شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 20:44 منتشر شده در مورخ: 1396/05/22 شناسه خبر: 1169899
با حضور بانوان نخبه و فرهیخته:
نخستین «پارلمان مشورتی زنان کشور» در تربت حیدریه آغاز به کار کرد
نخستین پارلمان مشورتی زنان کشور با حضور معاون سیاسی استاندارخراسان رضوی، و مسئولان استانی و شهرستانی صبح امروز در تربت حیدریه آغاز به کار کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خبرنگار تابان تربت، احمدعلی موهبتی، معاون استاندار خراسان رضوی، تشکیل این پارلمان را فرصتی برای شناسایی ظرفیت‌ها و استعدادهای بانوان برشمرد و افزود: با توجه به اینکه 50 درصد جمعیت کشور را زنان تشکیل داده‌اند اما عملاً در تصمیم‌گیری‌ها و تصمیم سازی‌ها حضور چندانی ندارند.

موهبتی اظهار داشت: این پارلمان با حضور 55 بانوی نخبه و فرهیخته از نهادها و تشکل‌ها، ظرفیتی را به وجود آورده تا با استفاده از آن برای هر گروه و کارگروه در سطح شهرستان نماینده‌ای معرفی و از راهکارها و نقطه نظرات آنان در شورای برنامه‌ریزی استفاده شود.

وی بیان داشت: بر اساس طرح مصوب کارگروه زنان و خانواده استانداری، امروز پارلمان بانوان، به مناسبت روز تشکل‌ها و مشارکت‌های اجتماعی به‌صورت آزمونه در سه شهرستان تربت‌حیدریه، خواف و بینالود کار خود را آغاز خواهند کرد.

مشاور امور بانوان فرمانداری تربت‌حیدریه در ادامه این پارلمان را دارای 3 رکن مجمع عمومی، هیئت‌رئیسه و گروه‌های مختلف عنوان کرد و گفت: اعضای این پارلمان از بین زنان عضو هیئت‌علمی دانشگاه‌ها، هنرمندان، ورزشکاران، اعضای کانون‌های فرهنگی هنری، بسیجیان، طلاب حوزه‌های علمیه، فعالان اقتصادی، اعضای اتاق‌های بازرگانی، اعضای سازمان‌های مردم‌نهاد و نظام‌های حرفه‌ای و دانشجویان انتخاب می‌شوند.

فاطمه ناصری خاطرنشان کرد: گروه‌های اجتماعی و فرهنگی، اقتصادی و اشتغال، آموزش و پژوهش و توانمندسازی، سلامت و جمعیت و حقوقی نیز گروه‌های پنجگانه این پارلمان هستند.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1169899
ارسال نظر
نظرات
کانال_دانا_داخلی املاک موسوی2 نیشگون نیوز سلام_صفحات_داخلی
Page Generated in 0/0308 sec