شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان همدان
ساعت: 08:32 منتشر شده در مورخ: 1396/06/22 شناسه خبر: 1191872
امام جمعه رزن؛
راهکار بدعتهای عزاداری نظیر قمه زنی بازگشت به سنتهای ائمه معصومین است
امام جمعه شهرستان رزن در گفت و گو با ما بیان اینکه در خصوص بدعت های عزاداری ها و برخی روشهای ناصحیح باید به سنت ائمه معصومین باز گردیم .

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  به نقل از صبح رزن،حجت الاسلام عبدالعظیم مولازاده ادامه داد:باید ببینیم چه چیزی موجب فرح و خوشحالی ائمه می شود و چه اقداماتی موجب ناراحتی و حزن این بزرگواران تا با این اقدامات موجبات خوشحالی بیشتر و جلوگیری از ناراحتی بیشتر معصومین شویم.

 

 

وی  ادامه داد:البته بدعتهای عزاداری مختص به شهر خاصی در سردرود نیست و متاسفانه در سایر نقاط شهرستان و استان نیز وجود دارد .وی ادامه داد:آیا با برخی اقدامات نظیر قمه زدن موجب خوشحالی امام زمان که امروز غائب هستند میشویم یا موجب حزن و اندوه آن بزرگوار هستیم؟

 

 

وی افزود:آن بزرگوار خود می فرمایند در ایام غیبت به راوایان حدیث ما رجوع کنید که همان مراجع و فقها هستند و در راس آنان رهبر انقلاب اسلامی به عنوان مرجع و حاکم اسلامی امروز از این کار را راضی نیستند.

 

 

 

مولازاده با تاکید بر این نکته که باید فرهنگ عمومی اصلاح شود و اقداماتی زیربنایی فرهنگی صورت گیرد تاکید نمود:راهکار کوتاه مدت و امروزی این موضوع  صحبت  چهره به چهره همراه با لطافت و محبت با عزیزانی است که ایحانا این کار را انجام میدهند.

 

 

حضور در بین مردم،شنیدن مشکلات و دردهای آنان یکی از راه حلهایی بود که امام جمعه شهرستان با تاکید بر آن گفت:این حضور و سخنان خودمانی در میان مردم قطعا میتواند بخش مهمی از راهکارها باشد.

 

 

وی معرفی افرادی که روزگاری در این مراسم و بدعتها شرکت داشتند و امروز به آگاهی رسیده اند را یکی از بهترین اقدامات فرهنگی دانست و گفت:مردم باید چنین نمونه هایی را بشناسند و بدانند .

 

 

وی راه کار این نوع مشکلات را اقدامات فرهنگی و اجتماعی بر شمرد و تاکید نمود:اقدامات غیر فرهنگی و سلبی در اینگونه موارد مطلوب به نظر نمی رسد.

 

 

وی با بیان اینکه این موارد باید در هر کجای کشور در خصوص مسائل بدعتهای عزاداری انجام گیرد و این راهکارها برای همه ی نقاط کشور است افزود:در همه ی نقاط کشور که چنین مواردی وجود دارد بایستی اقدامات فرهنگی اصل باشد و بنده نقطه خاصی ورود نمیکنم.

 

انتهای پیام

 

http://dana.ir/1191872
ارسال نظر
نظرات
بنر جام جهانی کانال_دانا_داخلی سلام_صفحات_داخلی
Page Generated in 0/0422 sec