شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان جنوبی
ساعت: 16:50 منتشر شده در مورخ: 1396/04/24 شناسه خبر: 1149793
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:
سهم لشگر فرشتگان تنها در شهادت نیست بلکه در پرورش شهداست/ خانواده ها نقش مهمی در سازندگی انسان دارند
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: آنچه که از نظر تاثیرگذاری بر روی نفس ذکر می شود عوامل متعددی از قبیل وراثت، تعلیم، تربیت و محیط دارد که در این چهار موردی که ذکر شد نقش زن در آن کاملا می درخشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خاورستان، آیت الله سید علریضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی، در چهارمین یادواره ی شهری بزرگداشت تجلیل و تکریم از بانوان مجاهد انقلابی، اظهار کرد: در نظام خلقت آنچه که پیش می آید اتفاق نیست بلکه سلسله، سبب و مسبب، علت و معلول که به نتیجه می رسد.

 

وی افزود: انسان های بزرگ و شایسته، سلسله علت و معلول را طی کرده اند و لازمه تحقق انسان به معنای صحیح آن یعنی انسان بالفعل همواره  سلسه علت و معلول است.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه خانواده ها نقش مهمی در سازندگی انسان دارند، گفت: آنچه که از نظر تاثیرگذاری بر روی نفس ذکر می شود عوامل متعددی از قبیل وراثت، تعلیم، تربیت و محیط دارد که در این چهار موردی که ذکر شد نقش زن در آن کاملا می درخشد.

 

آیت الله عبادی بیان کرد: اینکه از کلمه زن به مادر تعبیر می شود، بله مادر است اما نه مادر صرفا در جهت  تولد فیزیکی فرزند چراکه مادر بودن بسیار گسترده تر است و بخش تولد تنها یک بخش ناچیز از مفهوم مادر است.

 

وی افزود: کلمه اُم  یا مادر در زبان عربی در جاهای مختلفی استفاده می شود و در جایی می گویند ام القری و این تنها به این معنا نیست که قری دیگر از او متولد شدند، بلکه به این معنا است که در سرنوشت دیگر قری نقش دارد.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: اگر وراثت در فرزند نقش دارد که قطعا نقش دارد، وراثت مادر در فرزندش بسیار قوی تر است و اگر تعلیم در سازندگی یک انسان شایسته موثر است، این مادر است که معلم است.

 

آیت الله عبادی با بیان اینکه ما معمولا در سلسله کلاس درس از واژه معلم استفاده می کنیم، گفت: باید توجه داشت که فرزند قبل از رفتن به مدرسه درس ها گذرانده چراکه او که از بدو تولد همه موضوعات را نمی دانسته و این مادر است که انواع آداب را به آموزش داده و فرزند قبل از مدرسه هفت سال آموزش را گذرانده است.

 

وی با اشاره به تاثیر گذاری تغذیه در انسان، بیان کرد: تغذیه تنها در مسائل جسمی تاثیرگذار نیست بلکه در مسائل روحی و فکری نیز موثر است و این مادر است که فرزند را تغذیه می کند و همین غذا روزمره ای که مصرف می کنید نیز در حالات روزانه شما نقش دارد.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی تصریح کرد: مادر در وراثت، تعلیم، تغذیه و تربیت حرف اول را می زند و همانطور که در روایات گفته اند، اگر می خواهید آینده فرزند را بدانید بر پیشانی مادرش نوشته است.

 

آیت الله عبادی بیان کرد: لشکر فرشتگان را به اینکه عده ای، فرزندان آنها در شرایط خاصی به شهادت رسیده اند خلاصه نکنید؛ چرا که مادر به معنای صحیحش در همه شهادت ها ذی سهم است.

 

وی افزود: کسانی پیدا می شوند که شایستگی حضور در صحنه کربلا و یا ظهور حضرت مهدی را دارند و سهم مادر هنگامی است که اینگونه فرزندان را می پروراند و همه شهدا، شهدای مادرنشان هستند.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: هنگامی که اُم گفته می شود بیش از همه مادری منظور است که در جهت فرهنگی مادری می کند چراکه جنگ نظامی زاویه ای از فرهنگ است.

 

آیت الله عبادی بیان کرد: سهم لشگر فرشتگان تنها این نیست که از جهت فیزیکی خودش در صحنه شهادت جان بدهد بلکه پرورش شهدا است، همان طور که امام خمینی ره فرمودند:" از دامن زن مرد به معراج می رود".

 

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1149793
ارسال نظر
نظرات
بنر جام جهانی کانال_دانا_داخلی سلام_صفحات_داخلی