شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قم
ساعت: 16:48 منتشر شده در مورخ: 1396/01/31 شناسه خبر: 1088070
آخرین توصیه شهید عشریه قبل از شهادت به دختر کوچکش
دختر شهید عشریه می‌گوید آخرین حرفی که پدرم قبل از رفتن به سوریه به من زد این بود که گفت:«دخترم همیشه در راه خدا حرکت کن، همیشه و در هر حال.»

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از ایران روشن، معصومیت از قاب کوچک چشمانش موج می‌زند، با وجود اینکه 12 سال بیشتر ندارد ولی از حرف‌هایش پیداست دل بزرگی دارد؛ خاطرات پدر را که مرور می‌کند برق چشمانش پهلو به پهلوی ستارگان آسمان می‌زند.

طوری از پدر حرف می‌زند که گویی هر آینه او را کنار خود احساس می‌کند و به راستی که احساسی از این صادق‌تر که مصداق آیه «و لا تحسبن ‌الذین قتلوا فی سبیل‌الله امواتا بل احیاء عند ربهم یرزقون» است در این عالم چیست؟...

سال 1395 "شهید ابراهیم عشریه" در راه دفاع از حرم حضرت زینب(س) و پاسبانی از مبانی اسلام به دست عناصر فرومایه داعش به شهادت رسیده است ولی پس از گذشت مدت‌ها تاکنون خبری از سرنوشت پیکر پدر به دختران چشم‌انتظارش نرسیده است و همچنان مفقود در زمین و جاوید در زمان مانده است...

پایگاه خبری  ایران روشن؛ در آستانه شکست‌های پی در پی مواضع داعش و پیروزی مدافعان حرم در سوریه گفت‌وگویی با زهرا عشریه یکی از دختران شهید مدافع حرم جاویدالأثر شهید ابراهیم عشریه داشته است:

 

در نگاه نخست که تو را دیدم این سؤال برایم پیش آمد که چه چیزی تو را اینقدر مصمم کرده است که با این سن کم حجابت را اینقدر کامل و زیبا حفظ کنی؟

پدرم برای دفاع از حرم حضرت زینب(س) و دفاع از اسلام جان خود را داد، اکنون من، مادرم و خواهرانم ادامه دهنده راه پدرم هستیم و با چادرمان از حریم اهل‌بیت(ع) و اسلام دفاع می‌کنیم و اینگونه نقشه دشمنان اسلام را نابود می‌کنیم.

 

پدرت قبل از شهادت درباره حفظ حجاب به تو و خواهرانت توصیه‌ای کرده بود؟

بله، همیشه می‌گفت حضرت زهرا (س) و حضرت زینب(س) برای حفظ اسلام و حجاب مجاهدت‌های زیادی انجام دادند و سختی و زحمات فراوانی را تحمل کردند و اکنون بانوان مسلمان باید با حفظ حجاب و رعایت سایر امور شرعی و اخلاقی زحمات آنان را جبران کنیم.

 

 

به عنوان دختر یک شهید مدافع حرم پیامت برای جهانیان چیست؟

مردم جهان بدانند که شیعیان لحظه‌ای حرم ائمه (ع) را تنها نمی‌گذارند و تا آخرین نفس از آن‌ها دفاع خواهند کرد و این را هم بدانند که نیروهای تکفیری بالاخره ریشه‌کن خواهند شد و پیروزی برای سپاه خداوند است.

 

از لحظات شیرین حضور پدر در خانه چه چیزی بیشتر در ذهنت خودنمایی می‌کند؟

لحظاتی که پدرم در خانه امام جماعت می‌شد و ما به پدر اقتدا می‌کردیم و نماز جماعت می‌خواندیم لحظاتی به یادماندنی شده است.

 

با این وجود معلوم است که شهید عشریه علاقه به خواندن نماز جماعت داشتند.

بله، پدرم همیشه بر خواندن نماز اول وقت جماعت و شرکت در مجالس اهل‌بیت(ع) تأکید داشت.

 

اگر بتوانی یک لحظه دیگر پدرت را ببینی از او چه درخواستی می‌کنی؟

چون دعای شهدا زودتر مورد استجابت قرار می‌گیرد از پدرم می‌خواهم که برای ظهور امام زمان(عج) دعا کند تا امام زمان(عج) به همراه سپاه شهدا بیایند و پدر من نیز همراه ایشان رجعت کنند.

 

مواقعی که می‌خواهی روح پدرت را خوشحال کنی چه می‌کنی؟

با پدرم تجدید میثاق می‌کنم و قول می‌دهم که توصیه‌هایش درباره حفظ حجاب و سایر امور را همیشه رعایت کنم، (با لبخند ادامه می‌دهد) وقتی با پدرم تجدید میثاق می‌کنم در قلبم احساس می‌کنم پدرم شادتر شده است.

 

آیا احساس می‌کنی که بعد از شهادت پدرت حضرت رقیه (س) را بهتر درک میکنی؟

بله، پدرم که به شهادت رسید احساس می‌کنم حضرت رقیه (س) را بهتر درک می‌کنم چرا که پدر من همانند سایر مجاهدان اسلام برای گرفتن انتقام خون امام حسین (ع) و ظلم‌هایی که به رقیه (س) روا داشته شد به میدان مبارزه با تکفیری‌ها رفته‌اند و می‌روند.

 

دختر شهید مدافع حرم جاوید‌الأثر بودن چه حسی دارد؟

با وجود تمام دلواپسی‌ها و سختی‌هایش، حسی سرشار از افتخار است، افتخاری شیرین که به زلف اهل‎بیت(ع) به ویژه حضرت زینب (س) گره خورده است.

 

زمان‌هایی که دلتنگ پدر می‌شوی چه می‌کنی؟

به سراغ عکس‌ها و فیلم‌هایش می‌روم و آن‌ها را نگاه می‌کنم، بیشتر عکس‌ها و فیلم‌هایی که از خودش از سوریه برایمان فرستاده بود را تماشا می‌کنم.

 

 

نظرت را درباره شهادت در یک جمله بگو:

بهترین و پرافتخارترین نوع سرانجام انسان در دنیا شهادت است. من که خیلی دوست دارم آخر راه شهید شوم.

 

آخرین حرفی که پدر موقع رفتن به تو زد چه بود؟

 آخرین حرفی که زد این بود که گفت:« حواست به مادر و خواهرانت باشد، دخترم همیشه در راه خدا حرکت کن، همیشه و در هر حال.»

 

==============

گفت‌وگو: فاطمه جمالزاده

==============

 

انتهای پیام/

http://dana.ir/1088070
ارسال نظر
نظرات
بنر جام جهانی کانال_دانا_داخلی سلام_صفحات_داخلی