شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان جنوبی
ساعت: 16:48 منتشر شده در مورخ: 1396/04/24 شناسه خبر: 1149798
قائم مقام دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان جنوبی:
امر به معروف و نهی از منکر نیاز به کار جهادی دارد/ دانشگاه های استان نیازمند کار بیشتر در حوزه حجاب و عفاف
قائم مقام دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان جنوبی گفت: کار فرهنگی تنها برای عفاف و حجاب تاثیر نداشته و باید عملی شود و برای اینکه در این زمینه موفق شویم باید کار جهادی صورت گیرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خاورستان، سید محمد موسوی زاهد، قائم مقام دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان جنوبی، صبح امروز در میزگرد " حجاب و عفاف" اظهار کرد:  رعایت عفاف و حجاب برای همه دستگاه ها و نهادها الزامی است و در صورت مشاهده هرگونه هنجار شکنی رئیس و مدیران دستگاه ها باید پاسخگو باشند.

 

وی افزود: طبق ماده 18 قانون امر به معروف و نهی از منکر همه دستگاه های اجرایی مدیریت خدمات کشوری، موسسه ها، شرکت ها و مراکز خدمات رفاهی و عمومی موظف به رعایت قانون امر به معروف و نهی از منکر هستند.

 

قائم مقام دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان جنوبی بیان کرد: چه در بخش دولتی و چه غیر دولتی نباید به موضوع حجاب و عفاف  بی توجهی شود.

 

موسوی زاهد تصریح کرد: با توجه به اهمیت این موضوع ستاد امر به معروف و نهی از منکر در تمام اداره ها، سازمان ها و نهادها شورای امر به معروف و نهی از منکر تشکیل داده است، امیدواریم با فعالیت این شورا جلوی بسیاری از آسیب ها در این مکان ها گرفته شود.

 

قائم مقام دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان جنوبی اذعان کرد: در ماده 427 شورای عالی انقلاب فرهنگی 27 دستگاه باید به موضوع عفاف و حجاب در جامعه همکاری و رسیدگی کنند، اما متاسفانه کم کاری هایی در این زمینه به چشم می‌خورد.

 

وی با بیان اینکه قانون امر به معروف  ونهی از منکر را دولت ابلاغ نکرده، افزود: وقتی این قانون باشد  از سوی دولت ابلاغ نشده است نباید توقع زیادی برای اجراشدن آن داشت.

 

موسوی زاهد گفت: قانون امر به معروف و نهی از منکر به اکثر ادارات و سازمانها ابلاغ می‌شود اما خیلی کم اجرای شده و مورد بی توجهی قرار می‌گیرد.

 

قائم مقام دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر خراسان جنوبی بیان کرد:خراسان جنوبی در مقایسه با شهر های بزرگ وضعیت حجاب و عفاف و موضوع امر به معروف و نهی از منکر شرایط مطلوبی دارد و وضعیت در ادارات قابل قبول است اما در دانشگاه های ما هنوز باید در این زمینه کار شود.

 

وی  با اشاره به اینکه بعد از به شهادت رسیدن طلبه جوان علی خلیلی  قانون امر به معروف تصویب شد، اظهار کرد: امیدواریم  که با جلوگیری از موازی کاری و با هماهنگی مدون و دقیق بتوانیم گام های مؤثری  را در این زمینه برداریم.

 

موسوی زاهد تاکید کرد: کار فرهنگی تنها برای عفاف و حجاب تاثیر نداشته و باید عملی شود و برای اینکه در این زمینه موفق شویم باید کار جهادی صورت گیرد.

 

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1149798
ارسال نظر
نظرات
کانال_دانا_داخلی سلام_صفحات_داخلی
Page Generated in 0/0332 sec