شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان جنوبی
ساعت: 08:54 منتشر شده در مورخ: 1396/02/28 شناسه خبر: 1108515
چرا اعضای حاشیه ساز شورای شهر بیرجند بیشترین تبلیغات را دارند؟/ ناگفته هایی از باند بازی اعضای حاشیه ساز شورای شهر بیرجند
مرور اتفاقات شورای شهر فعلی می تواند تجربه خوبی را برای انتخاب کاندیدای بهتر در شورای شهر بیرجند پیش روی ما بگذارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خاورستان؛ امسال 140 کاندیدا برای انتخابات شورای شهر بیرجند ثبت نام کردند که پس از طی مراحل مختلف تایید صلاحیت در هیئت های مختلف و همچنین انصراف برخی از کاندیداها، هم اکنون 109 کاندیدا هنوز درصحنه هستند که برای انتخاب شدن برای 9 صندلی شورای شهر رقابت خواهند کرد.

در این بین 10 نفر از اعضای فعلی شورای شهر هم ثبت نام کرده بودند که صلاحیت 4 نفر از آنها در هیئت اجرایی یا هیئت نظارت شهرستان بیرجند احراز نشد. پس از این صلاحیت رضا زنگویی در هیئت نظارت استان و صلاحیت عباسعلی نیک و اسدالله سلیم هم با تاخیر در هیئت نظارت مرکزی کشور مورد تایید قرار گرفت و تنها صلاحیت یکی از این 4 کاندیداها مورد تایید قرار نگرفت.
اسدالله سلیم از مهرماه سال 95 به جای نفیسه نخعی و به عنوان عضو علی البدل وارد شورای شهر بیرجند شد و هنوز سابقه چندانی برای بررسی ندارد.
اما حضور برخی افراد دیگر در شورای شهر بیرجند اثبات کرده است که به جای اینکه به پیگیری امور مردم و قوانین مناسب شهری بپردازند؛ به دنبال منافع شخصی و سیاسی خود هستند و کمتر منافع شهری و شهروندی را مورد توجه قرار داده اند.

یکی از موضوعات مطرح شده و قابل پیگیری مهم در شورای چهارم بیرجند، موضوع کارخانه کمپوست و زباله است که این موضوع توسط برخی از اعضای شورای شهر به صورت جدی پیگیری شد و 7 میلیارد تومان اعتبار برای آن مصوب شد، در حالی که این کارخانه باید تاکنون تکمیل می شد؛ اما متاسفانه هنوز در فازهای اولیه مانده است. ایجاد این کارخانه در سایت زباله شهرداری علاوه بر مزایای محیط زیستی؛به عنوان یکی از منابع درآمدی پایدار برای شهرداری است. در حالی که یکی از درآمدهای شهرداری ساخت و سازها است که هم اکنون به حداقل رسیده ودرآمد شهرداری را کم کرده است؛ اما زباله تا ابد وجود دارد و می توان از آن به عنوان طلای کثیف بهره برد.
پیگیری مصوبات شورا بر عهده رئیس شورا است ؛ اما متاسفانه این مصوبه مهم هنوز اجرائی نشده و گویا پیگیری کافی نگردیده است .
یکی از موضوعات قابل اشاره دیگر در خصوص شورای شهر فعلی بیرجند ,  نادیده گرفتن منافع مردم در پروژه اداری- تجاری هلال است که از سال 90 در خیابان طالقانی در حال ساخت است،با توجه به اینکه این پروژه توسط سرمایه گذار ساخته می شود؛ شورای شهر و شهرداری برای تشویق، شرط کرده اند که اگر این پروژه ظرف 30 ماه ساخته شود 50 درصد هزینه پروانه ساخت تخفیف داده خواهد شد. همچنین باید 30درصد پارکینگ این پروژه در محل پروژه و مابقی ان در همان بلوک ایجاد شود، اما متاسفانه تاکنون نه پروژه ساخته شده و نه پارکینگ تامین شده است، اما این تخفیف همچنان پابرجاست. در حالی که اگر قرار باشد طبق شرط انجام شده و بر اساس قانونی که برای همه شهروندان اجرا می شو؛ عمل کرد، هم اکنون باید سرمایه گذاران پروژه هلال بیش از 13 میلیارد تومان را به شهرداری بپردازند تا برای خدمات شهری و سایر هزینه ها مصرف شود.
نکته قابل تامل اینکه این تخفیفات نجومی در حالی صورت می گرد که پسر نیک عضو شورای شهر بیرجند ؛ عضو هئیت مدیره این پروژه است و این شائبه های گسترده ای را درباره این تحفیفات نجومی دامن می زند .

متاسفانه به دلیل همین باندبازی ها و منافع نگری، فضای شورای شهر بیرجند به شدت دو قطبی بوده و با توجه به اینکه نیروهای دلسوز و ارزشی تعداد کمتری هستند، این افراد توانسته اند اهداف خود را پیش ببرند.
متاسفانه این دوقطبی در حالی صورت گرفته است که یک قطب آن تحمل شنیدن اظهار نظر مخالف را نداشته و حتی درگیری ها و  حمله فیزیکی در صحن شورا از جمله حاشیه های خبری شورای شهر بیرجند بوده است .  
حاشیه هایی که صدای مردم را دراورده تا آنجا که حتی امام جمعه بیرجند نیز در خطبه های نماز جمعه به آن تذکر می دهد .
اما نکته ای که این روزها بیشتر در ذهن مردم سوال ایجاد کرده این است  که چرا دو عضو اصلی شورا یعنی زنگوئی و نیک در مرحله هیئت نظارت شهرستانی تائید نشدند  ؟
البته زنگوئی توانست در مرحله هیئت نظارت استانی تائید صلاحیت خود را بگیرد ولی حتی نیک در مرحله هیئت نظارت استانی نیز نتوانست تائید صلاحیت بگیرد و طبق شنیده ها دقیقا دو روز آخر قبل از اعلام اسامی وی موفق شده با عزیمت به تهران و  بحث های گسترده با افراد مختلف تائید صلاحیت خود را بگیرد .

از طرفی دیگر با نگاهی گذرا به شهر می توان دریافت بیشترین تبلیغات محیطی و کاغذی که با صرف هزینه های بسیار صورت گرفته مربوط به برخی از همین اعضای حاشیه ساز شورای شهر می باشد  
امروز فردی که در صف نانوائی بود حرف زیبائی می گفت : جائی خرج می کنی که برایت سودی بیشتر از هزینه ات داشته باشد . یعنی خرج بسیار برای سود بیشتر می ارزد .
به راستی چه سودی از عضویت در شورای شهر بیرجند نصیب این افراد خواهد شد ؟
انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1108515
ارسال نظر
نظرات
کانال_دانا_داخلی سلام_صفحات_داخلی
Page Generated in 0/0285 sec