شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان جنوبی
ساعت: 09:02 منتشر شده در مورخ: 1396/05/21 شناسه خبر: 1168102
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان درمیان:
فراخوان سومین سوگواره «تعزیه» خراسان جنوبی منتشر شد
فراخوان سومین سوگواره «تعزیه» خراسان جنوبی که مهرماه امسال به میزبانی شهر قهستان شهرستان درمیان برگزار می شود، منتشر شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ قدیر قیاسی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان درمیان، در گفتگو با وحدت درمیان، اظهار کرد: همان طور که قبلا اعلام شده است سومین سوگواره تعزیه به میزبانی خراسان جنوبی امسال در شهر قهستان برگزار می‌شود.

وی افزود: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی با همکاری این اداره سومین سوگواره تعزیه استان  را با هدف تطهیر شدن، به آرامش رسیدن و لذت بردن از تماشای آن برای مخاطب برگزار می کند .

قیاسی گفت:  ضمن رعایت اصالت اثر بایستی نوگرایی درحوزه تعزیه مد نظر باشد زیرا هر قالب هنر ی که نتواند با شرایط اجتماعی همخوانی داشته باشد بتدریج راکد خواهد شد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان  با بیان اینکه ١٠ شهریورماه امسال،‌ آخرین مهلت برای ارسال آثار به این سوگواره اعلام شده است، گفت: اختتامیه سومین سوگواره «تعزیه» خراسان جنوبی تا پایان مهرماه امسال برگزار خواهد شد.

قیاسی درخصوص قوانین و مقررات عمومی تعزیه اظهار کرد : سوگواره بخش رقابتی نخواهد داشت و موضوع آن اهل بیت عصمت و طهارت بوده و بدیع بودن و خلاقیت با حفظ اصالت در اثر و برخورداری از شرایط اجرای صحنه ای برای هیئت انتخاب تاثیر گذار خواهد بود.

وی تاکید کرد: ارسال یک نسخه از تعزیه به همراه فیلم اجرا  و یک قطعه عکس از کارگردان به همراه سه قطعه عکس با کیفیت از اجرا در قالب لوح فشرده لازم می‌باشد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان همچنین درخصوص مقررات عمومی حاکم گفت: اجرای گروه های برگزیده بر اساس برنامه ریزی دبیرخانه و هرگونه تصمیم در خصوص زمان اجرای تعزیه بر عهده ستاد برگزاری سوگواره خواهد بود.

فرم فراخوان جهت ثبت نام

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1168102
ارسال نظر
نظرات
بنر جام جهانی کانال_دانا_داخلی سلام_صفحات_داخلی