شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان جنوبی
ساعت: 11:22 منتشر شده در مورخ: 1396/01/30 شناسه خبر: 1086992
مسئول نمایندگی میراث فرهنگی شهرستان سرایان خبرداد
ورود تورها و گروههای غارنوردی و صخره نوردی به سرایان
مسئول نمایندگی میراث فرهنگی شهرستان سرایان گفت:یک گروه غارنوردی به همراه راهنمایان حرفه ای غار نوردی سرایان در مدت 12 ساعت ازغار زیبای بتون سرایان بازدید کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد عرب مسئول نمایندگی میراث فرهنگی شهرستان سرایان در گفتگو با سرایان بیدار، گفت: در شهرستان سرایان خوشبختانه علاوه بر بحث کویر و اقامتگاه‌های بوم گردی که گردشگران زیادی را به منطقه گسیل ساخته است، جاذبه های دیدنی با قدمت بسیار زیاد نیز موجب ورود تورهای گردشگری به شهرستان شده است.

 

وی افزود: غار زیبای بتون و اورست غارهای شرق کشور امسال برای دومین بار توسط گردشگران به عنوان مقصد سفر انتخاب شده و این نویدبخش روزهای خوبی برای گردشگری شهرستان می باشد.

 

مسئول نمایندگی میراث فرهنگی سرایان اظهارکرد: این جاذبه طبیعی منحصربفرد که با شماره 250 در فهرست میراث طبیعی ملی کشور به ثبت رسیده، می باشد و با توجه به اختصاص اعتبارات دولتی امیدوارم با ورود سرمایه‌گذار شاهد رونق بیشتر گردشگری و استفاده از پتانسیل این غار زیبا باشیم.

 

عرب گفت: نزولات جوی مناسب بر زیبایی‌های منطقه و غار افزوده و حوضچه‌های داخل غار همگی پر آب هستند.

 

وی خاطرنشان کرد: یک گروه 6 نفره از شهرستان‌های چناران و گناباد به همراه راهنمایان بومی شهرستان پیمایش کامل مجموعه آبشارهای دره سبزرود را نیز انجام دادند.

 

مسئول نمایندگی میراث فرهنگی سرایان گفت: مجموعه آبشارهای دره سبزرود با شماره 353 در فهرست آثار طبیعی ملی کشور به ثبت رسیده و دارای تعداد 19 آبشار فنی و بزرگ که برای فرود از آنها نیاز به تجهیزات کامل می باشد، بوده که ارتفاع آنها از 5 متر تا 20 متر متغیر می باشد.

 

عرب بیان کرد: به علت جاری شدن چشمه های منطقه امسال آب نسبتاً زیادی در دره و آبشارها جاری می باشد و زیبای آن را دوچندان کرده است.

 

 

انتهای پیام/

http://dana.ir/1086992
ارسال نظر
نظرات
بنر جام جهانی کانال_دانا_داخلی سلام_صفحات_داخلی