شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گیلان
ساعت: 14:43 منتشر شده در مورخ: 1396/02/26 شناسه خبر: 1107318
رئیس اداره تبلیغات اسلامی تالش:
اعزام ۵۰ مبلغ دینی به مساجدشهرستان تالش در ایام اعیاد شعبانیه
رئیس اداره تبلیغات اسلامی تالش از اعزام 50 مبلغ دینی به مساجد و نهادها و ادارات سطح این شهرستان در ایام اعیاد شعبانیه خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از حجت‌الاسلام حسن ملائکی رئیس اداره تبلیغات اسلامی تالش در گفت و گو با  مریان خبر در مورد برگزاری مراسمات اعیاد شعبانیه گفت:  در ایام اعیاد شعبانیه امسال بیش از 50 مبلغ دینی از اداره تبلیغات اسلامی تالش به 4 بخش مرکزی، اسالم، کرگانرود و حویق این شهرستان اعزام شدند.

وی در ادامه سخنانش به مباحث عمیق تبلیغ پرداخت و تصریح کرد: برخی معتقد هستند باید برای تبلیغ طلبه ملا شود و بتواند عمقی تبلیغ کند، اما به نظر بنده از همان سال‌های اول طلبگی افراد می‌توانند با تبلیغ سطحی به فعالیت در زمینه تبلیغ دین بپردازند و بعد با پیشرفت در تحصیل علم و معارف دین وارد عرصه تبلیغ عمقی شوند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی تالش با بیان اینکه اگر مبلغ خود به آنچه می‌گوید عمل کند در مخاطبین تأثیرگذارتر خواهد بود، اظهار داشت : یکی از شرایط تبلیغ برخورد خوب با دیگران است، نباید مبلغین خود را از دیگران برتر بدانند، چرا که سرنوشت آدمی مشخص نیست، مانند ساحرانی که برای مال دنیا به مبارزه با حضرت موسی(ع) آمدند، اما دقایقی بعد حاضر شدند در راه خد و ایمان آوردن به حضرت موسی(ع) از همه دنیا بگذرند و کشته شوند.

این مسئول فرهنگی در پایان ضمن تأکید بر لزوم پرهیز از مدرک گرایی، خاطر نشان کرد: مبلغین باید مواظب باشند با نیت خالص وارد عرصه تبلیغ شوند و هرگز به تبلیغ آنچه که سندی درباره آن وجود ندارد نپردازند، مبلغین چیزی را که حقیقت خارجی ندارد مطرح نکنند، نباید یک مبلغ به خواب اهمیت دهد و آن را در تبلیغ مطرح کند، چرا که خواب حتی اگر رؤیای صادقه هم باشد یک هفتادم وحی است در صورتی که مبلغین قرآن را در اختیار دارند که خود وحی است.

http://dana.ir/1107318
ارسال نظر
نظرات
کانال_دانا_داخلی سلام_صفحات_داخلی
Page Generated in 0/0284 sec