تکنیسین‌های متخصص در آموزش استفاده از این نوع جنگنده‌ها وارد عراق شدند.

در این بیانیه آمده است جنگنده‌های مدل T50 از هواپیماهای جدید به شمار می‌روند چرا که دستگاه‌های دقیق و تجهیزات شناسایی و سلاح‌های با فناوری هدفگیری بسیار دقیق را دارا هستند.

 فرمانده نیروی هوایی عراق تاکید کرد، این جنگنده‌ها به زودی عملیاتی می‌شوند و به منظور مشارکت در عملیات هوایی علیه تروریست‌ها و حفاظت آسمان عراق از هرگونه تجاوزات، به دیگر جنگنده‌ها خواهند پیوست.

عراق و کره‌ جنوبی در سال 2013 قرارداد خرید 24 فروند جنگنده‌ مدل T5O به ارزش یک میلیارد و 100 میلیون دلار به امضا رساندند و قرار شد تحویل جنگنده‌های مذکور از آوریل 2016 آغاز شود اما بغداد به دلیل آماده نبودن پایگاه‌های نظامی‌ این کشور این امر را به تاخیر انداخت.

http://dana.ir/1066509
ارسال نظر
نظرات
کانال_دانا_داخلی سلام_صفحات_داخلی
Page Generated in 0/0321 sec