شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 09:11 منتشر شده در مورخ: 1396/06/22 شناسه خبر: 1191759
هانی‌زاده در گفت‌وگو با دانا:
ایران تحت هیچ شرایطی اجازه بازرسی از مراکز نظامی را نخواهد داد/ بازدید از مراکز نظامی هر کشوری، نقض امنیت ملی آن کشور محسوب می‌شود
کارشناس مسائل سیاست خارجی گفت: ایران تحت هیچ شرایطی اجازه بازرسی از مراکز نظامی را نخواهد داد حتی اگر این موضوع منجر به لغو توافق ایران و 1+5 شود.

حسن هانی‌زاده کارشناس مسائل سیاست خارجی در گفت‌وگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در خصوص اظهارات آمانو مبنی بر اینکه پروتکل الحاقی تفاوتی بین سایت‌های نظامی و غیر نظامی قائل نیست، اظهار داشت: اظهارات آمانو تحت فشارهای آمریکا انجام شده است، برجام مسئله بازدید از مراکز هسته‌ای و مراکز نظامی را با شفافیت تفکیک کرده و مقامات آژانس می‌توانند به طور سرزده از تاسیسات هسته‌ای بازدید کنند.

وی افزود: بازدید از مراکز نظامی هر کشوری، نقض امنیت ملی آن کشور محسوب می‌شود و هیچ کشوری اجازه بازرسی از مراکزی نظامی خود را به سایر کشورها و نهادها نمی‌دهد و بنابراین اظهارات آمانو دارای تناقض است و شفاف نیست.

کارشناس مسائل سیاست خارجی گفت: آمانو سیاست و ادبیات گفتمانی خود را تحت تاثیر فشار آمریکا تعریف کرده است چرا که او در گذشته بارها اعلام کرده که ایران به تعهدات خود عمل کرده است و اگر ایران به تعهدات خود عمل کرده پس مسئله بازدید از مراکز نظامی کاملا منتفی است.

هانی‌زاده عنوان کرد: ایران تحت هیچ شرایطی اجازه بازرسی از مراکز نظامی را نخواهد داد حتی اگر این موضوع منجر به لغو توافق ایران و 1+5 شود.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1191759
ارسال نظر
نظرات
کانال_دانا_داخلی سلام_صفحات_داخلی
Page Generated in 0/0332 sec