شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان همدان
ساعت: 16:11 منتشر شده در مورخ: 1396/05/05 شناسه خبر: 1158629
مسئول بسیج هنرمندان شهرستان کبودراهنگ:
یادم نمی رود پیام عاشورا را که دشمنان برای چادر زینب می جنگیدند
مسئول بسیج هنرمندان کبودراهنگ گفت:کسانی که زیبایی اندیشه دارند زیبایی ظاهری خودرا برای نامحرمان به نمایش نمی گذارند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از کورنگ ، زهره مهاجرانی متولد یکم اسفند ماه سال1366 در شهرستان کبودراهنگ است که به مدت چهار سال مسئولیت بسیج هنرمندان این شهرستان را بر عهده دارد.

وی از حافظان دیوان حافظ شیرازی و از شاعران و خطاطان برجسته شهرستان کبودراهنگ است که سرودن شعر را از دوران دبیرستان آغاز و هم اکنون مسئولیت انجمن ادبی بحری را برعهده دارد.

به بهانه روز دختر و تجلیل از مقام والای دختران عفیف این سرزمین به سراغ او رفتیم تا چند دقیقه ای پای صحبت های دخترانه این شاعره کبودراهنگی بنشینیم.

خانم مهاجرانی ابتدا بفرمائید که نظر شما در خصوص حجاب در جامعه چیست؟

به نظر بنده حجاب زیباترین هدیه کرامت خداوند به بشر بوده و تنها مختص انسان نیست چرا که حجاب به عنوان یکی از مظاهر تمدن انسان ها در جوامع بشری بوده و حتی تمام آفر ینش به نوعی دارای حجاب و پوشش است.

پیام حجاب در جامعه چیست؟

حجاب دارای پیام فرهنگی است و معرف شخصیت اعتقادی،حقوقی،فکری،علمی،شغلی،اجتماعی و سیاسی و فرهنگی شخص  در جامعه بشری است.

آیا به نظر شما حجاب در جامعه باعث محدودیت حضور بانوان است؟

به نظر بنده حجاب اسلامی در جامعه نه تنها باعث محدودیت نیست بلکه باعث امنیت مقام  زن در جامعه نیز هست به طور مثال اشیاء قیمتی را ما همیشه در نهان و دور از چشم  و دستبرد دیگران نگهداری می کنند.

حجاب اسلامی حضور زنان در جامعه را با حفظ کرامت و ارش های زن تائید کرده است.

نظر شما به عنوان یک دختر ایرانی در خصوص چهارشنبه های سفید چیست؟

بسیاری از دختران و زنانی که فریب این جوسازی های رسانه ای و فضای مجازی را خورده اند از آینده و عواقب و پشت پرده این جوسازی ها خبر ندارند  و نمی دانند که فرهنگ غرب به دنبال به اسارت کشیدن زنان در جهت لذت ها و مطامع خود می باشد.

بهترین الگوی برتر در زندگی شما در حفظ حجاب کیست؟

من در جامعه اسلامی بهترین الگو برای حفظ حجاب را بالاتر از حضرت زهرا(س) و حضرت زینب(س)نمی دانم و همیشه به خودم تلنگر می زنم که یادت نرود پیام عاشورا را که دشمنان برای چادر زینب می جنگیدند و یادت نرود خون شهدا را که به چادرها و عفت زنان ایرانی حساس بودند.

اوج پیشرفت عرفانی و ارتقای مقام زن در دنیا را در چه چیزی می دانید؟

من اوج پیشرفت و ارتقای معنوی  و دنیوی مقام زن را در کنیزی حضرت زهرا(س) می دانم و الگوی من و مقتدای من مادر شیعیان عالم حضرت زهراست.

آیا تنها خودمان محجبه باشیم کافی است و دیگر تکلیفی نداریم؟

ما وظیفه داریم وقتی یک خانم بد حجاب را در جامعه می بینیم با رفتارمان باعث نشویم که او از زنان چادری روی بگرداند بلکه باید اورا جذب به خودمان کنیم و و با رفتارهایمان روی او اثر مثبت بگذاریم تااورا شیفته چادر و رعایت حجاب در جامعه کنیم و این یعنی جهاد در راه خدا.

آیا حجاب برتر در جامعه فقط چادر است؟

به نظر بنده بعضی از چادری های امروز ما در جامعه فقط اسم چادری بودن را به یدک می کشند در حالی که اصول و منش چادری بودن عدم جلب توجه و پوشش کامل است نه چیز دیگه پس باید حرمت چادری بودن را رعایت کنیم.

نظر شما در مورد حضرت معصومه(س)و روز دختر چیست؟

به نظر من انتخاب روز ولادت حضرت معصومه(س) به عنوان روز دختر حاوی یک پیام بزرگ است که  ای دختر ایرانی هوشیار باش که روزی برای تو انتخاب شده است که در این روز یکی از بانوان گرانقدر و والا مقام جهان تشیع چشم به جهان گشوده است پس  قدر مقام و منزلت خود را بدان.

کلام آخر؟

جمع کن در قالبی شعر شکسته مرا              بگذار سکوت کنم در این سفر برای شما

از حسرت سلام عشق صد فال می زنم         بی واسطه از شهر قم تا مشهدالرضا

انتهای پیام/

http://dana.ir/1158629
ارسال نظر
نظرات
بنر جام جهانی کانال_دانا_داخلی سلام_صفحات_داخلی
Page Generated in 0/1317 sec