شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 15:48 منتشر شده در مورخ: 1396/02/29 شناسه خبر: 1109427
آیت الله علم الهدی:
انتخابات عرصه رقابت برای دستیابی به قدرت نیست/ ضرورت تشکیل دولتی در تراز انقلاب
آیت الله علم الهدی در خطبه های نماز جمعه مشهد گفت: انتخابات عرصه رقابت برای دستیابی به قدرت نیست بلکه انتخابات صحنه خدمت است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح توس؛ آیت الله سید احمد علم الهدی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه مشهد اظهار کرد:  پایبندی به این انقلاب در این مشارکت ارزشمند و حماسه آفرینی امروز مردم در پای صندوق های رای مشهود است و از این بابت از مردم تشکر می کنم.

وی با اشاره به بیان مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه انتخابات یک جشن است، ادامه داد: جشن آزادی و اختیار در انتخاب سرنوشت است، جشنی که اداره زندگانی ما در آن به دست خودمان رقم می خورد.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی افزود: انتخابات عرصه رقابت برای دستیابی به قدرت نیست این در فرهنگ اسلام یک نکته منفی است. این رقابت برای دستیابی به قدرت در اسلام منافصه نام دارد و از نظر ما مذموم است و انتخابات صحنه خدمت است.

وی حاطرنشان کرد: مراجع عالی قدر تقلید و رهبر معظم شرکت در انتخابات را واجب شرعی می دانند و هرکس که در این فریضه شرکت نکند یک واجبی را انجام نداده است.

آیت الله علم الهدی با بیان اینکه در جمهوری اسلامی انتخابات بستر سه اتفاق است، توضیح داد: خود انتخابات دسترسی به قدرت نیست برای ۳ چیز دیگر است. ابتدا برای ارتقای فرهنگ سیاسی مردم است، این رشد سیاسی کنونی حاصل انتخابات پیاپی است.

وی ادامه داد: دومین بستر تحکیم همدلی ملت است که اکنون می بینید پیر و جوان و زن مرد در کنار هم رای می دهند و در صف می ایستند. سومین عرصه چاره جویی برای حل مشکلات است که هر چهار سال یک بار مردم جمع می شوند و یک تصمیم برای حل مشکلات می گیرند.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی تاکید کرد: باید در جمهوری اسلامی دولتی تشکیل شود که در تراز این انقلاب باشد و کسی باید رئیس جمهور شود که بتواند چنین دولتی تشکیل دهد.

وی با برشمردن 10 ویژگی برای دولت مرد انقلاب اسلامی اظهار داشت: ویژگی اول برخورداری عدالت همراه با معنویت و عقلانیت است. ملاک دوم این است که حافظ فرهنگ اسلامی و ارزش های دینی باشد و ملاک سوم روحیه جهادی و خدمت گذاری بی منت است .

خطیب جمعه مشهد خاطرنشان کرد: برخورداری از روحیه انقلابی و ولایت مداری دو ویژگی دیگر دولت مرد انقلابی است و کسی که روحیه انقلابی دارد باید ولایی هم باشد. نقد پذیری و برخورداری از شرح صبر و مبارزه جدی با فقر و فساد و تبعیض  دو ویژگی مهم دیگری است که باید دولتمردان انقلابی از آن برخوردار باشند.

به گفته وی مقاومت و بی اعتماد به دشمن، ضد اشرافی گری بودن و مدیریت کارآمد و عملیاتی نیز از دیگر ویژگی هایی است که باید یک دولتمرد انقلابی داشته باشد.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1109427
ارسال نظر
نظرات
بنر جام جهانی کانال_دانا_داخلی سلام_صفحات_داخلی