شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان جنوبی
ساعت: 16:18 منتشر شده در مورخ: 1396/01/31 شناسه خبر: 1088033
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:
سرنوشت یک کشور نباید بسته به اندیشه‌های بزدلانه‌ی برخی‌ها باشد/  متاسفانه برخی ها کالای ایرانی را با برند خارجی می فروشند
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: همانطور که در زمان جنگ فرمان صادر شد که باید خرمشهر آزاد شود، حال اقتصاد مقاومتی نیز یک حکم است و این به این معنا است که همه ی کسانی که نقشی دارند مسئول اجرای اقتصاد مقاومتی هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خاورستان، آیت الله سید علیرضا عبادی، نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی در همایش اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: باید سخنرانی ها و همایش ها کم شده و بر کار و تلاش و اجرا تاکید شود چرا که چند سال است که مقام معظم رهبری هشدار می دهند در مقابل دشمن سیاست اقتصاد مقاومتی را اتخاذ کنید.

 

وی افزود: اقتصاد هدف نیست اما مانند ارتفاعات مشرف بر یک شهر است و هنگامی که دشمن میخواهد با اشراف بر آن ارتفاعات شهر را اشغال کند باید تمام نیرو متوجه آن نقطه باشد و امروز اقتصاد ما چنین حالتی پیدا کرده است.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: اقتصاد مانند جریان خون در بدن است اما هدف نیست و امروز ما شرایط ویژه ای داریم چرا که بحث پیروزی و شکست است واین موضوع نه تنها در سرنوشت ما بلکه سرنوشت آیندگان نیز موثر است.

 

آیت الله عبای با بیان اینکه همانطور که در زمان جنگ فرمان صادر شد که باید خرمشهر آزاد شود، گفت: حال اقتصاد مقاومتی نیز یک حکم است و این به این معنا است که همه ی کسانی که نقشی دارند مسئول اجرای اقتصاد مقاومتی هستند.

 

وی افزود: چطور اگر افرادی در صحنه نظامی از خود ضعف نشان دهند و رخنه ای را برای دشمن باز کنند محاکمه می شوند حال اگر کسی در عرصه اقتصاد نیز از خود ضعف نشان دهد و باعث رخنه کردن دشمن شود باید محاکمه شود.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی تصریح کرد: سرنوشت یک کشور نباید بسته به اندیشه های بزدلانه ی برخی ها باشد.

 

آیت الله عبادی با بیان اینکه تولید و اشتغال لوازمی دارد، خاطرنشان کرد: همه ی آنهایی که ذی ربط هستند باید پاسخگو باشند و اگر مشکل قانونی بر سر راه است مجلس باید پاسخگو باشد و مشکل را رفع کند.

 

وی متذکر شد: انجام سرمایه گذاری چه در بخش دولتی و چه در بخش خصوصی لازمه اقتصاد است و باید سرمایه گذاری ها صورت گیرد و مدیران باید حضور داشته باشند.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی بیان کرد: گاه مراجعاتی داریم که افرادی هستند حاضر به سرمایه گذاری هستند و پس از آنکه هفت خان رستم را پشت سر می گذارد و پس از گرفتن وام هنگام اجرایی شدن کاربا مشکل مواجه می شوند و فریاد سرمایه گذار بلند می شود و می گوید مرا فریب داده اند بانک سودهای کلان خود را می گیرد اما تولید من قفل شده است.

 

آیت الله عبادی ادامه داد: چه کسانی از تولید جلوگیری کرده و سبب کاهش تولید می شوند این افراد باید معرفی شوند.

 

وی تصریح کرد: نظارت باید در همه جا صورت گیرد و این امر اجتناب ناپذیر است.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه هنگامی که سخن از تولید می شود کالاهای مرغوب ایرانی را با برند خارجی می فروشند و از سویی دیگر برخی افراد  کالاهای نامرغوب را به نام کالای ایرانی می فروشند که این یک نوع نفوذ است، متذکرشد: آیا این راه نباید هموار شود و نباید مچ آنهایی که این بدبینی ها را ایجاد می کنند گرفته شود؟

 

آیت الله عبادی افزود: چه تفاوتی دارد همان طور که یک نظامی را در صورت خطا محاکمه می کنند این افراد هم باید محاکمه شوند.

 

وی بیان کرد: زمانی که قانون اصلاح شد و مدیران حرکت کردند و کالای مرغوب هم تولید شد آیا نباید قبل آن بازاریابی لازم برای این کالا چه در داخل و چه در خارج انجام شود؟

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی یادآور شد: در حالی که در خارج از کشور بسیاری ها مشتری کالاهای ایرانی هستند و بازار مناسب است محصول و تولید را دفن می کنند.

 

آیت الله عبادی گفت: در بخش واردات کالاهای قاچاق از منابع رسمی وارد می شود اما کسی جلوگیری نمی کند باید بدانیم این مسائل سرنوشت ما است و اگر به آن توجه نشود ما به خواری می کشاند و جالب این است که این کارها را خودی ها انجام می دهند نه بیگانه ها.

 

وی تصریح کرد:  واردات به صورت گسترده انجام می شود و کنترلی بر آن نیست این چه خیانتی است که انجام می دهید.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی  بیان کرد: ما باید مطالبات خودمان را از مسئولان سازشکار بخواهیم.

 

آیت الله عبادی خاطرنشان کرد: برنامه های سخنرانی و همایش ها را کم کنید و به جای آن راه را مشخص کنید.

 

وی متذکر شد: اگر این فرصت ها را از دست بدهیم چیزی جز حسرت در پی نخواهد داشت.

 

انتهای پیام/

http://dana.ir/1088033
ارسال نظر
نظرات
کانال_دانا_داخلی سلام_صفحات_داخلی
Page Generated in 0/0845 sec