شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 18:25 منتشر شده در مورخ: 1396/04/26 شناسه خبر: 1151551
عارف و سالک الی الله آیت الله حاج آقا روح الله شاه آبادی فرزند آیت الله العظمی حاج شیخ محمد علی شاه آبادی و از شاگردان خاص امام خمینی اکنون به علت بیماری حاد کلیوی در بیمارستان بستری شده اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از تابناک، ایشان که در سلوک الی الله از نوادر روزگار هستند سالهای متمادی در حوزه های علمیه تهران، قم و نجف اشرف در محضر آیات عظام  بروجردی، سیداحمد خوانساری، سیدمحمدتقی خوانساری، علامه طباطبایی، آیت الله خویی، حجت و اراکی «رحمت الله علیهم» زانوی شاگردی بر زمین زد و سالهایی بلند نیز به تربیت طلاب علوم دینی همت گمارد و علاوه بر تدریس فقه و تفسیر شاگردان را به سیر الی الله و بهره مندی از مقام ولایت کبری رهنمون می گشتند و از برکت انفاس والایش بسیاری از مومنین متنعم می گشتند، به گونه ای که قریب به چهار دهه قائم الیل و صائم النهار بودند.  

معظم له در جریان نهضت اسلامی همواره همراه امام خمینی بودند و پیشینه مبارزات ایشان به قبل از سال ۴۲ و سعی بلیغ در زمینه سازی حضور امام خمینی در عراق منتهی می گردد.  

ایشان پس از اخراج از عراق توسط رژیم بعث و بازگشت به ایران در قم مستقر شده و به تربیت طلاب در حوزه علمیه قم همت گماردند و تا کنون نیز برکت دعاهایشان بسیاری از مومنان متنعم نموده است.
http://dana.ir/1151551
ارسال نظر
نظرات
کانال_دانا_داخلی سلام_صفحات_داخلی
Page Generated in 0/0286 sec