شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 14:23 منتشر شده در مورخ: 1396/01/31 شناسه خبر: 1088062
خبرگزاری یونهاپ روز پنجشنبه و همزمان با افزایش گمانه زنی ها درباره آزمایش هسته ای قریب الوقوع کره شمالی، از اعزام یک هواپیمای نیروی هوایی آمریکا به شبه جزیره کره خبر داد که وظیفه بررسی اتمسفر و شناسایی ذرات به جا مانده از انفجار هسته ای را بر عهده دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از ایرنا، خبرگزاری یونهاپ روز پنجشنبه و همزمان با افزایش گمانه زنی ها درباره آزمایش هسته ای قریب الوقوع کره شمالی، از اعزام یک هواپیمای نیروی هوایی آمریکا به شبه جزیره کره خبر داد که وظیفه بررسی اتمسفر و شناسایی ذرات به جا مانده از انفجار هسته ای را بر عهده دارد.

 
خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی به نقل از یک منبع آگاه که نخواست نامش فاش شود، نوشت : هواپیمای بوئینگ دابلیو سی -135 کنستانت فونیکس امروز (پنجشنبه) پروازی اضطراری داشت.
 
این هواپیما در اوایل ماه جاری میلادی در پایگاه هوایی آمریکا در اوکیناوای ژاپن مستقر شده بود.
 
اعزام این هواپیما به شرق شبه جزیره کره در شرایطی صورت می گیرد که گزارش های تایید نشده از برنامه کره شمالی برای یک آزمایش هسته ای جدید حکایت دارد.
 
برخی منابع کره جنوبی مدعی هستند که پیونگ یانگ، دولت پکن را در جریان برنامه خود برای آزمایش هسته ای جدید قرار داده است.
 
این در شرایطی است که چین روز گذشته در نشست شورای امنیت سازمان ملل با قطعنامه پیشنهاد شده برای محکومیت آزمایش موشکی این هفته کره شمالی موافقت کرده بود؛ قطعنامه ای که با وتوی روسیه تصویب نشد.
 
کره شمالی تاکنون پنج بار در سال های 2006، 2009، 2013 و 2016 دست به آزمایش هسته ای زده و مشمول تحریم های سازمان ملل متحد و دیگر کشور ها قرار گرفته است.

 

http://dana.ir/1088062
ارسال نظر
نظرات
کانال_دانا_داخلی سلام_صفحات_داخلی
Page Generated in 0/0265 sec