شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان جنوبی
ساعت: 16:49 منتشر شده در مورخ: 1396/04/24 شناسه خبر: 1149769
امام جمعه طبس:
دوران رقابت انتخاباتی تمام شده و اکنون دوره ی رفاقت است/ نظام اسلامی، نظام شایسته سالاری است نه نظام حزب گرایی و قبیله بازی
امام جمعه طبس گفت: در نظام اسلامی انتظار است که مدیران در هر سطحی که هستند دولت، استاندار و مدیر کل ها با آن ها برخورد متناسب داشته باشد و موجب دلسردی آن ها را فراهم نکند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام سید ابراهیم مهاجریان مقدم ، امام جمعه طبس در گفتگو با خاورستان، اظهار کرد: در انتخابات ها مخصوصا انتخابات ریاست جمهوری،  کاندیداهای متعددی به صحنه می آیند و افرادی ازطرف شورای نگهبان که شخصیت های سیاسی و ارزشمندی هستند برای حضور در صحنه مورد تأیید قرار می گیرند که در میان این کاندیداها ، مردم به یک نفر بیشتر رای می دهند و وی انتخاب می شود.

 

وی اذعان کرد: درتبلیغات انتخابات طبعا بین طرفداران مقداری کدورت و اختلافاتی پیدا می شود.

 

 امام جمعه طبس ادامه داد: در انتخابات ریاست جمهوری اخیر هم  زمانی که نتیجه اعلام شد؛ کاندیدای پیروز اعلام کرد که دوران رقابت تمام شده و اکنون دوره رفاقت است .

 

حجت الاسلام مهاجریان مقدم اضافه کرد: اگر بخواهد رقابت بین افراد در جامعه ادامه پیدا کند موجب تنش و اختلاف در هر جایی می شود که در آن جامعه پیشرفت متوقف و مسئولین و مردم نیز سرگرم همان اختلافات و بگو مگو های خودشان می شوند و مسائل اصلی جامعه ، نظام و کشور  فراموش می شود.

 

وی با تاکید بر اینکه اکنون پس از پایان انتخابات باید رفاقت جایگزین رقابت شود افزود: در گام اول باید این اقدام  از  رئیس جمهور گرفته تا طرفداران و مسئولین بلند پایه و میان پایه ی کشور آغاز شود و برای ایجاد رفاقت و دوری از رقابت باید در مرحله اول مسئولین پیش قدم باشند و این مسئله را رعایت کنند.

 

امام جمعه طبس بیان کرد: اما اکنون و پس از انتخابات ملاحظه می شود برخی از مسئولین به این موضوع توجهی ندارند و  بیشتر به همان مسئله رقابت می پردازند.

 

حجت الاسلام مهاجریان مقدم ادامه داد: متاسفانه اکنون شاهدیم که اگر مدیر یا مدیرانی در ادارات از کاندیدای منتخب حمایت نکردند با آن ها برخورد می شود و آن مسئول و مدیر مورد نکوهش قرارگرفته و جایگاهش در اداره تنزل می یابد و یا او را به جایی منتقل می کنند که مورد رضایت یا مطابق جایگاه مدیریتی او نیست.

 وی تصریح کرد: تغییرات در منصب های مختلف کار بسیار خطرناکی است و موجب می شود چرخ پیشرفت هر منطقه یا هر شهرستان دچار مشکلاتی شود.

 

امام جمعه طبس با اشاره به اینکه رئیس جمهور در دوران تبلیغات وعده های متعددی به مردم داد افزود: مردم منتظرند آن وعده ها هر چه زودتر عملی شود.

 

وی تاکید کرد: این وعده ها زمانی عملی می شود که رقابت ها برداشته شود و مدیران مخالف هم حالا چه در جهت تبلیغات رئیس جمهور بوده اند یا خیر، در هر صورت باید مورد احترام قرار گیرند.

 

امام جمعه طبس بیان کرد: مسئولین احساس نکنند که جایگاه آن ها مورد هجمه قرارخواهد گرفت که اگر چنین احساسی در مدیران چه در کشور و چه در استان و چه در شهرستان ها اتفاق بیفتد انگیزه کار، تلاش و فعالیت از آن ها گرفته خواهد شد.

 

وی  یادآور شد: نظام اسلامی نظام شایسته سالاری است، نظام حزب گرایی و نظام قبیله بازی نیست انتظار آن است که مدیران در هر سطحی که هستند باید دولت، استاندار و مدیر کل ها  با آن ها برخورد متناسب داشته باشند و موجبات دلسردی آن ها را فراهم نکنند.

انتهای پیام /

http://dana.ir/1149769
ارسال نظر
نظرات
بنر جام جهانی کانال_دانا_داخلی سلام_صفحات_داخلی