شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان همدان
ساعت: 15:30 منتشر شده در مورخ: 1396/06/21 شناسه خبر: 1191675
رئیس اداره جهاد کشاورزی اسدآباد خبر داد
افزایش سطح زیر کشت چغندرقند در اسدآباد
رئیس اداره جهاد کشاورزی اسدآبادگفت: امسال تعهد ما در کشت چغندرقند 1700 هکتار بوده که این میزان به 2200 هکتار افزایش پیدا کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سقراط بیرنگ در گفت‌وگو با خبرنگارآوای فامنین،؛ با اشاره به اینکه امسال تعهد سطح زیر کشت چغندرقند در اسدآباد به میزان هزار و 700 هکتار بوده است که افزایش کشت داشتیم، اظهار کرد: در حال حاضر چغندرکاران اقدام به کشت 2200 الی 2300 هکتار کشت چغندر داشتند.

وی تصریح کرد: میزان تولید بر اساس سطح زیر کشت 1700 هکتار حدود 105 هزار تن می‌رسد که البته این میزان با سطح زیر کشت مازاد تغییر خواهد کرد.

رئیس اداره جهاد کشاورزی اسدآباد با اشاره به افزایش سطح زیرکشت چغندرقند، اظهار کرد: قاعدتا" برای برداشت و تحویل محصول به کارخانه با مشکلاتی مواجه خواهیم بود چرا که برخی از چغندرکاران عقد قراردادی با کارخانه قند نداشته اند.

وی با توجه به پیش بینی بارندگی‌های مهر و آبان ماه امسال گفت: این امر می‌تواند ما را در برداشت محصول چغندرقند با مشکل مواجه کند، بنابراین باید برای برداشت همه چغندرکاران ما را یاری دهند.

بیرنگ به آغاز برداشت چغندرقند از اواسط شهریورماه اشاره کرد و گفت: این امر تا پایان آذرماه ادامه خواهد داشت.

وی گفت: با توجه به ظرفیت تولید شهرستان در زمینه چغندرقند ایجاد یک کارخانه قند ضرورت دارد که به دنبال جذب سرمایه گذار هستیم.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1191675
ارسال نظر
نظرات
بنر جام جهانی کانال_دانا_داخلی سلام_صفحات_داخلی
Page Generated in 0/0673 sec