شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان جنوبی
ساعت: 21:36 منتشر شده در مورخ: 1396/04/26 شناسه خبر: 1151341
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی خبر داد
آغاز ثبت نام تسهیلات بازسازی و نوسازی صنایع، معادن و صنوف تولیدی خراسان جنوبی
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: در راستای اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی، ثبت نام برای دریافت تسهیلات بانکی در سامانه اینترنتی بهین‌یاب آغاز شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از به گزارش خاورستان، داود شهرکی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی در جمع خبرنگاران اظهار کرد:در راستای اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی و به‌منظور بازسازی و نوسازی صنایع، معادن و صنوف تولیدی با هدف ارتقای بهره‌وری انرژی، کاهش شدت مصرف، افزایش رقابت‌پذیری، توسعه صادرات و انتقال تکنولوژی، ثبت نام برای دریافت تسهیلات بانکی در سامانه اینترنتی بهین‌یاب آغاز شد.
 
وی افزود: هدف از اجرای این طرح بازسازی و نوسازی بنگاه‏های تولیدی صنعتی و معدنی و صنوف تولیدی رفع مشکلات واحدهای صنعتی کوچک، متوسط و بزرگ و افزایش تولید و اشتغال، به‌منظور ارتقای بهره‌وری انرژی، کاهش شدت مصرف، افزایش رقابت‌پذیری، توسعه صادرات و انتقال تکنولوژی است.
 
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی بیان کرد: واحدهای تولیدی صنعتی و معدنی دارای مجوز از وزارت صنعت، معدن و تجارت که  دارای ارزش افزوده بیشتر و محصول تولیدی آنها صادراتی  و دارای توان اشتغال زایی بیشتری باشند در اولویت انتخاب خواهند بود.
 
شهرکی با بیان اینکه سقف تسهیلات قابل تخصیص به هریک از واحدهای تولیدی واجد شرایط، براساس نیاز واقعی بنگاه و تأیید کارگروه استانی تعیین می شود افزود: برای بنگاه‏های کوچک با اشتغالزایی زیر 50 نفرحدود 10 میلیارد ریال، بنگاه‏های متوسط 50 تا 100نفر کارگر  60 میلیارد ریال و بنگاه‏های بزرگ بالای 100 نفر 150 میلیارد ریال تعیین می‌شود.
 
وی در خصوص مدت زمان بازپرداخت تسهیلات موضوع این دستورالعمل گفت: این تسهیلات پنج ساله می باشد که حداکثر چهار سال، شامل دوره تنفس و حداکثر یک سال برای دوره اجرا تعیین می‌شود.
 
دبیر کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان اذعان کرد: نرخ سود این تسهیلات، براساس نرخ عقود مشارکتی مصوبه شورای پول و اعتبار خواهد بود.
 
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی با اشاره به هدفگذاری سالجاری برای پرداخت این تسهیلات عنوان کرد: به لحاظ تعداد واحد دریافت کننده تسهیلات، هدفگذاری صورت گرفته برای سالجاری 100 واحد است که هیچگونه محدودیتی اعتباری در این خصوص وجود ندارد.
 
وی از متقاضیان مشمول این دستورالعمل خواست هرچه سریع ترنسبت به ثبت درخواست خود برای تعریف پروژه بازسازی و نوسازی و اعلام تسهیلات مورد نیاز، در سامانه بهین‌یاب به نشانی www.behinyab.ir در قسمت «بازسازی و نوسازی صنایع و معادن، در راستای سیاست‏های اقتصاد مقاومتی» اقدام نمایند.
 
انتهای پیام/

http://dana.ir/1151341
ارسال نظر
نظرات
بنر جام جهانی کانال_دانا_داخلی سلام_صفحات_داخلی