شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان اصفهان
ساعت: 17:23 منتشر شده در مورخ: 1396/05/21 شناسه خبر: 1169153
گفت و گو با پدر همسر شهید محسن حججی:
نذر کرده بود ۴۰ شب به جمکران برود تا شهید شود/ برای رسیدن به توفیق اعزام پای پدر و مادرش را بوسید
پدر همسر شهید محسن حججی گفت: آقا محسن نیت کرده بود ۴۰ شب جمعه برای رسیدن به شهادت به جمکران برود و این ۴۰ شب او تمام نشده بود که شهید شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل ازصاحب نیوز؛ غلامرضا عباسی در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز، پیرامون ویژگی های اخلاقی و روحیات شهید مدافع حرم، محسن حججی، اظهار کرد: آقا محسن داماد من بود و از موقعی که وارد خانه من شد، خاطرات زیادی با او داشتم.

پدر همسر شهید محسن حججی با بیان اینکه شهید بزرگوار پسر نداشته من بود و یک یادگار پسر هم برای من به یادگار گذاشت، عنوان کرد: من با وجود اینکه بالغ بر 6 سال با او بودم، او را نشناختم؛ نیت کرده بودیم 40 شب جمعه برای رسیدن به شهادت به جمکران برود و این 40 شب او ناتمام مانده بود.

وی ادامه داد: بالغ بر 30 شب جمعه با یکدیگر به جمکران رفتیم و او به هدفی که می خواست رسید.

عباسی با بیان اینکه شهید حججی مایه افتخار ایران و کل جهان اسلام شد، تصریح کرد: آقا محسن بسیار ولایی و دوست دار رهبری بود و همیشه از رهبری دم می زد.

پدر همسر شهید محسن حججی خاطرنشان کرد: دنبال رفتن به سوریه بود و همیشه این هدف را بر زبان می آورد، ماهم مخالفتی با او نمی کردیم.

وی با بیان اینکه شهید بزرگوار یک بار دیگر هم به سوریه اعزام شده بود، تصریح کرد: نیت کرده بود که اگر یک بار دیگر فرصت اعزام به سوریه برایش فراهم شود، پای پدر و مادرش را بوسه بزند و اینکار را هم انجام داد و رفت.

عباسی با بیان اینکه خبر شهادت او را دخترم در فضای مجازی پخش کرد، گفت: وقتی تصاویر اسارتش را در شبکه های مجازی مشاهده کردم، الحمدالله با یک نورانیت و صلابتی در چهره اسیر شد و نشانه ترس در تکفیری پشت سر او به خوبی مشخص بود.

وی ادامه داد: ما برای برگشتن پیکر او نگران بودیم اما او خودش چنین خواسته ای داشت و به من می گفت که اگر من به سوریه رفتم و شهید شدم، تا آن لحظه ای که می خواهند سر من را قطع کنند، با افتخار عنوان می کنم که شیعه علی هستم.

پدر همسر شهید محسن حججی ادامه داد: داعش از پخش شدن فیلم اسارت او ممانعت می کند و می داند که اگر این فیلم منتشر شود آبروی خودش می رود.

عباسی در پاسخ به خبرنگار ما پیرامون استقبالی که مردم از هشتک انتقام سخت سردار سلیمانی کرده اند، گفت: ان شالله و به طور حتم این اتفاق خواهد افتاد و ما شاهد آن خواهیم بود.

وی با بیان اینکه برخورد او با مردم و خانواده قابل وصف نیست، تصریح کرد: اگر برخورد او با مردم مناسب نبود، این حجم از ابراز علاقه که شناخته شده و شناخته نشده به او ابراز می شود اتفاق نمی افتاد.

پدر همسر شهید محسن حججی با بیان اینکه شهید بزرگوار ناپیدا و گمنام بود، گفت: تاریخ بار دیگر تکرار شد و موقعی که کل جهان اسلام درخطر است، یک شخصیتی این گونه نمایان می شود و با فدای سر خود چنین کار بزرگی در جهان اسلام می کند.

عباسی با اشاره به نحوه دل کندن شهید از خانواده و فرزند خردسال خود، گفت: خود شهید در سخنرانی و وصیت نامه خود گفته است که وقتی انسان به دنبال هدف های بزرگی است، باید از بسیاری از چیزها دل بکند تا به هدف بزرگ خود دست پیدا کند.

وی ادامه داد: شهید از یک ماه پیش از این که به سوریه برود، علی آقا فرزندش را کم کم از خود دور می کرد و به من نزدیک می کرد، از بچه خود دل کند تا پسرش پس از او اذیت نشود، چون می دانست که شهید می شود، اینگونه فرزند را از خود دور کرد.

عباسی با بیان این هر کدام از این اتفاقات یک پیامی دارد و به مرور این پیام ها مشخص می شود، تاکید کرد: من به اطرافیان گفتم که اگر می خواهیم دنباله رو او باشیم به توصیه ها و دست نوشته هایی که از او باقی مانده عمل کنیم.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1169153
ارسال نظر
نظرات
بنر جام جهانی کانال_دانا_داخلی سلام_صفحات_داخلی