شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 20:44 منتشر شده در مورخ: 1396/05/22 شناسه خبر: 1170000
معاون آموزش و پرورش کاشمر خبر داد:
اولین کتابخانه خیرساز مدرسه‌ای استان در کاشمر افتتاح شد
معاون آموزش و پرورش کاشمر با اعلام خبر افتتاح اولین کتابخانه خیرساز مدرسه‌ای استان در این شهرستان از کسب رتبه دوم کتابخوانی در استان توسط دانش‌آموزان و آموزش و پرورش این شهرستان خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از کاشمربصیر علی شهابیان که امروز در آیین افتتاح اولین کتابخانه خیرساز مدرسه‌ای کاشمر در محل مدرسه حضرت زینب(س) با خبرنگاران سخن می‌گفت اظهار داشت: این کتابخانه از طرف برادر شهیدان جواد و کاظم توانگر و به یادبود مادر مرحومه این شهیدان تجهیز و راه‌اندازی شده است.

وی افزود: برای راه‌اندازی این کتابخانه مبلغی بیش از 80 میلیون ریال هزینه شده و همچنین یک هزار جلد کتاب جدید در موضوع‌های مختلف علمی، تاریخی، مذهبی و... و همچنین تجهیزاتی مانند 16 قفسه، یک دستگاه رایانه و... توسط خیر کتابخانه‌ساز تهیه شده است.

معاون پرورشی و تربیت بدنی اداره آموزش و پرورش کاشمر ادامه داد: هم اکنون در تمامی مدارس شهرستان کاشمر که شامل 180 مدرسه می‌شود کتابخانه وجود دارد ضمن اینکه شهرستان کاشمر در سال تحصیلی اخیر رتبه دوم کتابخوانی را در بین شهرستان‌های استان خراسان رضوی کسب کرده است که این نشان دهنده توجه ویژه به امر کتاب و مطالعه بر طبق استانداردهای آموزش و پرورش می‌باشد به گونه‌ای که ما در بین 48 منطقه آموزش و پرورش استان موفق به کسب رتبه دوم هم در تجهیز کتابخانه و هم در فرهنگسازی امر مطالعه در بین دانش‌آموزان، والدین و فرهنگیان شده‌ایم.

شهابیان در مورد به روز رسانی کتاب‌های موجود در کتابخانه‌های مدارس کاشمر خاطرنشان کرد: سال گذشته با همکاری خیرین و با فرهنگسازی مناسبی که انجام شد در تمامی مدارس، کتاب‌هایی که مستعمل بوده و یا به روز نبوده و از رده خارج شده‌اند در یک مکان تجمیع شده و کار تفکیک را انجام داده و به جای آن‌ها کتاب‌های جدید و به روز را به کتابخانه‌ها تحویل داده‌ایم ضمن اینکه حتی همکاران و دانش‌آموزان هم با استقبال از این طرح، کتاب‌های خود را که مطالعه کرده و دیگر نیازی به آن‌ها ندارند برای استفاده در کتابخانه‌های مدارس اهدا کرده‌اند.

معاون پرورشی و تربیت بدنی اداره آموزش و پرورش کاشمر در پاسخ به سؤالی در مورد استفاده دانش آموزان از کتاب به جای اینترنت در تحقیقات خود گفت: یکی از مواردی که معاونت پرورشی و فرهنگی هنری اداره آموزش و پرورش دنبال آن است همین استفاده از کتاب در انجام کارهای تحقیقی و پژوهشی است اما در گذشته به خاطر تغییراتی که در نظام آموزشی به وجود آمده و برای تحقیق دانش آموزان نمره تعلق می‌گرفت، دانش آموزان نیز به منابع اینرنتی رغبت بیشتری نسبت به کتاب داشتند.

وی خاطرنشان کرد: هم اکنون تحقیق به شکل واقعی خود انجام می‌شود از جمله آن‌که در طرح جابربن حیان در مقطع ابتدایی شهرستان کاشمر بیشترین استقبال را در سطح کشور انجام دادند و یک کار بی‌نظیر بود که خود دانش‌آموزان با همراهی خانواده‌های خود به دنبال انجام کارهای تحقیقی و پژوهشی می‌روند.

شهابیان تأکید کرد: همچنین در مقاطع متوسطه اول و دوم هم طرح خوارزمی را داریم که با استقبال دانش‌آموزان مواجه شده و می‌شود و لذا آن رویه‌ای که در گذشته بود و برای تحقیقاتی که دانش‌آموزان از اینترنت می‌گرفتند نمره تعلق می‌گرفت تغییر کرده و با روش‌های جدید ناچار هستند به پژوهش واقعی و استفاده از منابع کتابخانه‌ای رو بیاورند.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1170000
ارسال نظر
نظرات
کانال_دانا_داخلی املاک موسوی2 نیشگون نیوز سلام_صفحات_داخلی
Page Generated in 0/0340 sec