شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان جنوبی
ساعت: 15:29 منتشر شده در مورخ: 1396/05/19 شناسه خبر: 1168090
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی مطرح کرد
تاکید بر رفع فقر و محرومیت از سوی خبرنگاران/ دغدغه ها در حوزه محرومین باید به مطالبه عمومی تبدیل شود
مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی ضمن تاکید بر اینکه مسائل محرومین، فراسیاسی و فرابخشی است، گفت: در انتخابات ریاست جمهوری در تمام جهت ها، دغدغه محرومان یک اصل بود که نیاز است این دغدغه تبدیل به مطالبه عمومی شود تا مشکلی از محرومان حل شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خاورستان، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان جنوبی به همراه مسئولان این اداره کل، پیش از ظهر امروز به مناسبت روز خبرنگار، از زحمات خبرنگاران این مجموعه تقدیر کرد.

 

رضا سلم آبادی در این بازدید، اظهارکرد: در تقویم یک روز به نام روزخبرنگار نام گذاری شده است اما حوزه فعالیتی خبرنگاران، تمام ایام شبانه روز است.

 

وی ادامه داد: خبرنگاری شغلی پر استرس اما بسیار شیرین است که گاهی مورد بی مهری و ملامت واقع می شود.

 

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد: یک خبرنگار منتقل کننده مسائل و مشکلات مردم و از طرف دیگر پیگیر مطالبات مردم از سوی مسئولان است.

 

سلم آبادی با بیان اینکه خبرنگاران، کانال بسیار مطمئن، امین و صادق بین مردم و مسئولان هستند، گفت: در خیلی از جاها نواقصی وجود دارد که این ها از زبان خبرنگاران مطرح می شود.

 

وی یادآورشد: در زمانی که ستمی واقع می شود خبرنگار جلوگیری از ظلم و ستم می کند؛ در جامعه ای زندگی می کنیم که رسیدگی به امور وظیفه همه است و این خبرنگاران هستند که این وظیفه را گوش زد می کنند.

 

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی تصریح کرد: این رسالت خبرنگاران است که اگر انحرافی از قبل پذیرفته شده را بیان کرده و در اصلاح امور اثر داشته باشند.

 

سلم آبادی بیان کرد: بسیاری از مردم از حقوق خودشان نمی دانند که این خبرنگاران هستند آن حق را از جانب مردم، از مسئولان مطالبه می کنند.

 

وی گفت: گاهی خبرنگاران در شرایطی مسائل را پیگیری می کنند که ممکن است در فشار بوده و موجب بی مهری ها باشد اما سعی می کند به دنبال رفع مشکلات و انعکاس آنها باشد.

 

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی با بیان اینکه گاهی اوقات برخی مشکلات از چشم مسئولان مغفول می ماند و اگر هم به این مشکل واقف باشند شاید مشکل عدم اعتبار نگذارد در جهت رفع این مشکل اقدام کنند که اینجا رسالت خبرنگاران در فقر و محرومیت است که به مردم کمک می کند.

 

سلم آبادی تاکید کرد: گاهی رفع فقر در توان یک موسسه و نهاد نیست و لازم است یک تشکل مردمی به آن بپردازد که اینجا باید خبرنگاران به ما کمک کنند.

 

وی اضافه کرد: اگر روزها و ساعت ها راجع به مشکلی برنامه‌ریزی شود ممکن است اثرگذاری جزئی داشته باشد اما یک جمله در رسانه می تواند کارساز بوده وموج ایجاد کند.

 

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی با بیان اینکه لازم است در جملات و الفاظی که در رسانه منتشر می شود دقت لازم صورت بگیرد، گفت: یک جمله علی رغم تاثیرگذاری بسیاری که در حل مشکل دارد اما گاهی سبب ناامیدی مردم از نظام و حکومت می شود.

 

سلم آبادی ضمن تاکید بر اینکه مسائل محرومین، فراجناحی، فراسیاسی و فرابخشی است، گفت: در انتخابات ریاست جمهوری در تمام جهت ها، دغدغه محرومان یک اصل بود که نیاز است این دغدغه تبدیل به مطالبه عمومی شود تا مشکلی از محرومان حل شود.

 

وی خاطرنشان کرد: نسبت به مسائل محرومان، هر کس و  با هر طرز فکری، نوع مذهب همه باید برای رفع دغدغه محرومان پای کار باشند و علی رغم ضعف‌ها و منابع کمبود دولتی، باید منابع مردمی هم جذب شود که رسانه ها در جذب منابع مردمی می توانند نقش مهم داشته باشند.

 

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی گفت: گاهی این فکر اشتباه در مردم بوجود می آید که افرادی که در کمیته امداد امام خمینی (ره) همکاری می کنند؛ حقوقشان از محل کمک های مردمی و صندوق صدقات ها است که این اشتباه است و حقوق های کارمندان این اداره از محل اعتبارات دولتی است.

 

سلم آبادی ادامه داد: علی رغم اینکه قرآن و علما این اجازه را داده اند؛ افرادی که در نذورات همکاری می کنند حق برداشت مبلغی از آن را دارند اما همکاران کمیته امداد هیچ گاه هیچ حقی از این بابت برای خود قائل نمی شوند.

 

وی تصریح کرد: 38 سال از عمر کمیته امداد امام خمینی (ره) گذشته است و ما مستمر از طریق نهادهای نظارتی و بازرسی و هم چنین نظارت های مردمی مورد بررسی قرار می گیریم.

 

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان‌جنوبی افزود: طبق قانون برای افرادی که حتی از نظر مالی دارای سطح خوبی از رفاه بوده اند و بعد دچار مشکل شده اند مانند خانواده بی سرپرستی که در سرپرست خانواده در زندان به سر می برد و هم چنین سربازان متاهل وخانواده دار حقی قائل می شویم و این حق طبق قانون است اما برخی به آن معترض می شوند.

 

وی گفت: نیاز است رسانه ها نسبت به شفاف سازی برخی از فعالیت های کمیته امداد امام خمینی (ره) اقدام کنند.

 

انتهای پیام/

http://dana.ir/1168090
ارسال نظر
نظرات
بنر جام جهانی کانال_دانا_داخلی سلام_صفحات_داخلی