شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 20:44 منتشر شده در مورخ: 1396/05/22 شناسه خبر: 1169938
مدیر کل امور بانوان استانداری خراسان رضوی:
پارلمان زنان در 28 شهرستان خراسان رضوی تشکیل می شود
مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری خراسان رضوی از تشکیل 28 پارلمان مشورتی زنان تا پایان شهریورماه جاری در این استان خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خبرنگار تابان تربت، فرشته سلجوقی مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری خراسان رضوی، ظهر امروز در نخستین پارلمان مشورتی زنان کشور که در تربت حیدریه تشکیل شد، اظهار داشت: پارلمان مشورتی زنان بنا به ظرفیت و جمعیت هر شهرستان از 35 تا 65 نفر است که بر این اساس در دو شهرستان استان این پارلمان 65 نفره و در ترتب حیدریه 55 نفره است.

وی افزود: با توجه به جمعیت 1.5 میلیون نفری زنان در مشهد پارلمان مشورتی در این شهر 75 نفر است و در سایر شهرستانها این پارلمان 35 نفره است، همچنین پارلمان استان را 96 بانوی نخبه و فرهیخته از نهادها و تشکلها تشکیل خواهند داد.

سلجوقی مهمترین هدف از تشکیل این پارلمان را مشارکت نظامند بانوان در تصمیم گیری ها و تصمیم سازی های کشور عنوان کرد و گفت: شورای برنامه ریزی استان دارای 12 کارگروه است که یکی از این کارگروهها را بانوان تشکیل داده، لذا این پارلمان ظرفیت مناسبی را فراهم کرده تا از راهکارها و نقطه نظرات بانوان در برنامه ریزی ها استفاده شود.

در پایان این نشست از مجموع 55 نفر عضو پارلمان زنان تربت حیدریه 5 نفر بعنوان عضو هیئت رئیسه انتخاب شدند.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1169938
ارسال نظر
نظرات
کانال_دانا_داخلی املاک موسوی2 نیشگون نیوز سلام_صفحات_داخلی
Page Generated in 0/0286 sec