شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 12:18 منتشر شده در مورخ: 1396/01/21 شناسه خبر: 1080030
کارشناس مسائل سیاسی در کوهبنان :
ایجاد دو قطبی جنگ و صلح راهکاراعتدالیون برای تثبیت دولت مستقر
کارشناس مسائل سیاسی در جمع مردم کوهبنان تاکید کرد : ایجاد دو قطبی جنگ و صلح راهکاراعتدالیون برای تثبیت دولت مستقراست وروحانی کوشید با خرید هواپیما جدید دستاورد سازی کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  72عارف  محمدی سلیمانی کارشناس مسائل سیاسی صبح امروز در جمع  مردم ، بسیجیان  و هادیان سیاسی شهرستان کوهبنان گفت  : در سالهای اخیر جملات و کلید واژه های مهمی از سوی رهبر معظم انقلاب مطرح شده است که پرداختن به هر کدام از آنها می تواند تامین کننده امنیت ملی و پاسداشت از این انقلاب باشد  مثلاً جمله «اگر مکتب امام (ره) را فراموش کنیم سیلی می خوریم» و یا اینکه «اگر نفوذ وارد ساختار نظام شود مثل موریانه می خورد ».

وی در این خصوص ادامه داد :واژه ی دیگری که مقام معظم رهبری به آن پرداخته اند انقلابی گری بود و یکی از اقدامات مهم و اساسی خواص انقلاب اسلامی این است که فهم سیاسی را به فهم راهبردی مبدل کنند.

این کارشناس سیاسی با مهم  و حیاتی خواندن انتخابات ریاست جمهوری آینده تاکید کرد : رقابت در 29 اردیبهشت 96 بین انقلابی گری و نرمال سازی است یعنی اینکه ما می توانیم با انتخابات پیش رو راهبردی را ایجاد کنید که چالش ها را مهار کند.

وی در خصوص جریان شناسی انتخابات دوره دوازدهم تصریح کرد : توسط ائتلاف اصلاح طلبان و اعتدالیون و.برخی از اصولگرایان مانند ناطق نوری ولایتی و لاریجانی وجریان احمدی نژاد و  یک جریان بیرونی بیرونی رویکرد حفظ وضع موجود یعنی تثبیت دولت روحانی شکل گرفته است و کاندیدای اصلی این ائتلاف شخص روحانی است.

محمد سلیمانی تاکید کرد : اصلاح طلبان استراتژی بقا دارند و بعد از بازگشت به قدرت برای تثبیت دولت فعلی تلاش می کنند و برای این تثبیت از دو پلان اصلاحات با هاشمی رفسنجانی و دوم بدون هاشمی و با خاتمی را مد نظر دارند.

وی گفت : گزینه هایی چون عارف ، ظریف ، جهانگیری، پزشکیان و قاضی زاده هاشمی بعنوان پوششی روحانی در سناریوی اول حد نظر اصلاحات هستند.

این کارشناس مسائل سیاسی تاکید کرد : دولتی تمدید می شود که اولاً سال آخر حکومتش کار بزرگی را انجام بدهد و ثانیاً  پروژه نیمه تمام ملی داشته باشد یعنی مردم آینده نگری مثبتی نسبت به او داشته باشند که متاسفانه دولت روحانی از این دو فاکتور خالی است .

وی در خصوص محبوبیت مردمی یک کاندیدا هم اینگونه گقت : محبوبیت و استقبال مردمی به دو صورت ایجاد می شود یا کارنامه ایست یا غیر کارنامه ایست. برگزاری کنسرت موسیقی ، سخنرانی های جنجالی علی مطهری  ، و ادعای گشایش های اقتصادی از جمله برنامه های محبوبیت سازی دولت مستقر است و در این باره افزود : خرید هواپیمای نو خرید یک کالای لوکس است تنها سه درصد از مردم ایران از هواپیما استفاده می کنند که یک و نیم درصد  آن دولتی هستند و این یعنی پرداختن به چیزی که ضرورت اصلی نیست روحانی کوشید با خرید هواپیماهای جدید دستاورد سازی کند.

محمد سلیمانی در خصوص وضعیت منطقه و عوامل خارجی  وتاثیر آن بر انتخابات 29 اردیبهشت ماه نیز چنین گفت : ادعای نقطه زنی ترامپ در سوریه  با هدافی چون ایجاد فضای تنفسی برای تروریست‌ها وکمک به غربگرایان در ایران برای معتبر سازی دو گانه صلح و جنگ صورت گرفته است .

وی در پایان با بیان این مطلب که فوت هاشمی مولفه ای بود که در دولت روحانی تاثیر گذار بود خاطر نشان کرد : جریان اعتدال قبول کرده است که در حال حاضر جایگاه اجتماعی و کارنامه ندارد پس راه حل را در ایجاد دو قطبی جنگ و صلح می بینند .

 

 

انتهای پیام/5050

http://dana.ir/1080030
ارسال نظر
نظرات
اپارک داخلی