شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان جنوبی
ساعت: 16:45 منتشر شده در مورخ: 1396/04/24 شناسه خبر: 1149804
رئیس بهزیستی خوسف خبر داد؛
جذب ۱۰۰ درصدی اشتغال بهزیستی خوسف در سال جاری
رئیس بهزیستی شهرستان خوسف گفت:با حمایت مدیر کل بهزیستی استان و فرماندار خوسف؛اعتبار اشتغال این اداره در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال 95 به 2.6 درصد افزایش پیدا کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خاورستان، رضا حسینی  مقدم رئیس اداره بهزیستی شهرستان خوسف،اظهارکرد:نام گذاری روزی به عنوان روز بهزیستی، از اهمیت چنین روزی در نظام جمهوری اسلامی ایران خبر می دهد و از سوی دیگر، آموزه های آسمانی دین مبین اسلام همواره موید این نکته است که همه انسانها در هر شرایطی نسبت به وضع معیشتی دیگران مسئول هستند.

وی با بیان این که سازمان بهزیستی تنها نهاد و ساختاری است که در ایران به طور عملی به بررسی و حل نارسایی ها و مشکلات اجتماعی می پردازد،تصریح کرد:خدمت رسانی به محروم ترین اقشار جامعه، علاوه برآن که تکلیف الهی محسوب می شود، از اهم وظایف دولت در قبال مردم است که خوشبختانه بهزیستی با حمایت دولت تدبیر و امید از بدنه کارشناسی و مدیریتی قوی برخوردار شده و ما در تمام زمینه ها از رشد بالا و فزاینده ای برخوردار شده ایم.

رئیس بهزیستی خوسف عنوان کرد:گسترش پدیده های مختلفی که تحت عنوان آسیب های اجتماعی مطرح هستند همچون افزایش مصرف مواد مخدر، کودکان بد سرپرست و بی سرپرست و....، باعث شده تا درخواست برای دریافت خدمات توانبخشی و اجتماعی رو به افزایش گذارد که می بایست با شعار "پیشگیری مقدم بر درمان است"؛ بسیاری از این آسیب ها را کنترل نمود.

حسینی مقدم از عموم مردم خواست در کنار مشاوره های دینی و پادرمیانی ریش سپیدان، از شماره 1480 مشاوره تخصصی و علمی دریافت نمایند.

وی تاکید کرد:چه بسا که بسیاری از مشکلات مطرح شده توسط متقاضیان در همان ابتدای راه حل شده و مانع از بروز اتفاقات جبران ناپذیربعدی شود.

رئیس بهزیستی خوسف با تاکید براین که در هر فعالیت اقتصادی، سرمایه انسانی از کلیدی ترین عوامل محسوب می شود،متذکر شد: سازمان بهزیستی با تقویت ارزش ها، باورها و مهارت های جامعه هدف تلاش می کند موجب ترویج هنجارهای اجتماعی و همچنین کاهش ناهنجاری ها همانند اعتیاد، بزهکاری و دیگر آسیب ها شود که هر یک از این موارد مانعی در راه رسیدن به اهدافی چون اشتغالزایی، توانمند سازی، کاهش هزینه ها و افزایش بهره وری است که زمینه ساز توسعه اقتصادی یک کشور است.

حسینی مقدم از جذب اعتبارات اشتغال خبر داد و عنوان داشت: بهزیستی شهرستان خوسف با جذب 100درصدی اشتغال؛ رتبه نخست را در بین ادارات خوسف کسب کرد که به همین دلیل با حمایت مدیرکل  بهزیستی خراسان جنوبی و همچنین فرماندار شهرستان خوسف اعتبار اشتغال سال96 به 2.6درصد نسبت به سال95 افزایش پیدا کرد.

وی ضمن تشریح حوزه های توانبخشی، پیشگیری و اجتماعی نیز اظهار داشت: خدمات سازمان بهزیستی از قبل تولد آغاز می شوند(مشاوره ژنتیک)و تا زمان فوت خدمات به جامعه هدف و عموم ارائه می شود که این از همان بدنه قوی مدیریتی و کارشناسی سازمان حکایت دارد.

رئیس بهزیستی  خوسف اذعان داشت: ماموریت های سازمان بهزیستی طبق روز پیش می رود و هر کجا که احساس شود جهت به روز شدن بازبینی و ابلاغ می گردند تا ضمن ارائه خدمات سریع و به روز تمام سلایق  و افکار مختلف را پوشش دهد.

حسینی مقدم در پایان از "طرح ملی صدقه سفر" که در حال بررسی و کارشناسی است خبر داد  و اظهار داشت: این طرح مدت 4ماه است که توسط اداره بهزیستی خوسف مورد بررسی قرار گرفته که انتظار می رود تا مهرماه شکل اولیه طرح به اداره کل بهزیستی ارسال شود.

وی از رایگان بودن طرح های ملی شنوایی و بینایی در طول هفته بهزیستی خبر داد و افزود: ما سربلند و مفتخر به داشتن نظام جمهوری اسلامی و دولتی متدبر که رسیدگی و خدمت به نیازمندان را در سرلوحه خویش می داند،هستیم.

لازم به ذکر است که درپایان این جلسه از خدمات حسینی  مقدم رئیس اداره بهزیستی شهرستان خوسف توسط مسئول دفتر نماینده بیرجند،خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی تقدیر به عمل آمد.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1149804
ارسال نظر
نظرات
بنر جام جهانی کانال_دانا_داخلی سلام_صفحات_داخلی