شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 15:09 منتشر شده در مورخ: 1396/06/21 شناسه خبر: 1191688
انتصابات مختلف نجفی در شهرداری تهران جنجال زیادی به پا کرده است و روزنامه‌های اصلاح‌طلب این موارد را پشت پا زدن به شعارهای تبلیغاتی این جناح سیاسی می‌دانند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از مشرق، روزنامه‌های اصلاح‌طلب در واکنش به انتصابات اخیر محمدعلی نجفی، شهردار اصلاح‌طلب تهران شدیدا انتقاد کردند. این انتقادات به این سبب انجام می‌شود که اصلاح‌طلبان فاصله شعار و عملکرد نیروهای این جریان را در دستگاه‌های اجرایی بسیار زیاد می‌بینند و بیان می‌شود که وقتی اصلاح‌طلبان به جایگاه‌های اجرایی می‌رسند به کل شعارهای خود را فراموش می‌کنند.

در این رابطه، روزنامه اصلاح‌طلب آرمان در مطلبی با عنوان « پایتختی با مدیریت مردان!» نوشت: « هیچ زنی در میان ۱۴ مدیر منصوب شده شهرداری تهران به چشم نمی‌خورد و این در حالی است که نجفی در قامت شهردار تهران وعده حضور ۳۰ درصدی زنان در مدیریت شهری را داده بود.کلانشهر تهران با انواع و اقسام مدل‌ها و رنگ‌ها در چیدمان، شهری مردانه است و نشانی از حضور بانوان در آن نیست. گویی مردان شهر فراموشکار شده‌اند و مشغله فراوان بهانه‌ای ناب برای فراموش کردن سهم 30 درصدی زنان در مدیریت شهری است!»

این روزنامه می‌افزاید:‌ «در مجموعه‌ای که بیش از 63 هزار کارمند دارد و یک مجموعه متورم و چاق محسوب می‌شود، تنها نام 9 هزار کارمند زن به چشم می‌خورد و البته موضوع وقتی جالب می‌شود که بدانیم سهم زنان در همین سازمان عریض و طویل، در پست‌های معاونت سازمان‌ها و شرکت‌های زیرمجموعه صفر درصد است، یعنی تاکنون هیچ زنی به این سمت‌ها در شهرداری تهران دست نیافته است.»

روزنامه شرق نیز در مطلبی با عنوان «زنان غایب بهشت» در انتقاد به محمد علی نجفی نوشت:

 »٢٠ روز از شهردارشدن محمدعلی نجفی در تهران می‌گذرد و او در این مدت برای پنج معاون، یک مدیرکل، شش شهردار منطقه و همچنین مدیرعامل و سردبیر مؤسسه مطبوعاتی همشهری حکم صادر کرد. وجه اشتراک همه ١٣نفری که در این مدت از شهردار جدید تهران حکم مسئولیت گرفته‌اند، مردبودن آنهاست و هیچ زنی تا این لحظه به حکم شهردار مسئولیتی در شهر نگرفته است«.

این روزنامه می‌افزاید:‌

صدور این احکام در حالی است که هم در وعده‌های انتخاباتی و هم در روزهای پس از انتخابات، منتخبان شورای شهر تهران همیشه از لزوم برگزیدن تعدادی از مدیران زن برای مدیریت شهری سخن گفته‌اند. بااین‌حال، آنچه تا این لحظه رخ داده است، برخلاف وعده‌های پیشین بود.

روزنامه آفتاب یزد نیز به بعد دیگری از انتصابات محمد علی نجفی پرداخته و در مطلبی با عنوان «ارتقای مدیران قالیباف» از این موارد انتقاد کرد و از زبان اعضای شورای پنجم تهران مطرح کرد که نجفی علاقه دارد از خود نیروهای شهرداری تهران استفاده کند و بنا شده که تنها 30 درصد نیروها از خارج از شهرداری جذب شوند.

با این حال اصلاح‌طلبان بر این باورند که پشت پا زدن نیروهای شاخص این جریان به شعارهای اصلاحات در زمانی که در مصدر امور قرار می‌گیرند سرمایه اجتماعی این جریان را به باد داده و بدنه این جریان را سرخورده خواهد کرد. درواقع از سوی دیگر مطرح می‌شود که این شعارها در جریان اصلاحات تنها کاربرد شعاری و تبلیغاتی دارد و بعد از اینکه اصلاح‌طلبان به مناصب اجرایی می‌رسند عدم کاربردی و اجرایی شدن این موارد عیان می‌شود.

از این روست که کسانی چون «محمد عطریانفر»‌، فعال سیاسی اصلاح‌طلب برای تقلیل مطالبات و خواسته‌هایی که قبلا به صورت شعاری در این جریان مطرح شده است، می‌گوید:

«این‌گونه نیست که تصور کنید به خاطر 4 تا عدم تحقق مطالبات برخی اصلاح‌طلبان، دنیا به آخر می‌رسد و همه معادلات برهم می‌خورد. نه، به هیچ عنوان. علاوه بر این نکته‌ای که وجود دارد این است که نباید فراموش کنیم که وقتی به قدرتی دست‌ پیدا می‌کنیم اگر دچار تمامیت‌طلبی شویم و خیلی بخواهیم کمال‌گرا شویم، به بسیاری از محدودیت‌ها و معذورات توجه نخواهیم کرد.»

http://dana.ir/1191688
ارسال نظر
نظرات
بنر جام جهانی کانال_دانا_داخلی سلام_صفحات_داخلی