شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان جنوبی
ساعت: 08:54 منتشر شده در مورخ: 1396/02/28 شناسه خبر: 1108154
مسئول نمایندگی میراث فرهنگی سرایان:
کارگاه آموزشی آشنایی با اکوتوریسم در سرایان برگزار شد
مسئول نمایندگی میراث فرهنگی سرایان از برگزاری کارگاه آموزشی آشنایی با اکوتوریسم و حفظ منابع طبیعی، محیط زیست و اکوسیستم منطقه به عنوان یکی از اولویت‌های توسعه صنعت گردشگری خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از سرایان بیدار، محمد عرب مسئول نمایندگی میراث فرهنگی شهرستان سرایان گفت: اولین کارگاه آموزش آشنایی با اکوتوریسم و مفاهیم اولیه گردشگری، ارتباط صصمیمانه و صحیح با گردشگران و ... با حضور مدیران اقامتگاه‌های بوم‌گردی، مدیران واحدهای اقامتی و پذیرایی و پرسنل واحدهای گردشگری و نمایندگان روستاها و مناطق دارای قابلیت گردشگری در محل فرمانداری سرایان برگزار گردید.

 

وی افزود: با پیگیری‌های صورت گرفته این دوره آموزشی در شهر سرایان و برای آموزش فعالان گردشگری با ارائه مطالب و سرفصل‌هایی در مورد اهمیت منابع طبیعی و محیط زیست و حفظ اکوسیستم، مهمان‌نوازی، معرفی شاخه‌های مختلف و مدرن گردشگری و خواسته‌های گردشگران، نحوه ارتباط برقرار کردن صمیمانه با گردشگران با حفظ سنت‌ها و فرهنگ منطقه و با هدف تاثیرگذاری مثبت و ... با شرکت 25 نفر برگزار شد.

 

محمد کریمی فرماندار سرایان در جمع شرکت‌کنندگان این کارگاه گفت: هنوز باور نکرده‌ایم که گردشگری باعث تحول در حوزه صنعت، فرهنگ و ... می‌شود و باید باور کنیم که اتکا به نفت در آینده برای ما مشکل‌ساز خواهد شد چراکه انرژی‌های پاک جایگزین نفت شده‌اند و یکی از مهم‌ترین قابلیت‌های کشور و منطقه ما گردشگری بسیار متنوع و صنایع دستی است.

 

وی افزود: اقدامات خوبی در حوزه گردشگری شهرستان صورت گرفته اما باید بیشتر کار شود؛ در محل اقامتگاه‌های بوم‌گردی شهرستان فروشگاه صنایع دستی و سوغات محلی از ضروریات است چراکه بهترین زعفران با میزان رنگدانه 115 و بهترین عسل منطقه علاوه بر صنایع دستی در شهرستان تولید می‌شود.

 

فرماندار سرایان همچنین بر اهمیت انتخابات و حضور حداکثری مردم که بهترین شیوه دموکراسی و تقویت نظام جمهوری اسلامی است تأکید کرد.

 

انتهای پیام/

http://dana.ir/1108154
ارسال نظر
نظرات
کانال_دانا_داخلی سلام_صفحات_داخلی
Page Generated in 0/0271 sec