شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 15:26 منتشر شده در مورخ: 1396/05/15 شناسه خبر: 1165418
مدیر کل منابع نهاد کتابخانه های عمومی کشور:
آمار دقیقی از سرانه مطالعه در ایران وجود ندارد
معاون منابع اداره کل کتابخانه‌های عمومی کشور گفت: آمار دقیقی که نشان دهد سرانه مطالعه در کشور چقدر است وجود ندارد و آنچه در رابطه سرانه پایین مطالعه کشور مطرح می‌شود بیشتر شایعه است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح توس؛ سید باقر میر عبدالهیان ظهر امروز در اختتامیه هفتمین جشنواره کتاب‌خوانی رضوی که در هتل میثاق مشهد برگزار شد، با بیان اینکه آمار دقیقی از سرانه مطالعه در ایران وجود ندارد ابراز کرد: آنچه در رابطه سرانه پایین مطالعه کشور مطرح می‌شود بیشتر شایعه است.

معاون منابع اداره کل کتابخانه‌های عمومی کشور با طرح این سؤال که در چنین فضایی چگونه می‌شود کار موفق فرهنگی درزمینه مطالعه انجام داد اظهار کرد: برای اینکه کار فرهنگی تأثیرگذار باشد باید چند موضوع ازجمله اینکه نباید محدود به یک گروه سنی خاص باشد، نباید تنها منوط به یک دستگاه باشند بلکه باید همه مسئولان پای‌کار بیایند و این جشنواره خراسان رضوی به‌خوبی توانستند این نکته را رعایت کنند.

مدیرکل منابع نهاد کتابخانه‌های عمومی بیان کرد: این جشنواره که به همت همه فعلان عرصه کتاب و کتابخانه های عمومی خراسان رضوی تشکیل شده، دارای دو ویژگی است، یکی اینکه ویژه گروه سنی خاصی نیست و همه افراد از کودک و نوجوان تا بزرگسال و میانسال در این جشنواره شرکت کردند و دومین ویژگی آن نیز بخشی عمل نکردن آن است.


انتهای پیام/

http://dana.ir/1165418
ارسال نظر
نظرات
بنر جام جهانی کانال_دانا_داخلی سلام_صفحات_داخلی