شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان جنوبی
ساعت: 16:18 منتشر شده در مورخ: 1396/01/31 شناسه خبر: 1087943
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن بیرجند:
متاسفانه ارتباط بین علم وتولید برقرار نشده است/ نباید فرصت های سرمایه گذاری خراسان جنوبی را محدود کنیم
رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن بیرجند گفت: نباید فرصت های سرمایه گذاری خراسان جنوبی را محدود کنیم و نگاه ما در بازار و در زمینه فرصت های سرمایه گذاری باید جهانی باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خاورستان، محسن احتشام رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن بیرجند در اولین کنفرانس علمی فرصت های سرمایه گذاری در خراسان جنوبی اظهار کرد: باید نقشه راه و استراتژی توسعه صادرات خراسان جنوبی مشخص شود و اتاق بازگانی بیرجند این آمادگی دارد که با همکاری دانشگاه های بیرجند، برنامه استراتژی توسعه صادرات را برای استان تدوین کند.

 

وی افزود: باید پنجره دانش محوری را به روی صنعت استان باز کنیم در غیر این صورت بازارهای خود را از دست خواهیم داد.

 

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن بیرجند با تاکید بر وجود تعامل بین دانشگاه و تجارت، خاطرنشان کرد: عدم تعامل دانشگاه و تجارت در تولید موجب از دست رفتن فرصت های سرمایه گذاری شده و درعصر کنونی که عصر دانش محور بوده، ارتباط دانشگاه با صنعت یکی از الزامات است.

 

احتشام با اشاره به اینکه علم، فناوری و تولید سه اصل جدایی ناپذیر هستند، بیان کرد: متاسفانه ارتباط بین این سه مبحث در محیط کسب و کار به خوبی برقرار نشده است.

 

وی با بیان اینکه فناوری و کاربرد علم موجب کسب ارزش افزوده می شود، گفت: در شرایط کنونی در بسیاری از بخش ها جای فناوری و علم خالی است.

 

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن بیرجند تصریح کرد: باید نگاه ما در توسعه اقتصادی، نگرشی فرآیندی باشد.

 

احتشام با اشاره به اینکه تولید، توزیع و مصرف، حلقه های یک زنجیره هستند، افزود: برای داشتن صادراتی موفق، تولیدات ما نیز باید صادرات محور باشد و باید کالاهایی با بهره وری بالا و قیمت مناسب تولید کنیم که نسبت به کالاهای موجود متمایز و متفاوت باشند.

 

وی با تاکید بر اینکه کالاهای تولیدی باید محصولاتی رقابتی باشند، خاطرنشان کرد: شناسایی بازار هدف صادرات نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن بیرجند بیان کرد: برای داشتن صادراتی موفق باید علم بازار شناسی داشته باشیم و اگرعلم بازاریابی را به درستی اجرا کنیم، می توانیم به بازاری پایدار برسیم.

 

احتشام تصریح کرد: بازار پایدار موجب تولید و اشتغال پایدار خواهد شد.

 

 وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری هر ساله در نامگذاری سال به یکی از سرفصل های اقتصادی تاکید دارند، گفت: باید به سمت تولیداتی برویم که قابلیت صادرات به بازارهای جهانی را داشته باشد چرا که تولید و صادرات از مولفه های اقتصاد مقاومتی هستند.

 

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن بیرجند با اشاره به پتانسیل های خراسان جنوبی، بیان کرد: این استان در بخش معدن، علم و دانش دارای مزیت های نسبی است.

 

احتشام افزود: با توجه به پتانسیل بالای بخش معادن خراسان جنوبی در بحث سرمایه گذاری، باید این بخش را از خام فروشی و فله فروشی دور کنیم.

 

وی گفت: خراسان جنوبی در زمینه های سنگ و محصولات کشاورزی نیز از مزیت های نسبی بسیاری برخوردار است.

 

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن بیرجند با اشاره به اینکه در بازار افغانستان فرصت های خوبی برای سرمایه گذاری وجود دارد، بیان کرد: نباید فرصت های سرمایه گذاری خراسان جنوبی را محدود کنیم و نگاه ما در بازار و در زمینه  فرصت های سرمایه گذاری باید جهانی باشد.

 

 احتشام خاطرنشان کرد: باید دانش، آگاهی و علم بازاریابی صادرکنندگان به حدی افزایش یابد که به بازارهای جهانی دیگری ورود پیدا کنند.

 

وی با بیان اینکه برای استفاده از فرصت بازارهای جهانی در صادرات، باید تهدیدها را برداریم، افزود: خوشبختانه برجام توانست برخی از تهدیدها مانند مشکل در نقل و انتقال پول را بردارد.

 

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن بیرجند گفت: باید نقاط قوت و ضعف را به درستی شناسایی کنیم و برای رونق و توسعه صادرات، بسته ها و مشوق های صادراتی ابلاغ شود تا هزینه های بازارشناسی صادرکنندگان را تامین کند.

 

احتشام بیان کرد: متاسفانه نمی توانیم محصولات استراتژیک خراسان جنوبی را مستقیم صادر کنیم.

 

وی تصریح کرد: باید زمینه حضور صادرکنندگان در بازارها و نمایشگاه های جهانی فراهم شود.

 

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن بیرجند با بیان اینکه بنگاه های کوچک توان رقابت در نمایشگاه های جهانی را ندارند، گفت: باید در راستای معرفی محصولات، حضور این افراد را در نمایشگاه ها فراهم کنیم.

 

احتشام خاطرنشان کرد: فضای کسب و کار باید به درستی تجزیه و تحلیل شود.

 

انتهای پیام/

http://dana.ir/1087943
ارسال نظر
نظرات
بنر جام جهانی کانال_دانا_داخلی سلام_صفحات_داخلی