شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان جنوبی
ساعت: 10:05 منتشر شده در مورخ: 1396/01/30 شناسه خبر: 1086775
گزارش
هدیه رهبری به مناطق محروم باز هم دل مردم بشرویه را شاد کرد/ اولین گام رونق اشتغال با هدیه رهبری در بشرویه
مسئول بسیج سازندگی شهرستان بشرویه افزود: در سال جاری در اولین اقدام عملیاتی برای محرومیت زدایی و ایجاد اشتغال مبلغ اعتباری حدود 20 میلیون تومان برای طرح احیاء قنات کلاته ملای نیگنان "هدیه رهبری" اختصاص یافته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  پیام بشرویه ، روستاها قلب توسعه  و رونق اقتصادی هر کشوری هستند و به تناسب، رسیدگی  و آبادانی روستاها، ثمرات ارزشمندی را به دنبال خواهد داشت.

 

در همین راستا نیز همواره اعتبارات مناسبی از سوی قرارگاه قرب کوثر  و تحت عنوان هدیه رهبری به مناطق محروم و روستاها اختصاص می یابد تا علاوه بر رفع محرومیت زدایی، و حل مشکلات مردم ،موجب پایداری جمعیت روستایی و رونق اشتغال نیز می گردد.

 

امسال نیز که مزین به شعار" اشتغال  و تولید ملی " از سوی مقام عظمای ولایت و رهبری است در اولین اقدام عملی ٰ‌تخصص اعتبار و هدیه رهبری به روستای کلاته ملا نیگنان بشرویه ،موجی از خوشحالی را در دل مردم این روستا ایجاد کرده است.

 

 

"مهندس علی اصغر رجبی " در گفتگو با پیام بشرویه، با تشریح این خبر بیان کرد: سازمان بسیح سازندگی با هدف محرومیت زدایی از روستاها و همچنین کمک به پیشرفت  وآبادانی کشور ، پروژه های مختلفی را اجرا می کند و باتوجه به نیاز و بررسی های کارشناسی شده برای اجرای پروِژه ها ، اعتباراتی نیز برای مناطق محروم از سوی قرارگاه قرب کوثر  وتحت عنوان هدیه رهبری داده می شود.

 

 

مسئول بسیج سازندگی شهرستان بشرویه افزود: در سال جاری در اولین اقدام عملیاتی برای محرومیت زدایی و ایجاد اشتغال مبلغ اعتباری حدود 20 میلیون تومان برای طرح احیاء قنات کلاته ملای نیگنان "هدیه رهبری" اختصاص یافته است.

 

وی با اشاره به اجرای این طرح خاطر نشان کرد: قنات کلاته ملای نیگنان حدود 50سال است که لایروبی و احیا نشده که در سال جاری با تخصیص هدیه رهبری این قنات به طول حدود 120 متر احیا خواهد شد که در حال حاضر عملیات نقشه برداری آن در حال انجام است.

 

 

رجبی افزود: این قنات دارای 15 بهره بردار است که با احیا آن باعث افزایش سطح کشت شده و به تناسب شغل ایجاد می شود.

 

 مسئول بسیج سازندگی  بشرویه از افزایش یک و نیم برابری دبی این قنات خبر داد و گفت: با احیا ابن قنات دبی آب ان یک و نیم برابر افزایش می یابد و تعداد قابل توجهی از کسانی که مهاجرت کرده بودند بر میگردند.

 

وی با تاکید بر اینکه ابتدا پروژه ها بررسی شده و ثمره آن سنجیده می شود گفت: احیا این قنات ثمرات بزرگی را برای منطقه محروم به همراه خواهد شد و با توجه به اینکه زمین های کشت آن مستعد کاشت زعفران است ، می تواند موجب درآمد زایی خوبی برای خانوارها و بهره برداران شود .

 
انتهای پیام/
http://dana.ir/1086775
ارسال نظر
نظرات
کانال_دانا_داخلی سلام_صفحات_داخلی
Page Generated in 0/0316 sec