شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان جنوبی
ساعت: 14:27 منتشر شده در مورخ: 1396/05/18 شناسه خبر: 1167499
گزارش خبری؛
محرومیت از نعمت گاز برای شهروندان بیرجندی/ وقتی خیابان کشی بهانه ای برای عدم گازرسانی می شود
تعدادی از ساکنین خیابان اردیبشهت بیرجند علی رغم اینکه در شهر زندگی می کنند اما به بهانه عدم خیابان کشی، گاز رسانی به این مناطق صورت نمی گیرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خاورستان، اهالی خیابان اردیبهشت بیرجند واقع در قدس شرقی به علت نبودن گاز ازمسئولان گلایه دارند.

یکی از اهالی این خیابان در خصوص مشکل نداشتن گاز این منطقه، گفت: مسئولان شرکت گاز هیچ گونه رسیدگی دراین زمینه انجام نمی‌کنند و جوابگوی ما نیستند.

وی افزود: چند باربه دلیل این مشکل، به اداره ی گاز، فرمانداری، شهرداری، دفتر امام جمعه و استانداری مراجعه کردیم و نامه ای در این خصوص به آن ها دادیم اما تاکنون هیچ گونه اقدامی برای رفع مشکل این اهالی انجام ندادند.

این شهروند بیرجندی ادامه داد: در این خصوص به شهرداری مراجعه و نامه‌ای در راستای این مشکل دریافت کردم و نامه ای را برای رسیدگی به اداره‌ی گاز بردم اما جواب درستی تاکنون به ما نداده اند.


 

وی، علت مخالفت اداره گازرا بسته بودن یک محدوده از این خیابان دانست و گفت: در محدوده ی این خیابان، سه خانوار و در بالاتراز آن جا حدود 11 خانوار از نعمت گاز محروم هستند.

این شهروند بیرجندی اضافه کرد: حد فاصل علمک گاز تا منازل ما حدود 30 تا 40 متر بیشتر نیست که یکی از مهندسین شهرداری از این منطقه بازدید داشت که بعد از بازدید، مشکل نداشتن این منطقه برای گازکشی را اعلام کرد.

وی بیان کرد: به دلیل نداشتن گاز در این منطقه از کپسول گازاستفاده می کنیم که برای تهیه ی آن باید به نزدیک ترمینال مراجعه کنیم و برای به دست آوردن یک کپسول گاز با سختی های زیادی مواجه می شویم.

یکی از اهالی این منطقه اظهار کرد: به دلیل این که به فصل زمستان نزدیک می شویم و گازرسانی در فصل زمستان مشکل خواهد بود وهم چنین ما نیز در این فصل سرما با سختی های زیادی مواجه می شویم براین اساس ازآن سازمان خواهشمندیم که هر چه زودتر در این زمینه اقدامات لازم را انجام دهند.

وی خطاب به مسئولین گفت: آیا مسئولین و خانواده شان لحظه ای بدون گاز میتوانند زندگی کنند؟ آیا آن ها در فصل زمستان می توانند تحمل کنند که کودکانشان در سرما بمانند ومریض شوند؟ واقعا آن ها لحظه ای فکر کرده اند که ما چگونه می توانیم بدون گاز امورات زندگی خود را بگذرانیم؟

وی خاطرنشان کرد: یکی دیگر از مشکلات این منطقه افت فشار آب می باشد که مردم این منطقه از این مشکل نیزنج می برند و اگر یک نقطه از منزل مثل وسط حیاط آب باز باشد در جای دیگر منزل نمی توان از آب استفاده کرد

یکی دیگر از اهالی این منطقه گفت: برای مشکل خود به اداره گازمراجعه کردیم مسئولان نبودن بودجه را بهانه کردند و گفتند تا زمانی که شهرداری خیابان کشی نکند در این منطقه گازکشی امکان پذیر نیست.

وی افزود: از مسئولین خواهشمندیم که برای حل مشکل گاز این منطقه هر چه زودتر اقدامات لازم را مبذول فرمایند تا مردم این منطقه نیز مانند دیگر مناطق از نعمت گاز برخوردار شوند.
 

دشتی، مدیرعامل شرکت گاز خراسان جنوبی در این خصوص در گفتگو با خاورستان،  اظهارکرد: در خصوص شبکه گذاری گاز درانتهای خیابان اردیبهشت بیرجند به استحضار می رساند، گاز رسانی به تمام منازل در محدوده مورد نظر که دارای معابر تثبیت شده و برو کف مشخص بوده اند صورت پذیرفته است.

 

وی افزود: گازرسانی به منازل باقیمانده پس از تثبیت معابر و تعیین بر وکف توسط مراجع ذیصلاح، برابر اعتبارات و اولویت بندی های موجود در برنامه کاری اداره گاز شهرستان بیرجند قرار خواهد گرفت.

 

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1167499
ارسال نظر
نظرات
بنر جام جهانی کانال_دانا_داخلی سلام_صفحات_داخلی