شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 15:15 منتشر شده در مورخ: 1396/06/21 شناسه خبر: 1191689
اصلاح‌طلبان که همواره شعار سهم‌خواهانه در مورد زنان در انتخابات‌ها می‌دهند خود کمتر به این موضوع اعتقاد دارند و زنان سهم کمی در احزاب این جناح دارند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از مشرق، اصلاح‌طلبان که در شعار قائل به سهم ۳۰ درصدی زنان در مدیریت و جایگاه‌های مهم سیاسی بودند حالا در مقام عمل وقعی به این موضوع نمی‌نهند و برای آن ارزشی قائل نیستند.

در انتخابات دهم مجلس شورای اسلامی بود که شعار سهم ۳۰ درصدی زنان در قدرت در این جریان به طور متعدد مطرح شد. در انتخابات ریاست‌جمهوری نیز اصلاح‌طلبان با همین رویکرد تبلیغاتی پیش رفتند. در تحت فشار قرار دادن دولت برای انتخاب وزیر زن و حضور حداقل یک زن در کابینه جدید روحانی این مطالبات کماکان ادامه داشت.

در شهرداری تهران سئوال می‌شود که چرا در انتصاباتی که محمدعلی نجفی، شهردار اصلاح‌طلب تهران انجام داده نام حداقل یک زن دیده نمی‌شود اما اگر کمی در میان احزاب این جناح سیاسی دقیق شویم می‌بینیم که عقبه و پای این موضوع در خود جریان اصلاحات شدیدا می‌لنگد.

با نگاهی به حضور زنان در شوراهای مرکزی احزاب اصلاح‌طلب آماری مشاهده می‌شود که به این موضوع تأکید دارد که اصلاح‌طلبان خود نیز به شعاری که می‌دهند اعتقادی ندارند اما به خوبی از وجه تبلیغاتی و سودی که عاید آن‌ها در استفاده ابزاری از این موضوع می‌شود، اطلاع دارند.

در آماری که خود اصلاح‌طلبان در این زمینه ارائه کرده‌اند حضور زنان در شوراهای مرکزی احزاب این جناح سیاسی اغلب پایین ۲۰ درصد است و در برخی از احزاب نیز هیچ زنی در شورای مرکزی حضور ندارد و احزاب کاملا تک جنسیتی و مردانه اداره می‌شوند.

http://dana.ir/1191689
ارسال نظر
نظرات
کانال_دانا_داخلی سلام_صفحات_داخلی
Page Generated in 0/0326 sec