شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان همدان
ساعت: 08:32 منتشر شده در مورخ: 1396/06/22 شناسه خبر: 1191875
تا ساعاتی رقم می خورد؛
آغاز هشتمین جشنواره ملی گردوی تویسرکان و همزمان منبت و فرش دستباف
تا ساعاتی دیگر هشتمین جشنواره ملی گردوی تویسرکان و همزمان منبت و فرش دستباف با حضور مسئولان کشوری و استانی در تویسرکان آغاز می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از رودآور؛ تویسرکان، به دلیل کیفیت و کمیت گردو به شهر طلای سبز ایران مشهور است، گردوی تویسرکان، چرب، پوست کاغذی و خوش طعم است.

«حبیب مومیوند» فرماندار تویسرکان در این باره گفت: تویسرکان با پنج هزار و 500هکتار باغ گردو و برخورداری از تولید سالیانه نزدیک به 15 هزار تن تولید گردوی خشک، مرغوبترین گردوی ایران و حتی جهان را به خود اختصاص داده است.

طرح گلریز، طرحی منحصر به فرد رای مبل و منبت تویسرکان

همچنین هنرمنبت در این شهرستان نیز پیشینه ای طولانی دارد به طوری که با چهار هزار و 800 کارگاه منبت و فعالیت بیش از هشت هزار شاغل در این زمینه رکوردی بی نظیر را به خود اختصاص داده است.

طرح گلریز مبل و منبت روستای اشترمل منحصر به فرد است و به طور کامل توسط هنر دست هنرمندان تولید می شود، طرحی که خوشبختانه و با دستگاه سی.ان.سی قابل نقش بستن نیست.

فعالیت بیش از پنج هزار بافنده فرش در تویسرکان

طرح و نقش فرش این دیار نیز برگرفته از طبیعت زیبای آن است.

«رضا سلیمانی» رییس، صنعت، معدن و تجارت تویسرکان هم گفت: این شهرستان با بیش از پنج هزار بافنده فرش  زمینه فرش بافی به طور عمده در سه طرح و نقشه آصادوقی، ابودردا و مالیچه تولید فرش می کند.

وی اظهار کرد: میانگین سالانه در شهرستان در حدود 9 هزار مترمربع  است.

به گزارش رودآور؛ جشنواره گردو، مبنت و فرش دستباف تا ساعاتی دیگر آغاز می شود.

و متولیان امر شب گذشته تا پاسی از شب به دنبال مهیا ساختن همه موارد برای برگزاری هرچه بهتر این جشنوار بودند.

«یوسف سوری» نایب رئیس شورای اسلامی روستای اشترمل هم گفت: نخستین جشنواره ملی مبل و منبت روستایی کشور امروز 22 شهریورماه با حضور مسئولان کشوری و استانی و هنرمندان روستا آغاز به کار می کند.

گفته می شود، نیکبخت استاندار  همدان، معاون وزارت تعاون و کار، معاون باغبانی وزارت جهاد کشاورزی. معاونان استاندار و مدیران کل ادارات استان و همچنین فعالان اقتصادی بخش خصوصی از نقاط مختلف کشور در این جشنواره حضور می یابند.

این جشنواره تا 24 شهریور ماه سال جاری ادامه دارد.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1191875
ارسال نظر
نظرات
بنر جام جهانی کانال_دانا_داخلی سلام_صفحات_داخلی
Page Generated in 0/0910 sec