شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان جنوبی
ساعت: 16:15 منتشر شده در مورخ: 1396/01/31 شناسه خبر: 1087961
در کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات خراسان جنوبی مطرح شد؛
حسینی: مجریان و زمینه سازان حق دخالت در انتخابات را ندارند/ بهاری: باید فضای تبلیغات تجاری جای خود را به تبلیغات انتخابات بدهد
رئیس ستاد انتخابات خراسان جنوبی گفت: برگزاری قانونمند انتخابات در کنار حضور گسترده مردم در پای صندوق های رای چه در بعد داخلی و چه در بعد خارجی برای نظام و انقلاب حیاتی و بسیار مهم است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خاورستان، محمد حسینی معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندارخراسان جنوبی در جلسه کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات خراسان جنوبی اظهارکرد: ما مجری و بسترساز برگزاری انتخابات هستیم؛ از این رو برگزاری انتخاباتی سالم، باشکوه و با حضور گسترده مردم در پای صندوق های رای مطلوب نظام، رهبری و شهدای عزیز است.

 

وی یکی از مهمتربن وظایف کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات را آگاه سازی عمومی نسبت به قوانین و مقررات انتخابات دانست و تصریح کرد: تلاش برای مشارکت گسترده مردم در پای صندوق های رای نیز از دیگر رسالت های این کمیته است.

 

رئیس ستاد انتخابات خراسان جنوبی با بیان اینکه باید از تمام ظرفیت ها و توان موجود برای حضور مردم در عرصه انتخابات استفاده کرد ، افزود: با توجه به ورود روش های نوین درعرصه اطلاع رسانی باید از ابزار و تجهیزات مدرن در این زمینه به نحو مطلوب استفاده شود.

 

حسینی با بیان اینکه مردم باید در فضای انتخابات قرار گیرند گفت: برگزاری قانونمند انتخابات در کنار حضور گسترده مردم در پای صندوق های رای چه در بعد داخلی و چه در بعد خارجی برای نظام و انقلاب حیاتی و بسیار مهم است.

 

حسینی، تلطیف فضای جامعه را از دیگر وظایف کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان دانست و تصریح کرد: اطلاع رسانی درست ، به موقع و موثر در راستای آگاه سازی عمومی و حساس کردن فضای کلی جامعه نسبت به انتخابات باید به عنوان یک دستورکار مهم در اولویت قرار گیرد.

 

وی با تاکید بر تقسیم عادلانه امکانات تبلیغاتی بیان کرد: مسئولین؛ مجریان و زمینه سازان انتخابات هستند و اجازه ندارند به صورت مستقیم و غیر مستقیم در انتخابات دخالت کنند.

 

عباسعلی بهاری، مدیرکل روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی نیز در این جلسه با تاکید بر اینکه فضای تبلیغات تجاری در بیرجند باید جای خود را به تبلیغات انتخابات بدهد، گفت: در این زمینه مسئولین مرتبط می بایست در راستای صیانت از حقوق کاندیداها در چارچوب قانون و مقررات طوری اقدام کنند تا ضمن دفاع از حقوق کاندیداها همه از امکانات به صورت یکسان برخوردار شوند و خدای ناکرده حقوق نامزدهای انتخابات در تنگناهای رسانه ای تضییع نگردد.

وی به نقش مهم رسانه ها در این زمینه اشاره کرد و افزود: رسانه ها نباید مرعوب برخی تحرکات و موضع گیری های افراد و جناح ها قرار گیرند و در جهت  امید بخشی به جامعه عملکرد دولت را بعنوان دستاورد نظام اطلاع رسانی نمایند و در چهارچوب قوانین و مقررات مشارکت حداکثری مردم در پای صندوق رای را فراهم آورند.

مدیرکل روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی با بیان اینکه کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان ناظر بر عملکرد فضای اطلاع رسانی  در بحث انتخابات خواهد بود افزود: باید بگونه ای برنامه ریزی کنیم تا با رصد اخبار و تحرکات انتخاباتی قبل از شروع موج  رسانه ای  و یا اجتماعی مخرب  و یا مواردی که ممکن است موجب خدشه دار شدن روند انتخابات شود اقدامات لازم در خصوص شناسایی و پیشگیری از آنها به انجام برسد.

بهاری با بیان اینکه بیلبوردهای تبلیغات شهری باید در چارچوب قانون در اختیار تبلیغات انتخاباتی با موضوع آگاه سازی عمومی قرار گیرد ، افزود: باید حداکثر استفاده از فضاها و امکانات تبلیغاتی و اطلاع رسانی در سطح شهرهای استان صورت گیرد.

 

وی در پایان یادآورشد: با توجه به پیشینه فرهنگی که در این استان وجود دارد می توان برخی پیام های فرهنگی را نیز با مضمون و موضوع انتخابات به جامعه تزریق کرد.

 

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1087961
ارسال نظر
نظرات
بنر جام جهانی کانال_دانا_داخلی سلام_صفحات_داخلی