شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان جنوبی
ساعت: 17:04 منتشر شده در مورخ: 1396/01/30 شناسه خبر: 1087401
یادداشت:
تحریف دستاوردهای دولت به دست خود دولتی ها/مدیریت فلجی که با زنگ انتخابات شفا می یابد!
در آستانه ی انتخابات دوازدهم اگر شبکه های مختلف سیما را دنبال کنید احساس میشود که در طی این هفته های اخیر دولت جدیدی در ایران متولد شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از پیام بشرویه، در آستانه ی انتخابات دوازدهم اگر شبکه های مختلف سیما را دنبال کنید احساس میشود که در طی این هفته های اخیر دولت جدیدی در ایران متولد شده ٬ در صورتی که اینطور نیست . بلکه دستاورد های خانمان سوز دولت که روزی جناب رئیس جمهور با افتخار آن را بزرگترین دستاورد برای دولتشان می خواندند تحریف شده است .

 

ببینیم  بزرگ ترین دستاورد دولت تدبیر و امید به گفته ی خود جناب روحانی چه بود ؟  اما نتیجه اش چه شد ؟

 

مهار تورم : دستاوردی که هنوز در هست یا نیست آن حرف های زیادی وجود دارد و گرانی ها در بازار کالاهای اساسی و افزایش ۳۰ الی ۶۰ درصدی برخی اقلام مصرفی با آمار و ارقام هایی که درباره ی نرخ تورم توسط دولت ارائه میشود هیچ همخوانی ندارد و ثبات نسبی قیمت در مسکن و اتومبیل و لوازمی از این قبیل هم به دلیل رکود شدید در صنعت است . و عده ای از صاحب نظران این آمارها را غیر واقعی میدانند .

 

اما فارغ از این که بخواهیم ببینیم نرخ تورم واقعی چیست ٬ باید برسی شود بهترین راه برای مهار تورم چیست .

 

امروز اقتصاد کشور با شدید ترین رکود در دهه های اخیر دست و پنجه نرم میکند و ما شاهد تعطیلی صنایع بزرگ و باسابقه ٬ یکی پس از دیگری و بی کاری کارگران و رکود شدید در بازار خدمات در کشور هستیم .

 

مسیری را که دولت در این چهار سال برای مقابله ی با تورم دنبال کرده در مثل مانند این است که برای جلو گیری از طلاق جلو ازدواج گرفته شود ٬ همان گونه که این روش باعث نابودی تدریجی خانواده میشود ٬ مسیر مهار تورم دولت هم به نابودی صنعت خواهد انجامید ٬ همان طور که امروز به وضوح آثار مخرب آن را میتوان دید و گلایه های مردم به ویژه کسبه و صنعت گران و کارگران را شنید

 

شاید مهمترین دلیل تحریف دستاورد ها ی دولت و افتتاح های ضربتی پروژه هایی که از دولت قبل به میراث رسیده و چند سال رها شده بود ٬  و افزایش یارانه ی برخی قشر ها که جناب روحانی روزی وعده داده بود که کاری خواهد کرد که دیگر به یارانه نیازی  نباشد و سهام عدالت و ... به همان دلیل شکست سنگین دستاورد اصلی دولت ( یعنی مهار تورم ) باشد . اما باید گفت جناب روحانی دیگر کار از کار گذشته است و کارخانه ها یکی پس از دیگری تعطیل میشود و کارگران بیکار میشوند و کسبه ورشکسته .و خانواده ها از هم پاشیده . و از سویی امروز شاهد پدیده ی جدیدی به اسم گور خوابی هستیم که حاصل تدبیر دولت شما بوده است . راستی از برجام چه خبر ٬ دلمان برای دکتر عراقچی تنگ شده و اما در رسانه ها هم دیگر خبری از ایشان نیست .

 

آیا تکان های ماشین خاموش اقتصاد ( یعنی تورم در اقتصادی که در رکود شدید به سر میبرد ) را چه میشود نامید ؟ بحران اقتصادی

 

 مهدی نوروزیان

 

انتهای پیام/

http://dana.ir/1087401
ارسال نظر
نظرات
بنر جام جهانی کانال_دانا_داخلی سلام_صفحات_داخلی