شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 11:50 منتشر شده در مورخ: 1396/02/20 شناسه خبر: 1102807
دانا گزارش می دهد/
آقای جهانگیری! تسهیلات را به کدام واحد صنعتی دادید؟/ دومینوی تعطیلی کارخانه ها همچنان ادامه دارد +تصویر
کارشناسان اقتصادی معتقدند که دولت اقای روحانی وام هایی را که از قبل باید به واحد های صنعتی اعطا می کرد را امروز با نام وام احیا به انان اعطا می کند و هیچ وامی را در این دولت به نام وام احیای واحد های صنعتی هیچ بنگاه صنعتی دریافت نکرده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ اسحاق جهانگیری طی سفری که در اسفند ماه سال گذشته به یاسوج داشت در جمع خبرنگاران گفته بود که در 2 سال گذشته به 22 هزار واحد صنعتی مشکل‌دار 150هزار میلیارد ریال تسهیلات بانکی پرداخت شده و فعال سازی هفت هزار و 500 واحد کوچک صنعتی در دستور کار دولت یازدهم بود که اقدام‌های انجام گرفته در این بخش از برنامه جلوتر است.

 

 

یک ماه بعد از این اظهار نظر جهانگیری در مورد احیای واحد های صنعتی، رضا رحمانی، قائم مقام وزیر صنعت،معدن و تجارت در امور تولید در همین زمینه گفت با روی کار آمدن دولت یازدهم توجه به بخش های صنعتی برای خروج از رکود در دستور کار دولت قرار گرفت و حاصلش این بودکه در طول ۳.۵ سال گذشته تنها در شهرک های صنعتی حدود ۳ هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی و صنعتی که تعطیل بوده اند با برنامه ریزی صحیح اقتصادی دولت دوباره احیا و به چرخه تولید بازگشتند. 

 

با مقایسه این دو اظهار نظر در  وهله اول دچار یک نوع تناقض در صحبت های دو مقام ارشد دولتی می شویم؛ یکی از مسئولین اعلام می کند 22هزار واحد صنعتی در این دولت احیا شدند و دیگری که مقام مسئول مستقیم وزارت صنعت و معدن است می گوید 3500 واحد صنعتی در این دولت احیا شده است.

 

تا اینجای کار می گوییم شاید آمار های دو نهاد با یکدیگر مقداری تفاوت دارد؛ ولی روز گذشته وزارت صنعت و معدن با انتشار خبری اعلام کرد که 5100 واحد صنعتی در دولت یازدهم تعطیل شد!

 

 

به گفته اقای جهانگیری 150هزار میلیارد ریال برای احیای واحد های صنعتی در دولت یازدهم هزینه شده است، با این میزان حجم بودجه ای که هزینه شده است انتظار می رفت که واحد های صنعتی امروز حال و روز خوبی داشته باشند نه اینکه با تعطیلی دومینویی آنها هر روز مواجه شویم.

 

کارشناسان اقتصادی معتقدند که دولت اقای روحانی وام هایی را که از قبل باید به واحد های صنعتی اعطا می کرد را امروز با نام وام احیا به انان اعطا می کند و هیچ وامی را در این دولت به نام وام احیای واحد های صنعتی هیچ بنگاه صنعتی دریافت نکرده است.

 

با این فرض که این واحد ها تماما از این 150 هزار میلیارد ریال بهره برده اند، به نظر می رسد که آقای جهانگیری باید به این سوال پاسخ دهد که چرا امروز با تعطیلی دومینویی کارخانه ها در دولت یازدهم روبرو هستیم و اگر وام به انها اعطا شده چرا امروز کارگران از وضعیت مناسب کاری برخوردار نیستند و هر روز یک عده از آنها در مقابل مجلس بعلت حقوق معوقه خود تحصن می کنند.

 

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1102807
ارسال نظر
نظرات
ناشناس
1396/02/20 - 12:03
پاسخ
«بعد از هیتلر، همه‌ی آلمان درک کردند که او چه بلایی بر سر کشور و زیربناهای آن آورده است... اما یک چیز نابودشده هم بود که فقط ما روشن‌فکران آن را می‌فهمیدیم و آن خیانت هیتلر به «کلمات» بود.خیلی از کلمات شریف دیگر معانی خودشان را از دست داده بودند، پوچ شده بودند، مسخره شده بودند، عوض شده بودند، آشغال شده بودند. کلماتی مانند: آزادی، آگاهی، پیشرفت، عدالت!»
rateup 1
ratedown 0
کانال_دانا_داخلی سلام_صفحات_داخلی
Page Generated in 0/0279 sec