شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 20:44 منتشر شده در مورخ: 1396/05/22 شناسه خبر: 1169932
مدیر شبکه دامپزشکی خلیل‌آباد:
تردد دام‌های غیرمجاز، عامل اصلی انتقال بیماری تب کنگو است
مدیر شبکه دامپزشکی خلیل‌آباد گفت: با توجه به اینکه ایران هم‌مرز با کشورهایی است بیشتری شیوع بیماری cchf دارند جلوگیری از تردد دام‌های غیرمجاز یکی از راه‌های اصلی پیشگیری بیماری تب کریمه کنگو است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یار خراسانی، وحید احمدی ظهر امروز در نشست کارگروه مبارزه با قاچاق کالا شهرستان خلیل‌آباد اظهار داشت: سازمان دامپزشکی به‌منظور جلوگیری از ورود قاچاق کالا برای تمامی محصولات مرتبط با دامپزشکی اعم از فراورده‌های خام دامی، دام و ...مجوز حمل طراحی کرده است.

وی بابیان اینکه این مجوزها به‌صورت الکترونیکی صادر می‌شود، خاطرنشان کرد: صدور مجوزهای حمل محصولات مرتبط با دامپزشکی یکی از راه‌های مقابله با حمل غیرمجاز یا قاچاق است.

مدیر شبکه دامپزشکی خلیل‌آباد با تأکید بر اینکه هماهنگی‌های لازم برای اخذ مجوزهای حمل با نیروی انتظامی شهرستان صورت گرفته است، تصریح کرد: 4 مورد حمل غیرمجاز دام سبک و سنگین در شهرستان توقیف‌شده است.

وی بابیان اینکه پلیس آگاهی شهرستان خلیل‌آباد موارد حمل غیرمجاز را به‌خوبی اطلاع می‌دهند، اذعان کرد: شهرستان خلیل‌آباد در مسیر تردد اصلی قرار ندارد و کمتر با مشکل حمل غیرمجاز دام روبرو است.

احمدی همچنین عنوان کرد: با توجه به اینکه تعزیرات حکومتی در شهرستان وجود ندارد با تعاملی که صورت گرفت پرونده‌های دامپزشکی از ابتدای سال 96 به دستگاه قضایی شهرستان ارجاع داده می‌شود.

وی بر ضرورت برخورد جدی با حمل غیرمجاز دام تأکید کرد و گفت: یکی از عوامل اصلی انتقال بیماری تب کریمه کنگو قاچاق دام از استان‌های مرزی است.

این مقام مسئول در پایان بابیان اینکه عراق، افغانستان و پاکستان بیشترین موارد شیوع بیماری تب کریمه کنگو در دنیا رادارند تأکید کرد: با توجه به اینکه ایران هم‌مرز با این سه کشور است مقابله با تردد غیرمجاز دام یکی از راه‌های مبارزه با بیماری تب کریمه کنگو است.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1169932
ارسال نظر
نظرات
کانال_دانا_داخلی املاک موسوی2 نیشگون نیوز سلام_صفحات_داخلی
Page Generated in 0/0260 sec