شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان جنوبی
ساعت: 14:28 منتشر شده در مورخ: 1396/01/30 شناسه خبر: 1087189
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان جنوبی خبرداد
بهره برداری از قسمت زیارتی صحن حضرت فاطمه (س) حرم امام علی (ع) تاچند روز دیگر/ انجام 100 هزار مترمربع ساخت این صحن توسط مردم استان
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان جنوبی گفت: قسمت زیارتی صحن حضرت فاطمه زهرا (س) تا چند روز آینده به بهره برداری می رسد و مردم خراسان جنوبی 100 هزار متر مربع از سنگ کاری این صحن را انجام دادند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  خاورستان، موسی جوینده رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان جنوبی در جلسه شورای سیاستگذاری ستاد بازسازی عتبات عالیات استان، اظهارکرد: در آذر ماه سال گذشته حساب رسی از ستاد بازسازی عتبات را داشته ایم که همه اسناد و مدارک بررسی شده و پس از بررسی نمره قبولی را از بازرسان دریافت کردیم.

 

وی با بیان اینکه تعهد ستاد بازسازی عتبات عالیات در سال 95 سه میلیار تومان بوده است، افزود: در سال گذشته چهار میلیارد و 280 میلیون تومان وجوهات و نزورات جمع آوری شد که با توجه به محرومیت های استان این رقم قابل توجه است.

 

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: سرانه وجوهات در کشور برای هر نفر سه هزار تومان است که در خراسان جنوبی در سال گذشته این سرانه برای هر نفر پنج هزار و 900 تومان بوده است.

 

جوینده گفت: نیروهای مسلح و آموزش و پرورش در بحث کمک به عتاب مقدسه پیشتاز هستند.

 

وی با اشاره به شایعات موجود که گفته می شود چرا این همه پول در کشور عراق هزینه می شود، افزود: یک ریال پول نقد وارد عراق نمی شود و تمامی این پول ها در استان تبدیل به محصول شده و سپس وارد عراق می شود و این کار کمک بسیاری به اشتغال و اقتصاد مقاومتی در سطح استان کرده است.

 

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان جنوبی با بیان اینکه صحن حضرت فاطمه (س) با وسعت 220 هزار متر مربع تا پایان سال 96 به پایان خواهد رسید، گفت: قسمت زیارتی این صحن تا چند روز آینده به بهره برداری می رسد باعث افتخار است که تمامی پرسنل ایرانی بودند.

 

جوینده تصریح کرد: حدود سه هزار نفر مهندس و کارگر در پروژه صحن مطهر حضرت فاطمه(س) از کل ایران و 590 نفر از خراسان جنوبی به صورت سه شیفت مشغول فعالیت هستند.

 

وی ادامه داد: سهم خراسان جنوبی برای صحن حضرت فاطمه زهرا (س) ساخت 100 هزار متر مربع  است.

 

وی افزود: ساخت صحن عقیله بنی هاشم به وسعت 180 هزار متر مربع در کربلا و مرتفع سازی گنبد امام حسین (ع) از دیگر پروژه های در دست کار ستاد است.

 

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان با اشاره به فرآوری 26 هزار متر مربع سنگ در سال 95، بیان کرد: 70 کامیون سنگ را به عراق ارسال کرده ایم که هزینه ارسال آن 175 میلیون تومان بوده است و همچنین 120 میلیون تومان برای پالت جهت بسته بندی هزینه شده است و همه این هزینه در خود استان صرف شده و ظرفیت استان استفاده شده است.

 

جوینده افزود: دو میلیارد و 283 میلیون تومان سنگ از معادن استان خریداری شده و فراوری شده و در حال حاضر چهار کارخانه در استان با ستاد بازسازی در ارتباط هستند که بطور میانگین هفته ای سه تریلی سنگ به عراق ارسال می شود.

 

وی با بیان اینکه ایجاد کارگاه های قالی بافی از دیگر اقدامات ستاد است، گفت: در حال حاضر 174 کارگاه قالی بافی در سطح استان فعال است که حدود 13 هزار قالی باف خانم در این خصوص با ستاد در ارتباط هستند و هفت هزار و500 متر قالی در این کارگاه ها تولید شده است.

 

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان با بیان اینکه هدف از این اقدامات کمک به اشتغال و جلوگیری از تعطیلی کارخانه ها و معادن است، افزود:  تولید دوهزار متر مربع حوله به ارزش 70 میلیون تومان و بافت 400 متر گلیم از دیگر اقدامات ستاد در حوزه کمک به اشتغال بوده است.

 

جوینده با اشاره به ادامه طرح بزرگ قالی بافی توسط خواهران برای ساخت صحن حضرت فاطمه(س) در سال 96، افزود: اجرای طرح همراه با کاروان کربلا برابر تفاهم نامه وزارت آموزش و پرورش و ستاد بازسازی عتبات عالیات خاص دانش آموزان و فرهنگیان در مدارس خراسان جنوبی و ادامه طرح فروش متری سنگ برای صحن حضرت زهرا در غالب دفترچه های ذخیره آخرت از دیگر فعالیت های ستاد در سال جدید است.

 

وی از پیگیری و اجرای طرح چهره به چهره با انتخاب افراد خیر علاقمند و خاص خبرداد و گفت: اجرای طرح فروش خشت های آسمانی برای طلا کاری گنبد امام حسین (ع) و پیگیری و اعزام خیرین خاص برای بازدید از طرح های اجرایی در عتبات عالیات نیز در دستور کار خواهد بود.

 

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: برگزاری گردهمایی مخصوص خواهران در قالب همایش فاطمیون و ادامه اعزام نیروهای متخصص کار بنا به درخواست ستاد مرکز به عتاب مقدسه نیز از جمله برنامه های سال 96 است.

 

جوینده افزود: درخواست اجرای طرح بیمه بافندگان فرش و آموزش متقاضیان، واگذاری زمین جهت ساخت اماکن اداری برای ستادهای شهرستانی و مرکز استان، کمک به ایجاد نمایشگاه دستاوردها و اقدامات ستاد، استفاده از ظرفیت پیام کوتاه اداره مخابرات جهت اطلاع رسانی و تامین بخشی از هزینه های جاری ستاد توسط استانداری برابر دستور وزات کشور از جمله در خواست های ستاد عتبات عالیات از دستگاه های مربوطه است.

 

انتهای پیام/

http://dana.ir/1087189
ارسال نظر
نظرات
کانال_دانا_داخلی سلام_صفحات_داخلی
Page Generated in 2/5723 sec