شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان جنوبی
ساعت: 14:52 منتشر شده در مورخ: 1396/04/26 شناسه خبر: 1151308
رئیس دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان در خراسان جنوبی تاکید کرد
شورای نگهبان دژ محکم در برابر نااهلان/ پرونده تخلف استاندار در تهران بررسی می شود
رئیس دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان در خراسان جنوبی گفت: پرونده تخلفات انتخاباتی استاندار خراسان جنوبی در تهران در حال بررسی است و ما اطلاعات دقیقی در این مورد نداریم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام علی محمدی رئیس دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان در خراسان جنوبی در گفتگو با خاورستان، در سالروز تاسیس شورای نگهبان ، ضمن تبریک این روز اظهارکرد: امیدواریم خداوند توفیق دهد تا همه ما ناظران شورای نگهبان بتوانیم آن وظیفه‌ای که قانون بر دوش ما گذاشته است را به درستی انجام دهیم.

 

وی با اشاره به اینکه به دستور مقام معظم رهبری در سال 79 دفاترشورای نگهبان در مراکز استان ها  تاسیس شد، بیان کرد: یکی از وظایف مهم دفاتر شورای نگهبان، نگهداشت و آموزش شبکه نظارت است و به این منظور در طول سال دفاتر شورای نگهبان برای آموزش و بصیرت افزایی شبکه نظارت موظف هستند که همایش های فصلی را برگزار کنند و در این جلسه یک روزه همه در شبکه نظارت شرکت می کنند.

 

رئیس دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان در خراسان جنوبی ادامه داد: علاوه بر همایش های فصلی جلسات و کارگاه های تخصصی نیز مخصوص مسئولان دفاتر و سر ناظرین برگزار می شود که در این کارگاه ها آموزش های لازم در رابطه با آشنایی با قوانین و مقررات داده می شود.

 

محمدی با بیان اینکه از زمان مجلس چهارم شورای اسلامی، به عنوان مسئول هیات نظارت شهرستان با شورای نگهبان همکاری دارم، افزود: در ابتدا دفاتر وجود نداشت و فقط در زمان انتخابات هیات های نظارت تشکیل می شد، اما از سال 80 دفتر شورای نگهبان شهرستان بیرجند تاسیس شد و مسئولیت این دفتر بر عهده من بود، که پس از تاسیس دفتر شورای نگهبان خراسان جنوبی ریاست دفتر استانی را برعهده گرفتم.

 

وی با اشاره به حوزه فعالیت شورای نگهبان، بیان کرد: نظارت بر انتخابات ها و همچنین نظارت بر تبیین قوانین نوشته شده توسط مجلس به منظور اینکه این قوانین بر خلاف قانون اساسی و شرع مقدس اسلام وضع نشود، از جمله وظایف شورای نگهبان است.

 

رئیس دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان در خراسان جنوبی با بیان اینکه تاکنون شورای نگهبان در جلوگیری از تخلفات به خوبی عمل کرده است، گفت: شورای نگهبان هم در بحث نظارت و هم در بحث تایید صلاحیت ها به خوبی عمل کرده و به عنوان یک دژمحکم در مقابل انسان نفوذی ایستاده و وظیفه خود را به درستی انجام داده است.

 

محمدی با تاکید بر اینکه شورای نگهبان نگذاشته تا انقلاب به دست نا اهلان بیافتد، افزود: گرچه که در این راه فراز و نشیب هایی وجود داشته اما شورای نگهبان همواره تلاش کرده تا سد محکمی در برابر نااهلان و کسانی که قصد نفوذ در چرخه قوه مقننه و مجریه را داشته اند باشد.

 

وی در خصوص تخلفات انتخابات اخیر خاطرنشان کرد: تخلفات انتخاباتی در همه دوره های انتخابات وجود داشته اما این تخلفات در سطحی نبوده است که انتخابات ابطال شود و با توجه به اینکه تخلفات انتخابات اخیر گسترده تر بود اما بازهم در حدی نبود که موجب ابطال انتخابات شود.

 

حجت الاسلام علی محمدی رئیس دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان در خراسان جنوبی، افزود: تعدادی از فرمانداران و بخش داران تخلفاتی داشته اند که پرونده های آنها به حوزه قضایی استان ارجاع داده شده و حوزه قضایی نیز در خصوص برخی از پرونده ها حکم مقتضی را صادر کرده، اما برخی از پرونده ها هنوز در دست بررسی است و نتیجه نهایی به ما اعلام نشده است.

 

محمدی در خصوص تخلفات انتخاباتی استاندار بیان کرد: تعدادی از استانداران تخلفاتی داشته اند و پرونده آنها در سطح کشور بررسی می شود و پرونده استاندار خراسان جنوبی نیز در تهران در حال بررسی است و ما اطلاعات دقیقی در این مورد نداریم.

 

وی در رابطه با هجمه هایی که به شورای نگهبان وارد می شود خاطرنشان کرد: طبیعتا هر نهادی که دقیق و درست کار خود را انجام دهد دشمن نسبت به آن نهاد هجمه تبلیغاتی بیشتری دارد و شورای نگهبان نیز از این قضیه مستثنی نیست.

 

رئیس دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان در خراسان جنوبی، افزود: همانطور که بر علیه برخی نهادهای انقلابی دیگر مانند سپاه پاسداران، دشمن تبلیغات سوء دارد، در رابطه با شورای نگهبان نیز دشمن حساس است و به همین دلیل همه تبلیغاتش را برای تضعیف شورای نگهبان بکار برده چراکه شورای نگهبان تاکنون بصورت قاطع در برابر توطئه های دشمن ایستادگی کرده است.

 

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1151308
ارسال نظر
نظرات
کانال_دانا_داخلی سلام_صفحات_داخلی
Page Generated in 0/0495 sec