شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 12:55 منتشر شده در مورخ: 1396/04/26 شناسه خبر: 1151253
رئیس جمهور فرانسه در دیدار با نخست وزیر اسرائیل از نگرانی پاریس نسبت به مسلح شدن حزب الله لبنان خبر داده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از رویترز، امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه روز یکشنبه پس از نخستین دیدار رسمی با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی در پاریس گفت: فرانسه نگرانی های مشترکی با اسرائیل در خصوص مسلح شدن گروه حزب الله لبنان دارد.

بر اساس این گزارش، تنش ها بین اسرائیل و حزب الله لبنان از زمان به قدرت رسیدن دونالد ترامپ در آمریکا تشدید شده است، مواضع تند و سختگیرانه ترامپ در قبال ایران عامل اصلی این مساله بوده است.

ماکرون در سخنانی افزود: من نگرانی های مشترکی با اسرائیل درباره مسلح شدن حزب الله در جنوب لبنان دارم. ما به دنبال ثبات لبنان هستیم همراه با در نظرگرفتن همه اقلیت ها.

رئیس جمهور فرانسه در ادامه بر حمایت پاریس از هرگونه طرح ابتکاری که موجب از سرگیری مذاکرات روند سازش بین اسرائیل و فلسطین شود، تاکید کرده است. این مذاکرات طی سه سال گذشته به بن بست رسیده است.

ماکرون حمایت فرانسه از سیاست مربوط به راهکار تشکیل دو دولت را اعلام کرد و گفت: طی ماه های آینده به اسرائیل سفر خواهم کرد و این سفر به دعوت رسمی نخست وزیر اسرائیل انجام خواهد شد.

نتانیاهو هم که به دنبال فصل تازه‌ای در روابط بین تل آویو و پاریس است، در سخنانی گفت: اسرائیل و فرانسه در تمایل به دستیابی به یک خاورمیانه آرام و باثبات، مشترک هستند و دیدگاه های مشترکی در این باره دارند.

منبع: تسنیم

 

http://dana.ir/1151253
ارسال نظر
نظرات
کانال_دانا_داخلی سلام_صفحات_داخلی
Page Generated in 0/0244 sec