شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 14:42 منتشر شده در مورخ: 1396/05/21 شناسه خبر: 1168948
دبیر کل جمعیت حامیان صلح پایدار:
آل سعود و آمریکا ریشه اصلی جنایات افغانستان هستند/ تروریست‌ها قصد پخش شدن در خاورمیانه را دارند
دبیر کل جمعیت حامیان صلح پایدار گفت: آمریکایی ها از پخش شدن تروریست ها در منطقه غرب آسیا استقبال می کنند و این در حالی است که مدعیان دروغین اسلام و آل سعود نیز با این تروریست ها همکاری دارند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ امین اسدی دبیر کل جمعیت حامیان صلح پایدار در گفتگو با طرقبه نیوز؛ ضمن اشاره به حمله عناصر تروریستی طالبان و داعش در روز شنبه هفته گذشته به روستای میرزااولنگ در شهرستان صیاد ولایت سرپل افغانستان اظهار کرد: موضوع افغانستان و حادثه تروریستی که رخ داد جنایت بشری بود که تنها از عهده آمریکا و تروریست های پرورش داده خود بر می آید.

 

وی با بیان اینکه 50 تن از اهالی روستا از جمله کودکان و زنان را در دم سر بریدند یا تیرباران کردند و بیش از 150 خانواده را به گروگان گرفتند و یک فاجعه عظیم انسانی را رقم زدند افزود: افغانستان طی چندین سال اخیر با تروریست ها و طالبان درگیری داشته اند و اخیرا نیز مشاهده می شود با توجه به پیروزی جبهه مقاومت در عراق و عقب نشینی داعش، تروریست‌ها قصد پخش شدن در خاورمیانه را دارند.

 

 دبیر کل جمعیت حامیان صلح پایدار با اعلام این که تقریبا 47 نفر از زنان و کودکان را به بردگی و اسارت برده اند و صدها نفر را به طور فجیعی به شهات رسانده اند گفت: در واقع عده ای از تروریست ها به سمت افغانستان مهاجرت داشته و شیعه‌کشی را در این منطقه ادامه می دهند لذا این جنایت بشری بسیاری از قوانین بشریت را نقض کرده است.

 

اسدی با اشاره به سکوت آمریکایی ها و بزرگ ترین مدعیان دروغین حقوق بشر در پی این رخداد تصریح کرد: آمریکایی ها از این مسئله پخش شدن تروریست ها در منطقه غرب آسیا استقبال می کنند و این در حالیست که مدعیان دروغین اسلام و مرتجعین عرب نیز با این تروریست ها همکاری دارند.

 

وی با اشاره به اینکه عربستان و متحدان آمریکا در پروراندن تروریست ها نقش گسترده ای دارند افزود: در افغانستان خواهران و برادران شیعه ای به شهادت رسیدند امیدواریم در روزهای آینده خبرهای خوشی از جبهه اسلام در پاسخ به این موضوع داشته باشیم.

 

دبیر کل جمعیت حامیان صلح پایدار ضمن اشاره به نزدیکی پایان داعش و تروریست ها در منطقه و تأکید بر این مطلب که دولت افغانستان باید در عدم برقراری امنیت پاسخگو باشد خاطرنشان کرد: این دولت باید در برقراری امنیت لازم برای مردم تلاش داشته باشد و در این منطقه مورد هجوم طالبان، برقراری مجدد امنیت و آرامش را از دولت افغانستان خواستاریم.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1168948
ارسال نظر
نظرات
کانال_دانا_داخلی سلام_صفحات_داخلی
Page Generated in 0/0346 sec