شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان جنوبی
ساعت: 14:19 منتشر شده در مورخ: 1396/04/25 شناسه خبر: 1150416
مادر شهید مدافع حرم؛
محمدرضا از قبل پیش بینی کرده بود کجا به شهادت می رسد
مادرشهید محمدرضا دهقان گفت:محمدرضا دوسال قبل از شهادت گفت که در حلب سوریه شهید می شود و روز عاشورای 93 اعلام کرد که مادر وقتی شهید شدم من را در صحن امام زاده ی چیذر دفن کنید و من در آن لحظه فکر نمی کردم که دارم وصیت شهید را می شنوم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خاورستان، مادر شهید مدافع حرم محمدرضا دهقان در چهارمین یادواره ی شهری بزرگداشت تجلیل و تکریم از بانوان مجاهد انقلابی، اظهار کرد: در زمان جنگ تحمیلی سراسر کشور ما در التهاب جنگ بود و در هر کوچه و خانه ای زمزمه شهید و شهادت وجود داشت همانطور که در کوچه ما هفت خانه بود که از این تعداد شش خانه خانواده شهید بودند، آن زمان با توجه به اینکه خواهر شهید بودم اما حس مادر شهید بودن را درک نمی کردم.

 

وی افزود: یک چیزی باید این شهید را با شهدای دفاع مقدس پیوند می داد ویک چیزی بازهم باید این شهدا را به 25 سال آینده ای که مقام معظم رهبری فرمودند:"اسرائیل 25 سال آینده را نخواهد دید" پیوند بدهد و به نظر من پیام این صحبت مقام معظم رهبری برای ما خانم ها این است که ما برای 25 سال آینده نیاز به سرباز داریم و این سربازها در دامن همین دانش آموزان که عضو تشکل ها هستند پرورش پیدا می کنند.

 

مادر شهید با بیان اینکه حرف های زیادی در مورد شهدای مدافع حرم می زنند، گفت: برخی از این حرف ها خیلی جگر خراش است چراکه هم به شهدا می توپند و هم به خانواده های شهدا، بعضی اوقات برخی ها فکر می کنند که این شهدا انسان های احساسی بودند و یک لحظه احساساتی شدند یا برای پول رفتند و ما روزی که شهید دهقان رادفن کردیم شخصی آمد و به من گفت دلت خنک شد که این جوان را کشتی ، از این حرف ها زیاد به ما گفتند اما من آمدم تا ثابت کنم امثال محمدرضا که از خانواده خودشان دل کندند و راهی دیار عشق شدند با بصیرت رفته اند نه از روی احساس!

 

وی با اشاره به زندگی نامه شهید دهقان افزود: شهید دهقان یک جوان پر شور انقلابی بود روز تشییع پیکرش خیلی از جوان ها بخاطر ظاهر شهید جذب شدند چرا که محمدرضا معتقد بود حزب اللهی باید همیشه شیک، ساده و روان باشد.

 

مادر شهید با بیان اینکه محمدرضا از کار فرهنگی خسته نمی شد، گفت: محمدرضا عضو همه تشکل های فرهنگی بود و عشق و خط قرمزش مقام معظم رهبری بود، به صورتی که برای پاسخ به شبهاتی که در فضای مجازی در مورد ولایت فقیه مطرح می شود به قم سفر کرد و مدتی سر کلاس علما نشست تا بتواند به این شبهات پاسخ دهد و آنقدر  در این حوزه بحث و تفحص کرد که در آخرین جمله خودش می گوید که حضرت آقا، علی زمانه است و اگر آقا امر کند که گردنت را بزن بی هیچ سوالی این کار را می کنم.

 

وی با تاکید بر بصیرت شهید محمدرضا دهقان، گفت: این جوان احساساتی نشد بلکه از روی عشق و علاقه برای دفاع از حرم رفت.

 

مادرشهید با بیان اینکه محمدرضا هرچه گفت، همان شد، افزود: محمدرضا دوسال قبل از شهادت گفت که در حلب سوریه شهید می شود و روز عاشورای 93 اعلام کرد که مادر وقتی شهید شدم من را در صحن امام زاده ی چیذر دفن کنید و من در آن لحظه فکر نمی کردم که دارم وصیت شهید را می شنوم.

 

وی ادامه داد: شهید محمدرضا دهقان در محرم سال 94 زنگ زد و گفت من دارم زیر علم و بیرق حضرت زینب سینه می زنم اما به اربعین نمی رسم و اربعین پیش امام حسین هستم و دقیقا 19 روز قبل از اربعین محمدرضا شهید شد.

 

مادر شهید با اشاره به دلایل حضور محمد رضا در سوریه، بیان کرد: اولین دلیلی که محمدرضا برای حضورش در سوریه داشت دلیل اعتقادی بود عشق و علاقه محمد رضا به اهل بیت باعث رفتن به سوریه شد و دومین دلیلی که همیشه می گفت؛ جنایات داعش در سوریه و نسل کشی بود و معتقد بود باید با اینها مقابله کرد چراکه دارند اسلامی هراسی راه می اندازند.

 

وی افزود: سومین دلیل محمدرضا برای حضور در سوریه این بود که می گفت در زمان جنگ تحمیلی تمام دنیا با صدام بودند و تنها کشوری که به ما کمک می کرد سوریه بود و حالا انصاف نیست در زمانی که سوریه مشکل دارد ما کنار بایستیم.

 

مادرشهید خاطرنشان کرد: آن کسانی که می گویند مدافعان حرم برای بشار اسد رفتند بدانند که این شهدا برای دفاع از آرمان های تشیع رفتند.

 

وی با اشاره به اینکه شهید دهقان بسیار به اعتقاداتش پایبند بود،افزود: محمد رضا در وصیتنامه ای که فرستاده بود نوشته بود مادر برای من پنج روز روزه بگیرید کفایت می کند و این پنج روز هم برای آموزش های سپاه مسافر بود و این نشان دهنده این است که محمدرضا علاوه بر اینکه مراقب چشم و روحش بود مراقب اعتقادات خودش نیز بود.

 

مادرشهید با تاکید براینکه رفتارهای مادر در آینده فرزند تاثیر گذار است، گفت: نان حلال و دامان پاک مادرها است که سربازان امام زمان (عج) را تربیت می کند و مادران نقش به سزایی دارند.

 

مادر شهید با بیان اینکه برخی فکر می کنند که شهدا مخصوص دفاع مقدس هستند، گفت: حفظ کردن عقاید درشرایط کنونی و تهاجم های فرهنگی که وجود دارد سخت است اما شهدای مدافع حرم اتمام حجت هستند برای همه ما و برای کسانی که می گویند شهادت فقط در زمان دفاع مقدس بود و دوران شهادت تمام شده است.

 

وی با بیان اینکه مشعل راه محمدرضا شهدای دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم بودند، افزود:  قدر اردوهای راهیان نور را بدانید و ارتباط خودتان را با شهدا حفظ کنید، محمدرضا بهترین و بیشترین ساعات اوقات فراقت خودش را در کهف الشهدا و مزار شهدا می گذراند.

 

مادرشهید با بیان اینکه محمدرضا عاشق خدا و امام زمان(عج) بود، گفت: توجه داشته باشید که شهدا آدم های دست نیافتنی نیستند و تنها تفاوت آنها با ما این بود که مراقب بودند و هرکسی را در دل خودشان راه ندادند.

 

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1150416
ارسال نظر
نظرات
کانال_دانا_داخلی سلام_صفحات_داخلی
Page Generated in 0/0575 sec