شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان جنوبی
ساعت: 16:16 منتشر شده در مورخ: 1396/05/18 شناسه خبر: 1167549
رئیس دانشگاه پیام نور خراسان جنوبی خبرداد
افزایش رشته های کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور خراسان جنوبی به 20 کد
رئیس دانشگاه پیام نور خراسان جنوبی گفت: برای سال تحصیلی جدید تعداد رشته های کارشناسی ارشد به 20 رشته افزایش پیدا کرده است و 7 رشته ای که متقاضی بیشتری داشت به مجموع رشته های کارشناسی ارشد افزوده شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خاورستان، مهدی ثقفی رئیس دانشگاه پیام نور خراسان جنوبی در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهارکرد: برای سال تحصیلی 96-97 ، 112 کد رشته کارشناسی وجود دارد و تعداد رشته های کارشناسی ارشد هم به 20 رشته افزایش پیدا کرده است.

 

وی افزود: در این زمینه  7 رشته ای که متقاضی بیشتری داشت به مجموع این رشته ها افزوده شد که شش رشته در بیرجند و یک رشته هم در قاین تدریس خواهد شد و این یک رکورد در سطح دانشگاه های پیام نور کشور است.

 

رئیس دانشگاه پیام نور خراسان جنوبی با اشاره به اینکه در سال تحصیلی گذشته 474 دانشجو از دانشگاه پیام نور استان فارغ التحصیل شدند گفت: در کمتر از 30 سال فعالیت دانشگاه پیام نور استان، بیش از 2 هزار و100 نفر فارغ التحصیل کارشناسی و 500 نفر کارشناسی ارشد بوده است.

 

سقفی بیان کرد: هم اکنون دانشگاه پیام نور 80 عضو هیئت علمی دارای رتبه کارشناسی ارشد و مربی دارد که تعداد زیادی از آنها در حال تحصیل هستند و در سال گذشته 15 نفر توانستند مدرک دکترا بگیرند، هم چنین تعداد مقالات علمی پژوهشی و ISI و انتشار کتاب های تالیفی اعضای علمی در سال 95، 50 درصد نسبت به سال 94 افزایش یافته است.

 

وی افزود: هم اکنون صندلی های خالی دانشگاه زیاد است و به همین دلیل فضای رقابتی دانشگاه ها برای تحصیلات تکمیلی زیاد است، همچنین به دلیل کاهش تعداد دانشجویان، سیاست های دانشگاه پیام نور به سمت کیفی سازی حرکت کرده است.

 

رئیس دانشگاه پیام نور خراسان جنوبی ادامه داد: دانشگاه پیام نور خراسان جنوبی در رده دانشگاه های رتبه سه پیام نور کشور است که در گروه خود در مقطع کارشناسی ارشد و هیئت علمی رتبه اول را دارد.

 

سقفی بیان کرد: 13 مرکز دانشگاه پیام نور در 11 شهرستان استان فعال است و سرانه دانشگاه به ازای هر دانشجو 6 متر مربع است و واحدها از امکانات مطلوبی برخوردار است و کمبود زیرساخت نداریم، اما در برخی از شهرستان ها از جمله سربیشه، سرایان و زهان، به دلیل کمبود دانشجو به صورت الکترونیکی یا تلوزیونی تعاملی تدریس برگزار می شود و برای آموزش های حضوری هم می توانند به مراکز شهری نزدیکتر مراجعه کنند.

 

وی با اشاره به اینکه پیش بینی می شود آمار پذیرش در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در سال تحصیلی جدید 1500 نفر باشداظهارکرد: از سال 85 تاکنون جمعیت دانشگاه پیام نور استان از 15- 16 هزار نفر کاهش یافته و اکنون به 7 هزار نفر رسیده است.

 

رئیس دانشگاه پیام نور خراسان جنوبی گفت: در سال تحصیلی 95-96 بیش از 650 نفر از دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد از تسهیلات شهریه بهره مند شده اند.

 

ثقفی با اشاره به اینکه در سال گذشته بیش از 450  برنامه فرهنگی آموزشی، کارگاهی، سیاسی، اجتماعی، قرآنی، مذهبی و ... در سطح دانشگاه های پیام نور استان برگزار شده است گفت: هم اکنون 29 نشریه دانشجویی، 47 کانون فرهنگی و هنری و 47 کانون و انجمن های علمی 30 انجمن در دانشگاه های پیام نور استان فعال است.

 

وی افزود: با توجه به سیاست های ورود به دانشگاه های کارآفرین باید یک سری زیرساخت ها ایجاد می کردیم که در این خصوص یک مجتمع فرهنگی و مجتمع کارگاهی در دانشگاه پیام نور فردوس و یک مجتمع فرهنگی در دانشگاه پیام نور نهبندان ایجاد شد.

 

وی بیان کرد: تکمیل یادمان شهدای گمنام و ایجاد آزمایشگاه تخصصی در طبس از دیگر پروژه ها بوده که در کل اعتبارات عمرانمی هزینه شده در سال گذشته حدود یک میلیارد تومان بوده است.

 

رئیس دانشگاه پیام نور خراسان جنوبی گفت: توانستیم به عنوان یکی از 10 مرکز نوآوری دانشگاه های کشور ساختمانی را به معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری معرفی کنیم که اگر مجوز آن صادر شود مرکز نوآوری ایجاد خواهد شد که هم پا با پارک علم و فناوری و بنیاد ملی نخبگان در راستای پیگیری سیاست های دانشگاه های کارآفرین خواهد بود.

 

ثقفی با اشاره به اینکه هم اکنون دانشگاه پیام نور استان دو پروژه سالن ورزشی در طبس و اسدیه در حال ساخت دارد گفت: این دو پروژه تنها پروژه های در حال ساخت است که هر دو 50 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و سالن ورزشی طبس 400 میلیون تومان و سالن ورزشی اسدیه 200 میلیون تومان اعتبار برای تکمیل نیاز دارد.

 

وی در خصوص برگزاری کنسرت در دانشگاه پیام نور هم گفت: برنامه ای که فردا برگزار خواهد شد کنسرت نیست بلکه جشن است و بر اساس مصوبات شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی کشور در 14 دی ماه سال 94، برگزاری جشن یا حتی کنسرت با شرایط تعیین شده در دانشگاه هیچ مشکلی ندارد که این مصوبه موجود است و ضمانت اجرا دارد.

 

انتهای پیام/

http://dana.ir/1167549
ارسال نظر
نظرات
بنر جام جهانی کانال_دانا_داخلی سلام_صفحات_داخلی