شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 10:56 منتشر شده در مورخ: 1396/01/08 شناسه خبر: 1071998
رئیس بسیج جامعه زنان کشور:
گره زدن مسائل اقتصادی کشور به برجام یک اشتباه بزرگ بود/ استفاده از ظرفیت های زنان و اشتغال خانگی گامی موثر در اقتصاد مقاومتی است
رئیس بسیج جامعه زنان کشور گفت: متاسفانه نگاه مسئولین به بیرون بیش از نگاه به داخل کشور بوده است، این که تمام مسائل را گره به برجام بزنیم و منتظر باشیم تا پیامدهای برجام اقتصاد ما را نجات دهد یک اشتباه بزرگ بود که اتفاق افتاد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛مینو اصلانی رئیس بسیج جامعه  زنان کشور در گفتگو با زنان کویر ، در رابطه با لزوم تاکید اقتصاد مقاوممتی از سوی مقام معظم رهبری گفت: اهمیت بحث اقتصادی در کلام رهبر انقلاب از آنجا نشات می گیرد تا در مسائل اقتصادی روی پای خود بایستیم و با برنامه ریزی دقیق از ظرفیت های داخلی استفاده کنیم تا جنگ نابرابر اقتصادی که استکبار جهانی علیه ما به راه انداخته پیروز میدان باشیم.

اصلانی ادامه داد: تاکید مقام معظم رهبری به دلیل استفاده از داشته های موجود در کشور است ، از جمله  منابع طبیعی، منابع زیر زمینی، فکر و اندیشه و نیروی اقتصادی خلاق که اگر به خوبی پیوند بخورند و مدیریت شوند می توان اشتغال ایجاد کرد و از منابع و ظرفیت های خود به نحوه احسنت بهره برداری کنیم.

وی تصریح کرد: با موفقیت در اقتصاد مقاومتی می توانیم الگوی مناسبی را به دنیا عرضه کنیم چرا که انقلاب اسلامی یک دایره ی محدود نیست که در خود بماند بلکه اگر قرار است یک الگوی تمام عیار حکومت اسلامی برای دنیا باشد حتما باید در اقتصاد پایه های محکمی داشته باشد.

رئیس بسیج جامعه ی زنان کشور ابراز کرد: باید دانست که برای استحکام پایه های اقتصاد باید از ظرفیت های داخلی و کنونی استفاده و مدیریت اقتصادی را تقویت کرده و از نیروهای خلاق در اقتصاد بهره ببریم تا بتوان در اقتصاد رشد پیدا کرد.

اصلانی با اشاره به این که در بحث تولید داخلی باید در بالا بردن کیفیت محصولات داخلی تلاش کرد، بیان داشت:در این مسیر چند گام اساسی باید برداشت از جمله  شناسایی ظرفیت های داخلی، برنامه ریزی گام به گام برای استفاده از ظرفیت ها ، نگاه به آینده تا بتوان رشد تولید اقتصادی را بالا ببریم، استفاده از جوانان، شرکت های دانش بنیان و کمک به مردم و جوانان تا شرکت های دانش بنیان افزایش یابند.

وی با بیان این که اشتغال خانگی و افزایش تولیدات خانگی به اقتصاد مقاومتی کمک شایانی خواهد کرد، توضیح داد: در بحث اشتغال خانگی، استفاده از ظرفیت های زنان برای بالا بردن اشتغال بسیار حائز اهمیت است، اگر زنان آموزش ببینند و در جهت بهره وری و استفاده ی بهینه از انرژی و امکانات توانمند شوند به عنوان مادر و محور خانواده می  توانند در بحث اقتصاد کمک شایانی کنند.

اصلانی در خصوص عملکرد مسئولین در رابطه با اقتصاد مقاومتی و توجه به این امر مهم گفت: متاسفانه نگاه مسئولین به بیرون بیش از نگاه به داخل بوده است، این که تمام مسائل را گره زنیم به برجام و منتظر باشیم تا پیامدهای برجام اقتصاد ما را نجات دهد یک اشتباه بزرگ بود که اتفاق افتاد.

رئیس بسیج جامعه ی زنان کشور تاکید کرد: اگر مسئولین در این چند وقت اخیر به داخل توجه می کردند و اقتصاد مقاومتی را پی گیر بودند کشور در مسائل اقتصادی گشایش بیشتری داشت تا نگاه به بیرون متاسفانه نگاه مسئولین به بیرون بوده تا ظرفیت های داخلی کشور.

وی در پایان گفت: در یک جنگ تمام عیار اقتصادی قرار داریم و دشمن تمام قد در برابر ما ایستاده است راهکار اساسی برای این مقابله، اقتصاد مقاومتی است بدین معنا که از ظرفیت ها و امکانات موجود در کشور بهینه استفاده کنیم.

 انتهای پیام/

http://dana.ir/1071998
ارسال نظر
نظرات
بنر جام جهانی کانال_دانا_داخلی سلام_صفحات_داخلی