شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان جنوبی
ساعت: 14:19 منتشر شده در مورخ: 1396/04/25 شناسه خبر: 1150431
مدیر کل بهزیستی خراسان جنوبی خبر داد
افتتاح بیش از 200 واحد مسکن معلولین بیرجند در هفته بهزیستی
مدیر کل بهزیستی خراسان جنوبی از افتتاح 248 واحدی مسکن معلولان به مساحت 22 هزارو 500 مترمربع در هفته بهزیستی سال جاری در شهرستان بیرجند خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خاورستان، علی عرب نژاد مدیر کل بهزیستی خراسان جنوبی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه، اظهار کرد: خوشبختانه سازمان بهزیستی در سند چشم انداز نسبت به سایر ارگان ها و سازمان ها پر رنگ تر دیده شده است که این مهم نشان از توجه نظام به آسیب های اجتماعی است.

وی با اشاره به این که 24 لغایت 30 تیرماه به عنوان هفته بهزیستی در کشور نامگذاری شده است، تصریح کرد: "بهزیستی محور مسئولیت و سلامت اجتماعی" شعار هفته بهزیستی در سال جاری است.

مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی با بیان این  که نام بهزیستی بیش از 20 بار در برنامه ششم توسعه آمده است،خاطرنشان کرد: سلامت و رفاه اجتماعی است به عنوان هدف اصلی بهزیستی بوده  و این مهم جز با کنترل و کاهش معلولیت ها و آسیب های اجتماعی تحقق پیدا نخواهد کرد.

عرب نژاد اضافه کرد: در زمینه کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی،19 کارگروه بر اساس تاکیدات مقام معظم رهبری در خراسان جنوبی تشکیل شده است که اداره کل بهزیستی استان در 15 کارگروه عضو و در 2کارگروه به عنوان مسئول است.

مدیر کل بهزیستی خراسان جنوبی بیش از 160 فعالیت و وظیفه را، برای بهزیستی تعریف شده دانست و یادآور شد: آمار کودکان بد سرپرست در خراسان جنوبی افزایش و کودکان بی سرپرست نیز کاهش داشته است.

عرب نژاد با بیان این که در حال حاضر مجموع افراد تحت پوشش بهزیستی استان 100 هزار و 279نفر به صورت مستمر و غیر مستمر است، یادآور شد: 38هزار و 725 خانوار نیز در حوزه اجتماعی تحت پوشش هستند.

وی از تشکیل 7 هزار و 385 مورد پرونده در حوزه اجتماعی دراستان خبر داد و عنوان کرد: در حوزه توان بخشی نیز تعداد 20 هزار و 7مورد پرونده تشکیل شده است.

عرب نژاد افزود: حقوق مستمری افراد تحت پوشش از ابتدای سال جاری به 9 میلیون و 300 هزار ریال رسیده است.

وی با اشاره به افزایش مستمری افراد تحت پوشش بهزیستی در سال جاری، مطرح کرد: مستمری خانواده های تک نفره از 53 هزار تومان به 176 هزار تومان، خانواده های دو نفره از 60 هزار تومان به 276 هزار تومان و در خانواده های سه نفرهنیز از 71 هزار تومان به 351 هزار تومان رسیده است.

مدیر کل بهزیستی خراسان جنوبی با بیان این که مستمری خانواده های چهار نفره از 72 هزار تومان به 415هزار تومان در ماه افزایش پیدا کرده است، گفت: سقف مستمری خانواده های پنج نفر به بالا نیز از 100 هزار تومان به465 هزار تومان رسیده است.

عرب  نژاد در اشاره به بحث مسکن معلولین، ابراز کرد:طی سال گذشته پروژه 248 واحدی  مسکن معلولان به مساحت 22 هزار و500 مترمربع  به ارزش 133 میلیارد و 604 میلیون  و 500  هزار ریال در بیرجند احداث شده که در هفته بهزیستی امسال افتتاح می شود.

عرب نژاد در خصوص مهمترین برنامه های بهزیستی برای جامعه هدف،اذعان داشت:اجرای برنامه ها  و طرح های پیشگیرانه  از قبیل طرح غربالگری،طرح های آگاه سازی،برنامه های توانمندسازی همچون اشتغال،مسکن،هزینه نگهداری و مستمری مددجویان،برنامه های خدمات  توانپزشکی و خدمات نگهداری؛از جمله برنامه های مذکور است.

وی ادامه داد: توانمندسازی جامعه هدف بر اساس مددکاری نوین، مشارکت طلبی به خانواده و فرد، توسعه خیر جمعی و بازنگری دستورالعمل ها و بخش نامه ها و همچنین نظارت از جمله اقدامات در دستورکار بهزیستی استان است.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1150431
ارسال نظر
نظرات
کانال_دانا_داخلی سلام_صفحات_داخلی
Page Generated in 0/0658 sec