شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان بوشهر
ساعت: 14:44 منتشر شده در مورخ: 1395/12/29 شناسه خبر: 1067569
در پی بارش شدید باران و طغیان خلیج فارس/
سونامی جنوب کشور را در نوردید/ شهرستان دیر پس از پایان سونامی+تصاویر
از صبح امروز بارش شدید باران در شهرستان دیر، موجب بالا آمدن آب دریا شد. بر اثر طغیان آب دریا ۷ نفر از مسافران نوروزی که در ساحل اسکان داشتند مصدوم و راهی بیمارستان کنگان شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از گام نیوز ؛ از صبح امروز بارش شدید باران در شهرستان دیر، موجب بالا آمدن آب دریا شد. بر اثر طغیان آب دریا ۷ نفر از مسافران نوروزی که در ساحل اسکان داشتند مصدوم و راهی بیمارستان کنگان شدند.
خبرهای رسیده حاکیست بر اثر این حادثه شماری خودرو واژگون شده و تمام آلاچیق‌های پارک ساحلی و شماری از درختان سطح شهر تخریب و قایق های صیادی نیز به زیر آب رفته‌اند.

حمزه اعتماد فرماندار شهرستان دیر در گفت و گو با رسانه ها، از خسارت های بسیار زیاد ناشی از طغیان آب دریا در بندر دیر خبر داد و گفت: صبح امروز شاهد بارش های شدید در شهرستان دیر بودیم که باعث وقوع طغیان آب دریا و ایجاد پدیده شدید سونامی در این بندر شد.

اعتماد افزود: بر اثر این حادثه خسارت هایی به مردم شهرستان دیر وارد شد و همچنین هفت نفر از مسافران نوروزی که در کنار ساحل اسکان داشتند، مصدوم و راهی بیمارستان شدند.

فرماندار بندر دیر، خاطر نشان کرد: همچنین بر اثر این حادثه شماری خودرو واژگون شده و تمام آلاچیق های پارک ساحلی و شماری از درختان سطح شهر تخریب و قایق های صیادی نیز به زیر آب رفته اند.

وی با بیان اینکه در این حادثه هنوز تلفات جانی گزارش نشده است،یادآور شد: از لحظه وقوع این حادثه همه عوامل ستاد بحران در شهرستان دیر در آماده باش کامل قرار گرفتند.

بر اساس این گزارش، تصاویر ارسالی شهروند خبرنگاران از دیر نشان می دهد که تعدادی از خودروهای مردم در این شهر بر اثر لغزندگی خیابان ها ناشی از بارندگی از مسیر خود منحرف وه به بالای بلوار خیابان ها و پیاده رو رفتند.

همچنین در دیگر شهرستان های جنوب استان وضعیتی مشابه شهرستان دیر گزارش شده است. لغزندگی معابر در کنگان و عسلویه و نخل تقی سبب انحراف ماشین به سمت پیاده رو ها شده است.

 فرماندار عسلویه گفت: طغیان خلیج فارس که صبح امروز باعث خسارت های در این شهرستان شده بود هم اینک فروکش کرده است اما بدلیل اینکه شرایط ناپایدار جوی ادامه دارد از مسافران خواسته شده است از برپا کردن چادر در نوار ساحلی پرهیز کنند.

عبدالله نادری درگفت وگو با ایرنا افزود:گردباد و طغیان آب خلیج فارس ساعت 8 و 30 دقیقه امروز به وقوع پیوست که این امر باعث آبگرفتگی خیابان های ساحلی و حیاط منازل مردم شد.
وی یادآورشد:این امر خسارتی به تاسیسات شهرداری ، واژگونی چندین خودرو و آبگرفتگی چادر مسافرانی که در ساحل اقامت داشتند شد.
فرماندار عسلویه اضافه کرد: گرد باد شدید و طغیان آب دریا در این شهرستان خسارت مالی برجای گذاشت اما تلفات جانی تاکنون گزارش نشده است.
وی گفت:ستاد مدیریت بحران شهرستان عسلویه در آماده باش کامل قرار دارد .
نادری اظهارداشت:مسافران در مدارس و سالن های ورزشی اسکان داده شده اند و مشکلی در این زمینه وجود ندارد.
سونامی موج یا رشته ای از امواج است که در اقیانوس و دریا ها به دنبال زلزله های دریایی بوجود می‌آید. این امواج ممکن است صدها کیلومتر پهنا داشته باشد و هنگام رسیدن به ساحل به ارتفاع آن به 10.5 برسد.
این 'دیوارهای آب' با سرعتی تندتر از یک هواپیمای جت پهنه اقیانوس را می‌پبمایند،به ساحل کوبیده می‌شوند و تخریب وسیعی را باعث می‌شوند.
اداره کل هواشناسی استان بوشهر از ورود یک سامانه بارشی با ظرفیت بالا در هفته جاری در این استان خبر داده بود.
براساس پیش بینی ها اوج فعالیت این سامانه بارشی روزهای یکشنبه تا چهارشنبه است.
در گزارش اداره کل هواشناسی استان بوشهر آمده است ارتفاع موج دریا در خلیج فارس 30 تا 90سانتیمتر پیش بینی می شود.

تصاویر ارسالی شهروند خبرنگاران از شهرستان های دیر، کنگان و عسلویه را در ادامه می بینید.

 

انتهای پیام/

http://dana.ir/1067569
ارسال نظر
نظرات
بنر جام جهانی کانال_دانا_داخلی سلام_صفحات_داخلی