شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان جنوبی
ساعت: 16:48 منتشر شده در مورخ: 1396/04/24 شناسه خبر: 1149796
در میزگرد حجاب و عفاف مطرح شد:
عدم توجه دولت و دستگاه های اجرایی به عفاف و حجاب/ آب رفتن بودجه های فرهنگی
سرپرست سازمان تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی گفت:علیرغم تلاش های صورت گرفته نتیجه مطلوبی گرفته نشده است و متاسفانه اعتبارات فرهنگی از همه جا کمتر است و روز به روز آب می‌رود. گاهی تذکراتی هم به دستگاه های اجرایی داده می‌شود اما گوش شنوایی نیست و توجهی صورت نمی‌گیرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خاورستان، صبح امروز میزگردی پیرامون موضوع "عفاف و حجاب" با حضور حجت الاسلام رضایی سرپرست تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، سید محمد موسوی زاهد قائم مقام دبیرستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان جنوبی، سجاد رضایی مسئول بسیج رسانه استان  و  فاطمه حجی پور مدیر حوزه علمیه حضرت نرجس (س) در سالن جلسات سازمان تبلیغات برگزار شد.

 

حجت الاسلام احمد رضایی، سرپرست سازمان تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی، در این جلسه اظهار کرد: سازمان تبلیغات اسلامی نهایت همکاری برای ترویج فرهنگ اسلامی و پیاده کردن سیره اهل بیت را تا کنون داشته وبعد از این هم خواهد داشت.

 

وی افزود:مباحثی که در حوزه دین ، اسلام، حجاب و عفاف و... مطرح می‌شود باید تخصصی بوده و بازتاب آنها هم بررسی و پیگیری شود.

 

 سرپرست تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی بیان کرد:در تقویم رسمی ما روزی به نام عفاف و حجاب نامگذاری شده است در صورتی که در اسلام هیچ فعالیتی محدود به زمان خاصی نیست و برای همیشه است ، دین اسلام ابدی بوده و قرار نیست که بعد از آن دین دیگری بیاید. و اینکه روزی به عنوان حجاب و عفاف نامگذاری شده است جهت یادآوری به عده ای است که شاید فراموش کرده اند و این خود نشان دهنده اهمیت موضوع است که روزی از سال را به یادش نامگذاری کرده اند.

 

حجت الاسلام رضایی تصریح کرد: حجاب در لغت به معنای چیزی که مانع از رسیدن می‌شود است و به منع کردن هم از آن تعبیر می‌شود و در اصطلاح حجاب پوشش است که ما در جامعه در بین بانوان مشاهده می‌کنیم.

 

وی با بیان اینکه حجاب یک امر ذاتی است، اذعان کرد: ذاتی بودن حجب و حیا باعث می‌شود که فرد حجاب و عفت داشته باشد و حجب و حیا در صورتی تاثیر دارد که پرده حیا دریده نشود.

 

سرپرست تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی خاطر نشان کرد: تاریخچه حجاب و عفاف از زمان دین اسلام نیست و از همان آغاز خلقت آدم و حوا حجاب بوده است.

 

حجت الاسلام رضایی گفت: اما ولنگاری های ایجاد شده در حوزه حجاب بیشتر از زمان انقلاب صنعتی صورت گرفت و از قرن 18 میلادی که از زن به عنوان ابزار و کالا استفاده شد که این کار باعث شکسته شدن اقتدار و جایگاه زن شد.

 

وی با تاکید بر اینکه عفاف ریشه حجاب است  و حجاب میوه عفاف، افزود: حجاب کار ظاهری است که انجام می‌گیرد و عفاف کار دل است. حجاب می‌تواند ریایی و تحمیلی باشد در صورتی که عفاف کارذاتی ،باطنی و ارزشمند است.

 

سرپرست تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی بیان کرد: عفاف و حجاب منحصر به زن و مرد نیست و مشترک است و عفت در چشم، زبان،شکم و... باید وجود داشته باشد.

 

حجت الاسلام رضایی اذعان کرد: عفت راس همه خوبیها است و اگر چتر عفت باز شود در همه زمینه ها عفت رعایت خواهد شد و در نتیجه خللی در زندگی ها نخواهد بود.

 

وی خاطر نشان کرد: امروز ریشه خیلی از بدبختی ها در جامعه ما بی عفتی است که منجر به بی حجابی می‌شود. حجب و حیا و عفتی که خدا به زن داده است او را ازنگاه نامحرم و در برابر همه تهدیدات محیط بیمه می‌کند و حجاب مانند سپری است در برابر همه تیرهای مسمومی که با نگاه افراد بی قید و بند به سمت زن روانه می‌شود .

 

سرپرست تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی اظهار کرد: مهمترین ویژگی زن حفظ اقتدار و جایگاه اوست، وقتی اقتدار زن شکسته شود امتیازاتی را که دین برایش در نظر گرفته است از دست خواهد داد و اگر حجابی کنار رود شخصیت زن شکسته خواهد شد.

 

حجت الاسلام رضایی عنوان کرد: بی ارزش بودن زن مربوط به قبل از اسلام است و با ظهور اسلام این تفکری که از زن به عنوان کالا و ابزار استفاده می‌شد ازبین رفت و اسلام به زن شخصیت داد و جایگاه بخشید.

 

وی با بیان اینکه امروزه وضعیت حجاب و عفاف در جامعه کمرنگ شده است و زنان خود ارزش و اهمیتی برای خود قائل نیستند، اظهار کرد:  مردم هر گونه که دولتها برایشان برنامه ریزی کند به همان سمت و سو حرکت خواهند کرد.

 

سرپرست تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی تاکید کرد: دولت در زمینه فرهنگ سازی حجاب و عفاف باید برنامه داشته باشد و هزینه کند نه اینکه فرهنگ را فراموش کرده و به حال خود رها کند.

 

حجت الاسلام رضایی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب چند سال است که بحث فرهنگ و تهدیدات فرهنگی، شبیخون فرهنگی، تهاجم فرهنگی و... را مطرح کرده و با جدیت دنبال می‌کنند، گفت: کشور ما درزمینه حجاب و عفاف و فرهنگ سازی آن چندین هزار شهید داده است و در کشور ما باید شرایط به گونه ای باشد که سایر کشورها از فرهنگ و حجاب ما الگو بگیرند نه اینه ما از تبلیغات غرب استفاده کرده و فرهنگ آنها را در زندگی خود پیاده کنیم.

 

وی خاطر نشان کرد: گاهی افرادی برای حجاب و عفاف تصمیم گیری می‌کنند که نه تنها اعتقاد قلبی ندارند بلکه ظاهرشان هم مناسب نیست.

 

سرپرست تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی بیان کرد: درسازمان تبلیغات یک کار کشوری در حوزه آسیب های اجتماعی آغاز کرده ایم  که به طور خاص در حال پیگیری و انجام است، در خصوص مباحث حاشیه شهری هم آموزش های که مربوط به حوزه ما است را انجام داده و از ابتدای سال تا کنون کارگاه های زیادی را برگزار کرده ایم.

 

حجت الاسلام رضایی اذعان کرد: در برگزاری کارگاه ها و کلاس ها باید به سراغ افرادی رفت که آنها به سراغ ما ( روحانیون) نمی‌آیند به این دلیل که اغلب مخاطبان ما در کارگاهها و مساجد قشر خاصی هستند که همیشه در جلسات حضور دارند ما برای تاثیر گذاری و جذب مخاطب باید سراغ افرادی برویم که کمتر و یا اصلا در جلسات حضور ندارند.

 

وی با اشاره به اینکه ما برای فرهنگ سازی عفاف و حجاب و رعایت شئونات اسلامی از مهد کودکها آغاز کرده ایم، گفت: تا کنون بیش از 70 نفر از مربیان و مدیران مهدکودک ها آموزش دیده اند.

 

سرپرست تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی اظهار کرد: ما هر چه در زمینه فرهنگ ایرانی اسلامی، حجاب و عفاف و... تلاش کنیم کم است چرا که تلاش دشمن علیه ما و فرهنگ ما بیشتر از تلاش ما است و از هر راهی در صدد ضربه زدن به فرهنگ ما هستند.

 

حجت الاسلام رضایی گفت: علیرغم تلاش های صورت گرفته نتیجه مطلوبی گرفته نشده است و متاسفانه اعتبارات فرهنگی از همه جا کمتر است و روز به روز آب می‌رود. گاهی تذکراتی هم به دستگاه های اجرایی داده می‌شود اما گوش شنوایی نیست و توجهی صورت نمی‌گیرد.

 

وی خاطر نشان کرد: در حال حاضر آموزش و پرورش به این نتیجه رسیده است که باید با سازمان تبلیغات و ستاد امر به معروف تعامل بیشتری داشته باشد.

 

انتهای پیام/

http://dana.ir/1149796
ارسال نظر
نظرات
کانال_دانا_داخلی سلام_صفحات_داخلی
Page Generated in 0/0613 sec