شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: فرهنگ و هنر
ساعت: 12:53 منتشر شده در مورخ: 1396/05/21 شناسه خبر: 1168936
گفتگو پیرامون شهادت جوان سروقامت دهه 70 این روزها موضوع اول هر محفل و مجلسی است و در هر کانال وگروه اجتماعی، نخبگان و اقشارمختلف دراین باره،احساسات و عواطف پاک خود را ابراز می دارند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ گفتگو پیرامون شهادت جوان سروقامت دهه 70 این روزها موضوع اول هر محفل و مجلسی است و در هر کانال وگروه اجتماعی، نخبگان و اقشارمختلف دراین باره،احساسات و عواطف پاک خود را ابراز می دارند.

یک قصه بیش نیست غم عشق وین عجب
کز هر زبان که می شنوم نامکرر است

هر کس مظلومیت و غربت این جوان عاشق را که با صلابت و شهامت امیخته شده می بیند بی اختیار اشک از دیدگانش جاری می شود و بلادرنگ صحنه کربلا و  روز عاشورا در نزدش مجسم می شود. یک سو سپاه نور و مردمانی فرشته خو وجان برکف که مهیاى پروازتااعلى علیین هستندو دیگر سو انسان هایی سفاک و بی رحم ،جلادانی که بهره ای از انسانیت نبرده اند، خون آشامانى که منتظر سر بریدن و سر بر نیزه کردن هستند!.

خوشا به سعادت شهید محسن حججی که نماد مقاومت، همت، غیرت،‌شجاعت و شهادت طلبی شد و نشان داد که خون اباعبدالله الحسین (ع) و شهدای کربلا در رگ های فرزندان واقعی روح الله و رهبر معظم انقلاب جاری است و تا زمانی که این روحیه حماسی در امت ما زنده است دشمن به خواب هم نخواهد دید که بتواند بر این ملت سلطه پیدا کند حتی اگر برخی کارگزاران از روحیه انقلابی گری فاصله بگیرند این جوانان برومند هستند که فضای جامعه رابا ایثارو جانفشانى عطرآگین ومتحول می سازند ومسیرحرکت جامعه را به سوى تعالی وصراط مستقیم الهى هدایت می کنند و مانع از هرگونه انحراف می شوند.
راهی است راه عشق که هیچش کناره نیست
آنجا جز آنکه جان بسپارند چاره نیست


خدا بر درجات پدر و مادر این عزیز دلاور بیافزاید که توفیق تربیت چنین کبوتر سبک بال وسبک روح عاشقى را پیدا کردندکه هفت شهر عشق را در عنفوان جوانی پشت سرنهادو یک شبه ره صدساله را طی کرد و گوی سبقت را از همگان ربود.تصویر چهره ملکوتی او قبل از شهادت، جاودانه شد.او که انگار نظاره گر اولیا و ابرار و ملائک است که به استقبالش شتافته اند و خطاب به او بشارت می دهند: سلام علیکم بماصبرتم فنعم عقبی الدار
از آن به دیر مغانم عزیز می دارند
که آتشی که نمیرد همیشه در دل ماست

مشاهده همین یک تصویر کافی است که دشمن را فرسنگ ها وادار به عقب نشینی کند و معادلات مادی آنها برای سیطره بر سرزمین ایران و یا استحاله نظام اسلامی رابهم بریزد و بدانند که جوانان امروز نیز آگاهانه تر از دیروز به استقبال مرگ سرخ می شتابند و از حریم اهل بیت (ع) و مظلومان منطقه و منافع ملی کشورشان سلحشورانه دفاع می کنند و شهادت را "احدی الحسنیین" و "فوزعظیم "می دانند که جنت و رضوان الهی را بلاشک نصیب آنان خواهد کرد.

سخن عشق نه آنست که آید به زبان
ساقیا می ده و کوتاه کن این گفت و شنفت

و اینک ما هستیم و رسالت صیانت از خون شهدا و بار امانتی که بر دوشمان سنگینی می کند از روح بلند شهدا استمداد می طلبیم که در پیشگاه آنان و خدای شهیدان شرمنده نباشیم.

تحصیل عشق ورندی آسان نموداول
آخربسوخت جانم درکسب این فضائل

سیدمحمدحسینى وزیرپیشین فرهنگ وارشاداسلامی
 

http://dana.ir/1168936
ارسال نظر
نظرات
بنر جام جهانی کانال_دانا_داخلی سلام_صفحات_داخلی